Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 11. Barnabás
Veszprém
16°C
2026. június 11. Barnabás
Veszprém
16°C

fenntarthatóság

BalaTones: bemutatkoznak a balatoni rezidencia program művészei HybridCycle BalaTones: bemutatkoznak a balatoni rezidencia program művészei 2022-es nyári és őszi időszakban folytatódott a Veszprém—Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa programtámogatásával, a tavalyi évben sikeresen debütáló Tiszta Balaton, tiszta művészet (TBTM) programsorozat a HybridCycle szervezésében. A TBTM egyik kiemelt programeleme idén is a művészeti rezidencia program volt. 2022. október 25. 12:29 2030 fontos év Európa és az egész Föld szempontjából 2030 fontos év Európa és az egész Föld szempontjából Veszprém 18 másik európai várossal összefogva életre hívta a Globális Célok a Városokért című projektet, amelyben különböző megközelítésekből járják körbe a fenntarthatóság témakörét, hogy egymás jó tapasztalatiból merítve tegyenek egy kiszámíthatóbb és biztonságosabb jövőért. A városok fontosak a 17 globális cél elérésében, amelyek közül hét kiemelt szerepet kapott a veszprémi tervezésben. Cikksorozatunk második része két ilyen területet mutat be: a termelési és fogyasztási szokások tudatosabbá tételét és az egészséges életmód kialakítását. A cikk végén található kérdésre válaszolva a szerencsések érétkes utalványokat nyerhetnek. 2022. október 20. 11:31 Tiszta Balaton, Tiszta Művészet kiállítás a Balaton Plázában HybridCycle Tiszta Balaton, Tiszta Művészet kiállítás a Balaton Plázában Balaton-felvidék ihlette műalkotásoknak ad otthont a Balaton Plaza egyik üresen álló üzlethelyisége. A HybridCycle Tiszta Balaton, tiszta művészet elnevezésű projektje a Veszprém-Balaton 2023 Európa Kulturális Fővárosa támogatásával immár második éve valósíthatta meg sokszínű művészeti és fenntarthatósági programsorozatát a régióban. Az alkotói felhívásuk keretében készült tematikus munkákat a plázában mutatják be jövő héttől egy ingyenesen látogatható kiállításon. 2022. október 20. 12:39 Egész Európán átívelő fenntarthatósági kísérlet részese lett Veszprém Egész Európán átívelő fenntarthatósági kísérlet részese lett Veszprém Fontos feladat hárul Veszprémre, amely 18 másik európai várossal karöltve egy olyan kísérletbe kezdett bele, ahol az „öreg kontinens” települései megosztják egymással fenntarthatósági megoldásaikat és tapasztalataikat. Az együttműködés számos területre kiterjed, de a cél ugyanaz: felgyorsítani az ENSZ fenntartható fejlődésre vonatkozó törekvéseinek megvalósítását és ezek átültetését a városfejlesztési koncepciókba, valamint a mindennapi életbe. Négy részből álló cikksorozatunk első részében most egy nyereményjátékon keresztül még értékes utalványokkal is gazdagodhatnak azok, akik szem előtt tartják a fenntarthatóságot életükben. 2022. október 13. 13:04 Zöldebb Veszprémért futottak a Continental dolgozói Zöldebb Veszprémért futottak a Continental dolgozói A veszprémi multinacionális vállalat formabontó módját választotta, hogy felhívja a figyelmet a környezettudatosságra. Saját dolgozói erőlétére és nem utolsó sorban kitartására bízta azt, hogy a megyeszékhely 50 darab facsemetével gazdagodjon. 2022. szeptember 28. 14:07 Elkészült Veszprém fenntartható városfejlesztési stratégiája Elkészült Veszprém fenntartható városfejlesztési stratégiája Hamarosan a közgyűlés elé kerülhet az az anyag, amely meghatározza, milyen tervek mentén viszi tovább a városfejlesztést Veszprém a következő európai uniós ciklusban. Az anyag kapcsán szerdán lakossági fórumot is tartottak. 2022. szeptember 22. 4:01 Egy környezetvédelmi kalandor „napelemes pillangójával” érkezett Veszprémbe fenntarthatóság Egy környezetvédelmi kalandor „napelemes pillangójával” érkezett Veszprémbe Szeptember elején egy érdekes jelenség tűnt fel a magyar utakon. Bár a történet középpontjában álló Tesla Model X autó önmagában még nem jelent kuriózumot, de azon a napelemes lakókocsin, amit vontatott magával már jóval több tekintet megakadt. A „Solar Butterfly” azaz „napelemes pillangó”névre hallgató projekt egy magyar származású svájci feltaláló és környezetvédelmi kalandor, Louis Palmer fejéből pattant ki, amivel világ körüli útra indult, érintve Magyarországot, benne a fővárost, Százhalombattát, Győrt és Veszprémet is. 2022. szeptember 13. 14:25 Egy „napelemes pillangó” látogat Veszprémbe, mielőtt világ körüli útra indul Egy „napelemes pillangó” látogat Veszprémbe, mielőtt világ körüli útra indul A SolarButterfly, magyarul „napelemes pillangó” valójában nem egy különleges rovar, sőt, az állatvilághoz sincs semmi köze. Ugyanakkor a környezettudatosság és a fenntartható életmód szempontjából az egyik leglátványosabb projekt, ami az utóbbi időben feltűnt a nemzetközi palettán. Most vasárnap pedig Veszprémbe is ellátogat ez nem hétköznapi jármű. Ugyanis a „napelemes pillangó” egy egyedi, 100%-ig napelemmel működő autó és lakókocsi. 2022. szeptember 7. 11:23 Nyílt napot tartanak kicsiknek és nagyoknak a hulladékudvarban Nyílt napot tartanak kicsiknek és nagyoknak a hulladékudvarban Szombat délelőtt a veszprémi hulladékudvarba szervez nyílt napot VKSZ Zrt, ahol bárki betekinthet abba az összetett folyamatba, ami a hulladékkal történik miután a szemetesládákba került. Szelektálás, komposztálás, tömörítés és még hosszan sorolhatnánk a munkafolyamatokat, viszont szombaton az ezzel foglalkozó szakemberek részletesen és interaktív módon mutatják be a Kistó utcai telephelyen, hogyan tisztítják meg Veszprémet a hulladéktól. 2022. augusztus 31. 13:25 Tiszta Balatonról és tiszta művészetről mesél az új kiállítás a Kossuth utcán HybridCycle Tiszta Balatonról és tiszta művészetről mesél az új kiállítás a Kossuth utcán Keramikusok, ékszertervezők, különleges lakberendezési tárgyak, textil termékek, gyermekjátékok alkotói, designerek és művészek. A HybridCycle Tiszta Balaton, tiszta művészet programsorozatának középpontjában a fenntartható művészet áll és olyan képzőművészeti, alkotói, tervezői munkák, módszerek, amelyek a terület jó gyakorlatait, látványos, dekoratív eredményeit sorakoztatják fel. Ezt mutatja be a tematikus vándorkiállítás is, amely vasárnap érkezett Veszprémbe. 2022. augusztus 30. 21:45 A Balaton Bútor faanyagából készítenek óriás hullám szobrot a köveskáli táborban A Balaton Bútor faanyagából készítenek óriás hullám szobrot a köveskáli táborban Az augusztus 16-án indult tábor a héten a végéhez ért Köveskálon. A HybridArt Camp a Veszprém-Balaton 2023 EKF program támogatásával, a Tiszta Balaton tiszta művészet fenntartható-művészeti projekt részeként, immár második éve kínált ingyenes alkotótábori lehetőséget fiataloknak, akik 10 nap alatt ismerkedhetnek meg a hulladék alapanyagú művészet módszereivel és a közös alkotás örömével egy tapasztalt művész mentor segítségével. Idén az ismert szobrászművész, Békési Ervin koncepciója alapján készült a látványos installáció. 2022. augusztus 28. 11:38 Balatoni tömegrendezvény = hulladéktömeg? Kis lépésekkel, művészettel a fenntarthatóbb jövőért Balatoni tömegrendezvény = hulladéktömeg? Kis lépésekkel, művészettel a fenntarthatóbb jövőért Kis túlzással a nyár minden hétvégéjére jut egy-egy komolyabb fesztivál Veszprém és Balaton környékén. Sokszínű programmal várják a borrajongókat és gasztrokedvelőket, az aktív pihenésre vágyó nagycsaládosokat és természetesen a kulturális programok kedvelőit is. Azonban a tömegrendezvények, az önfeledt nyári pörgés a környezetünkre is hatással van. Milyen kis lépéseket tehetünk a fenntarthatóbb szórakozásért? A Tiszta Balaton, tiszta művészet program többek között ezt hivatott megmutatni. 2022. július 30. 12:00 Kívül lilák, belül zöldek a V-Busz új járművei V-Busz Kívül lilák, belül zöldek a V-Busz új járművei Amit a városvezetés néhány éve eltervezett a közösségi közlekedés megreformálásában, az mostanra érett be végérvényesen, amikor a héten megérkezett és forgalomba állt a V-Busz kötelékében az 5 darab új, tisztán elektromos meghajtással közlekedő autóbusz. Az új buszok nem csak környezetkímélőek, hanem számos technikai újítással is felszerelték őket, töltőállomásukat pedig a Haszkovó-buszfordulóban alakították ki. 2022. július 1. 1:36 Amikor a műanyagból hulladék lesz, ott is kezdődhet a művészet Amikor a műanyagból hulladék lesz, ott is kezdődhet a művészet "Tiszta Balaton, tiszta művészet" címmel rajtolt el idén is a HybridCycle fenntarthatóságot és újrahasznosítást hirdető kezdeményezése. Ezúttal Balatonakarattyán a Nekem a Balaton nevű bisztróban tartották a 2022-es projektnyitót, ahol látványos kupakgyűjtő akcióval, gyerekeknek szóló kreatív újrahasznosító workshoppal is készültek, valamint bemutatták azt a hajót, aminek idén még nagy jelentősége lesz a projekt sikerességében. 2022. június 25. 10:33
... 5 6 7 8 9
közélet
A pedagógusnak másfajta időszámítása van Elköszönt kollégáitól a Veszprémi Tankerület leköszönő igazgatója, aki egy múltba révedő beszéd helyett nagyon is jövőbe mutató gondolatokat fogalmazott meg, érintve többek közt a pedagógusi pálya fiatalítását és a mesterséges intelligencia megjelenését is. A veszprémi szerdai pedagógus napi ünnepségen ezenkívül a város tanárait is díjazták. A Mozgás Éjszakáján futnak a legkisebbekért Június 12-én, pénteken második alkalommal rendezik meg a Valeo Jótékonysági Futást. Az esemény idén különleges keretrendszerben valósul meg: a Mozgás Éjszakája programsorozathoz csatlakozva, az Európa Sportrégiója eseménysorozat részeként, kora este várja a sportolni és segíteni vágyókat. Összeépül a Korona Szállóval és új terme is lesz a Petőfi Színháznak Újabb fontos állomásához érkezett a Veszprémi Petőfi Színház rekonstrukciója, amely nemsokára összeépül a szomszédos Korona Szálló épületével, valamint megújul a környezete is. A részletekről Oberfrank Pál igazgató és Porga Gyula polgármester számoltak be. Korszakváltás a mentőknél: új szóvivő váltja az ikonikus Győrfi Pált Hosszú évek után már nem az ország legismertebb szóvivője, Győrfi Pál tájékoztatja a lakosságot a mentők mindennapjairól és a balesetekről. Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) megújulásának részeként mától új arcot ismerhet meg az ország. Jogerősen elítélték Balatonalmádi korábbi polgármesterét Jogerősen elítélte a Veszprémi Járásbíróság Balatonalmádi korábbi polgármesterét, Kepli Lajost, miután a bíróság szerint kamerával és mikrofonnal figyeltette meg a hivatalban dolgozó jegyző irodáját. Mégis kerülhetett Veszprémbe azbesztes osztrák kőzúzalék Porga Gyula polgármerster részletes tájékoztatást adott, hogy ki és hol használhatott osztrák eredetű, azbeszttel szennyezett kőzúzalékot.  A Pannon Egyetem kéményéből akár kültéri mászófal is lehet Új sportlétesítményeket mutatott be hétfőn a Pannon Egyetem. A sajtóbejáráson Csillag Zsolt kancellár és dr. Edvy László, a Testnevelési és Sportintézet igazgatója vezette végig az érdeklődőket az egyetem sportközpontjának legújabb fejlesztésein. Az eseményen az új funkcionális terem és a falmászóközpont mellett egy merész jövőbeli tervről is szó esett: a campus ikonikus kéményéből akár kültéri mászófal is készülhet. 'Az Eucharisztia közösséget teremt és reményt éltet bennünk' – Úrnapi ünnep a veszprémi várban Krisztus szentséges Testének és Vérének ünnepén, Úrnapján Dr. Udvardy György veszprémi érsek mutatott be ünnepi szentmisét a veszprémi Szent Mihály Főszékesegyházban. Az ünneplés a hagyományos úrnapi körmenettel folytatódott a várnegyedben, ahol a hívek együtt tettek tanúságot hitükről és Krisztus jelenlétébe vetett bizalmukról. Visszalépett a tapolcai jelölt, így egy régi arc lett a DK új elnöke Új pártelnököt választott a Demokratikus Koalíció, miután Dobrev Klára és az elnökség az áprilisi választási kudarcot követően lemondott. Az elnöki székért a párt tapolcai jelöltje, Bakk István is versenybe szállt, végül azonban visszalépett a megmérettetéstől. Levegőben kapta el a hídról leugrani készülő férfit Drámai körülmények között mentette meg egy 25 éves férfi életét két budapesti rendőr vasárnap kora este a Petőfi hídon. A tragédia elkerülésén szó szerint másodpercek múltak. Az egyik járőr már a levegőben kapta el a hídról leugró fiatalembert.
sport
Női kézilabda BL: a benevezett klubok közül csak egy nem indulhat A következő idényre 17 klub nevezett a női kézilabda Bajnokok Ligájába, amelynek csoportkörében 16 csapat indulhat. Kisebb változtatásokkal rendezik meg a hétvégén a vitorlázók Mihálkovics Kupáját Az alacsony vízállás miatt kisebb változtatásokkal rendezik meg a hétvégén az 58. Mihálkovics Kupa-Sungrow Nagydíjat, a Kékszalag utáni második legjelentősebb többnapos balatoni vitorlás regattát. Vb-2026: a rekordok seregszemléjén a spanyolok és a franciák a favoritok A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak. Schäfer András: hiányzott a címeres mez iránti tisztelet Schäfer András bombagólja is kellett, hogy a magyar labdarúgó-válogatott 3-1-re legyőzze a kazahokat kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen, de a középpályás szerint hiányzott a csapatból a címeres mez iránti tisztelet. Rossi: a fiatalok frissességet hoztak a válogatottba Marco Rossi szövetségi kapitány szerint a sok újonc, akiket meghívott és bevetett az idei négy felkészülési mérkőzésen, frissességet hozott a magyar labdarúgó-válogatottba, amely kedden 3-1-re legyőzte a kazah csapatot Debrecenben. Magyar-kazah: a második félidőben három gólt szerezve fordított a válogatott A magyar labdarúgó-válogatott 3-1-re legyőzte a kazah csapatot kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen. Ilyés: nem sportszakmai döntés született Ilyés Ferenc, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) elnöke szerint a nemzetközi szövetség (IHF) nem sportszakmai alapon döntött arról, melyik két válogatott kapjon szabadkártyát a januári olimpiai kvalifikációs férfi világbajnokságra, amelyről a magyar csapat lemaradt. A Mozgás Éjszakáján futnak a legkisebbekért Június 12-én, pénteken második alkalommal rendezik meg a Valeo Jótékonysági Futást. Az esemény idén különleges keretrendszerben valósul meg: a Mozgás Éjszakája programsorozathoz csatlakozva, az Európa Sportrégiója eseménysorozat részeként, kora este várja a sportolni és segíteni vágyókat. MotoGP: csak pozitív visszajelzéseket kaptak a balatoni futam szervezői A szakemberek részéről csak pozitív visszajelzéseket kapott a balatonfőkajári versenypálya szervezőcsapata a gyorsaságimotoros-világbajnokság múlt hétvégi Magyar Nagydíjáról, és jövőre is visszavárja a mezőnyt a Balaton Parkba. Férfi kézilabda-vb: nem kapott szabadkártyát a magyar válogatott A magyar férfi kézilabda-válogatott nem kapott szabadkártyát a januári, németországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.