Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

nyugdíjas

Emlékekből irodalom kultúra Emlékekből irodalom A „Mesélj nekünk!” címmel meghirdetett felhívás különleges utazásra hívta a veszprémi nyugdíjasokat, arra ösztönözve őket, hogy vessék papírra életük legmeghatározóbb, legemlékezetesebb vagy éppen a szerintük leginkább tanulságos történeteit. A beérkezett pályaművekből szerdán tartottak megható felolvasóestet a Veszprémi Petőfi Színházban. Itt viszont nem ért véget a projekt, a tervek szerint kiadvány és hangoskönyv is készül majd a történetekből. 2026. március 12. 12:15 Közösen ünnepelték a karácsonyt a város nyugdíjasai közélet Közösen ünnepelték a karácsonyt a város nyugdíjasai Idén is megrendezték a nyugdíjas karácsonyt az Agórában szombaton, ahol két turnusban, telt házzal ünnepelhették a karácsonyt a veszprémi idősek. 2025. december 13. 22:37 Életöröm Idősotthon : Húsz éve dolgoznak az idősek biztonságáért és méltóságáért Életöröm Idősotthon : Húsz éve dolgoznak az idősek biztonságáért és méltóságáért A veszprémi Életöröm Idősotthon fennállásának huszadik évfordulóját ünneplő rendezvényen – amelyen a város vezetői, köztük Porga Gyula polgármester és Török Krisztián önkormányzati képviselő is tiszteletüket tették – különös súllyal érződött az a két évtizedes építkezés, amely egykor egy sziklás, üres telekből az ország egyik legelismertebb idősgondozási intézményét formálta, s amely ma már több mint egyszerű lakhely: közösség, találkozási pont, biztonságos háttér és örömteli élettér is egyben.  2025. december 2. 15:23 Az óceán kincseitől az üveghegyen át a vulkánig, sok különleges gyűjtemény rejlik a felsőörsi otthonokban kultúra Az óceán kincseitől az üveghegyen át a vulkánig, sok különleges gyűjtemény rejlik a felsőörsi otthonokban Nem törvényszerű, de néha előáll az a helyzet, hogy egy szociális intézménynek nemcsak funkciója, hanem küldetése is van. Ez persze csak az azt üzemetető munkatársak elhivatottságán múlik, de ha ez megvan, akkor olyan apró csodák jöhetnek létre, mint ami Felsőörsön is az Idősek Klubjában, ahol most az elmúlt tíz év kiállításainak esszenciájából nyílt meg egy ünnepi tárlat, mind-mind olyan értékes gyűjtemények felvonultatásával, amelyek ott pihentek a felsőörsi nyugdíjasok otthonaiban. 2025. november 4. 10:48 A Magyar Posta megkezdte a nyugdíjasoknak az élelmiszer-utalványok kézbesítését közélet A Magyar Posta megkezdte a nyugdíjasoknak az élelmiszer-utalványok kézbesítését Hétfőtől kézbesíti a nyugdíjasoknak az élelmiszer-utalványokat a posta - közölte a Magyar Posta hétfőn. 2025. szeptember 1. 11:53 Igazságosabb nyugdíjrendszert építene a DK veszprémi képviselőjelöltje Demokratikus Koalíció Igazságosabb nyugdíjrendszert építene a DK veszprémi képviselőjelöltje A Demokratikus Koalíció Veszprémben olyat tett, amire már régen nem volt példa a magyar közéletben: megpróbálta szakpolitikai térre terelni a politikai diskurzust. Hrabovszki László, a társég DK-s országgyűlési képviselőjelöltje Gy. Németh Erzsébettel, a baloldali párt alelnökével és szociális szakpolitikusával hétfőn közösen tartottak fórumot a magyar nyugdíjrendszerről és általában a nyugdíjasok helyzetéről, ahol a Fidesz-kormány kritikái mellett alternatív javaslatok is elhangzottak. 2025. augusztus 12. 11:49 Szeptember 1. és október 15. között kézbesítik az élelmiszer-utalványt a nyugdíjasoknak közélet Szeptember 1. és október 15. között kézbesítik az élelmiszer-utalványt a nyugdíjasoknak Szeptember 1. és október 15. között kézbesítik a 30 ezer forint értékű élelmiszer-utalványt a nyugdíjasoknak – mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) parlamenti államtitkára az M1 aktuális csatornán kedden. 2025. július 29. 14:39 A tánc a lélek nyelve: országos örömtánc ünnep Veszprémben közélet A tánc a lélek nyelve: országos örömtánc ünnep Veszprémben Csütörtök délelőtt ünnepi hangulat lengte be a veszprémi jégcsarnokot, ahol közel négyszázan táncoltak egyszerre, felhívva ezzel is a figyelmet arra, hogy a nyugdíjas évek nem a mozgástalan életformát jelentik. Az Ezerarcú Bónusz Klub hagyományteremtő céllal rendezte meg az örömünnepet. 2025. június 5. 22:05 Múlt, jelen, közösség: ilyen volt a szenior majális közélet Múlt, jelen, közösség: ilyen volt a szenior majális Több mint ötszáz veszprémi nyugdíjas gyűlt össze a Március 15. úti sportcsarnokban, ahol időkapszula, fotósarok és saját készítésű finomságok tették emlékezetessé a városi majálist. A rendezvény nyitányaként Porga Gyula polgármester köszöntötte a résztvevőket: a város ma is sokat köszönhet az időseknek. 2025. május 23. 14:33 5-6 minőségi évvel hosszabbítja meg az életet a rendszeres testmozgás életmód 5-6 minőségi évvel hosszabbítja meg az életet a rendszeres testmozgás Az idősebb korosztály számára is űzhető testmozgást népszerűsítette az a gyalogló találkozó, amit a Monspart Sarolta Egészséges Életmódért Alapítvány és az Országos Gyalogló Idősek Klubhálózata rendezett szerdán a Városházán.  2025. május 14. 15:18 Parasztviselet nótakísérettel nyugdíjas Parasztviselet nótakísérettel Az Ezerarcú Bónusz Szenior Klub meghívására Káplán György énekművész tartott színes előadást március 25-én, kedden a magyar parasztviseletről az Agórában. 2025. március 27. 11:02 Báloztak a nyugdíjasok közélet Báloztak a nyugdíjasok Megrendezte hagyományos tavaszi bálját a Veszprémi Nyugdíjasok Érdekvédelmi Egyesülete szombaton az Agórában. 2025. március 23. 12:50 Több millió kilométer után elköszöntek a buszvezetők V-Busz Több millió kilométer után elköszöntek a buszvezetők Farkas Péter és Stupián László, a V-Busz két buszvezetője egy nap különbséggel mentek nyugdíjba. A cég vezetői és a kollégáik kedves gesztussal búcsúztatták őket. 2025. február 27. 13:03 Jó hangulatú bálon emlékeztek a veszprémi városháza dolgozói a közösen megélt élményekre közélet Jó hangulatú bálon emlékeztek a veszprémi városháza dolgozói a közösen megélt élményekre Második alkalommal szervezték meg, de nem utoljára a Városháza Nyugdíjas Klub bálját Veszprémben az Agórában. 2025. február 22. 12:50
1 2 3 4 5
közélet
A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson. 'Menthetetlenül egyek vagyunk' - Veszprémben is megemlékeztek Trianonról Közösen helyezte el az emlékezés rózsáját a veszprémi Trianon-emlékműnél Porga Gyula polgármester, Sótonyi Mónika alpolgármester, Varga Tamás alpolgármester és dr. Gáspár Levente országgyűlési képviselő a nemzeti összetartozás napján rendezett városi megemlékezésen. Itt nem a kilométerek számítanak, bárki csatlakozhat a Veszprémi Tekergőhöz A legtöbb sporteseményen eredményeket hirdetnek, helyezések születnek és stopperórák mérik a teljesítményt. A Veszprémi Tekergő azonban egészen másról szól. Itt nem az a fontos, hogy ki teker a leggyorsabban vagy a legtöbb kilométert, hanem hogy minél többen nyeregbe pattanjanak, és felfedezzék Veszprém biztonságos kerékpárútjait. A közönségkedvenc elismerése – Gasper Marguc Pro Meritis-érmet vehetett át A magyar bajnok és kupagyőztes One Veszprém férfi kézilabdacsapatának távozó szlovén jobbszélsője, Gasper Marguc szerdán Pro Meritis-érmet vehetett át Veszprém polgármesterétől, Porga Gyulától. Újra terjed a szőlővész a Balatonnál – közös védekezés szükséges A Balaton borvidékein a tavalyi szezon után újra egyre nagyobb kihívást jelent a szőlő aranyszínű sárgaságát okozó fitoplazma fertőzés, amely az amerikai szőlőkabóca közvetítésével rohamosan terjed a szőlőültetvényeken. Bérelhető üzlethelyiségek és parkolóhelyek várják a vállalkozásokat a veszprémi Praktikerben Kiváló elhelyezkedésű üzlethelyiségeket és parkolóterületeket kínál bérlésre a veszprémi Praktiker. Kedvező feltételek mellett bérelhető egy 30 és egy 80  négyzetméteres üzlethelyiség, valamint külső parkolóhelyek a veszprémi Praktiker területén. Meghalt a székesfehérvári házomlás sérültje Meghalt a székesfehérvári házomlás sérültje - közölte szerdán a Fejér Vármegyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház az MTI érdeklődésére. Mi lesz a vadkárokkal Veszprém vármegyében? Egyre több vad jelenik meg a lakott területek közelében Veszprém vármegyében, és ezzel párhuzamosan nő a vadak által okozott károk száma is. A probléma különösen érzékenyen érinti azokat a városrészeket és településrészeket, amelyek közvetlenül erdős, mezőgazdasági vagy vadgazdálkodási területek mellett helyezkednek el. Az önkormányzat a lakosság bevonásával tervez lépéseket.  
sport
Büntetők után hátrányban a Vehír Veszprém a bronzpárharcban A VEHIR.HU Futsal Veszprém 2-2-es döntetlent követően büntetők után maradt alul péntek este hazai pályán a DEAC ellen, a férfi futsal NB I bronzpárharcának harmadik mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása így 2-1-re módosult a debreceniek javára, vagyis a Veszprém hátrányból várhatja a jövő hétfői folytatást. Magyar-finn: Varga duplájával hazai siker A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-re legyőzte a finn csapatot a Puskás Arénában pénteken rendezett barátságos mérkőzésen. Bajnoki cím és két értékes váltó negyedik hely A budapesti váltófutó magyar bajnokságon három csapattal képviseltette magát a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC). Az esős, hűvös időjárás ellenére a veszprémi atléták kiválóan helytálltak, és egy országos bajnoki címet is hazahoztak. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson. Női kézilabda BL: sorozatban harmadik sikeréért száll harcba a Győr Összességében nyolcadik, sorozatban pedig a harmadik sikeréért száll harcba a női kézilabda Bajnokok Ligája hétvégi, budapesti négyes döntőjében a Győri Audi ETO KC. Nagy László: stabil a Veszprém gazdasági háttere A különféle híresztelésekkel ellentétben stabil a friss bajnok One Veszprém férfi kézilabdacsapatának háttere, így bizakodva készül a klubvezetés az új szezonra – hangsúlyozta az InfoRádiónak Nagy László, a bakonyi klub sportigazgatója. Női röplabda Extraliga: az élvonalban is Mészáros Péter lesz a Veszprém vezetőedzője Mészáros Péter marad a TippmixPro női röplabda Extraligában újonc VEHIR-VESC vezetőedzője. Rossi: Szappanos az öltöző vezetője volt Marco Rossi szövetségi kapitány elárulta, hogy a magyar labdarúgó-válogatottól búcsúzó kapus, Szappanos Péter kezd majd pénteken a finnek elleni barátságos mérkőzésen. Férfi kézilabda NB I: a Tatabánya válogatott beállót, a Győr gólkirályt igazol Szűcs Bence válogatott beálló távozik a francia élvonalbeli USDK Dunkerque férfi kézilabdacsapatától és Tatabányára igazol, az NB I-es gólkirály Kovács Tamás pedig a NEKA-tól Győrbe szerződik. A megszokottnál később, július 30-án rajtol idén a Kékszalag A megszokottnál későbbi időpontban, július 30-án rajtol idén az 58. Raiffeisen Kékszalag Nagydíj Balaton-kerülő vitorlásverseny, amelyre idén is több mint 500 hajót és 2600 versenyzőt várnak a szervezők.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.