Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 9. Félix
Veszprém
21°C
2026. június 9. Félix
Veszprém
21°C

Gazsi Attila

Veszprémből érkezik a VOSZ új elnöke közélet Veszprémből érkezik a VOSZ új elnöke A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) május 28-án tartott tisztújító küldöttgyűlésén Gazsi Attilát választotta a szervezet új elnökévé. A veszprémi üzletember, a VOSZ korábbi elnökhelyettes megbízatása öt évre szól. Az új vezetés azonnal munkához látott, azt ígérték, hogy 100 nap alatt 100 vállalkozással egyeztetnek, hogy a valós mindennapi problémákra épülő javaslatcsomagot tegyenek le a döntéshozók asztalára. 2026. május 28. 18:02 Húsz éve ünnepli a vármegye legjobbjait a Prima Gála Megyei Prima Díj Húsz éve ünnepli a vármegye legjobbjait a Prima Gála Ünnepi hangulat töltötte meg a Pannon Egyetem auláját november 7-én este, ahol a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Veszprém Vármegyei Szervezete immár huszadik alkalommal rendezte meg a Veszprém vármegyei Év Vállalkozója és Prima Díjátadó Gálát. Az esemény az országos Prima Primissima rendezvénysorozat részeként valósult meg, amely 2005 óta hivatott elismerni a magyar értelmiség, kultúra, tudomány és gazdaság kiemelkedő szereplőit. 2025. november 8. 16:45 Új iroda segíti a vállalkozókat gazdaság Új iroda segíti a vállalkozókat Válallkozásfejlesztési irodát nyitott Veszprémben a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) pénteken. 2024. október 4. 22:06 Veszprémben is lendítettek egyet a magyar gazdaság kerekén gazdaság Veszprémben is lendítettek egyet a magyar gazdaság kerekén Koronavírus, háború, infláció, energiaválság… sorban ezek a válságok sújtották a világ valamennyi gazdaságát, köztük a magyarországit is. Erre reagálva hazánk vállalkozói érdekvédelmi szervezetei közösen léptek fel, hogy különböző eszközeikkel segítsék a kkv-szektor tagjait. Ennek egyik állomása volt a csütörtökön Veszprémben megtartott fórum. 2023. április 28. 11:48 Tudós, sportoló és asztrofotós vehette át a megyei Prima díjat Tudós, sportoló és asztrofotós vehette át a megyei Prima díjat Pénteken adták át az idei Prima díjakat a Megyeháza Szent István termében. 2022. november 19. 12:38 Százhúsz nyugdíjas vett részt az egyetemi előadáson Százhúsz nyugdíjas vett részt az egyetemi előadáson A Nyugdíjas Egyetem harmadik szemesztere nagy lendülettel tért vissza a nyugdíjasok, valamint a szervezők életébe, továbbra is nagy az érdeklődés a Nyugdíjas Egyetem eseményei iránt, hiszen az október 12-i eseményen több mint 120 nyugdíjas vett részt. 2022. október 18. 15:23 Helyi vállalkozó segítségével bővült a kórház eszközállománya Csolnoky Ferenc Kórház Helyi vállalkozó segítségével bővült a kórház eszközállománya A kórházakban fogyóeszköznek számító vérnyomás- és véroxigénszint mérésére alkalmas eszközöket vásárolt Gazsi Attila, helyi vállalkozó a Csolnoky Ferenc Kórháznak. Az intézmény igényeit és a vállalkozó segítő szándékát Ovádi Péter, országgyűlési képviselő segített összekapcsolni. Az adományokat szerdán a kórház udvarán adták át. 2021. március 31. 17:02 Mi lesz a nyári diákmunkákkal? Mi lesz a nyári diákmunkákkal? Hogyan hatott a koronavírus-járvány a diákmunka piacára, vajon találnak-e munkát a diákok nyáron és ha igen, hol? Gazsi Attilát, a Meló-Diák Hálózat észak-dunántúli vezetőjét kérdeztük az aktuális helyzetről. 2020. június 1. 5:01 A koronavírus gazdasági kockázatai A koronavírus gazdasági kockázatai A koronavírus terjedése mindenek előtt közegészségügyi szükséghelyzet, de a gazdaságra is jelentős fenyegetést jelent – írta a Veszprém Portré legújabb számában Gazsi Attila, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének elnökhelyettese. 2020. április 1. 14:12 A kíváncsiság és tudásszomj nem korfüggő – Kezeljük helyén a szelfit! A kíváncsiság és tudásszomj nem korfüggő – Kezeljük helyén a szelfit! Második alkalommal szervezett szabadegyetemi előadást nyugdíjasoknak a Pannon Egyetem és az Északi Szomszédok Szövetkezet szerdán. A témakör ezúttal a művészettörténet volt. 2019. augusztus 1. 11:57
közélet
Visszalépett a tapolcai jelölt, így egy régi arc lett a DK új elnöke Új pártelnököt választott a Demokratikus Koalíció, miután Dobrev Klára és az elnökség az áprilisi választási kudarcot követően lemondott. Az elnöki székért a párt tapolcai jelöltje, Bakk István is versenybe szállt, végül azonban visszalépett a megmérettetéstől. Levegőben kapta el a hídról leugrani készülő férfit Drámai körülmények között mentette meg egy 25 éves férfi életét két budapesti rendőr vasárnap kora este a Petőfi hídon. A tragédia elkerülésén szó szerint másodpercek múltak. Az egyik járőr már a levegőben kapta el a hídról leugró fiatalembert. Üres gyárcsarnokból indultak, mára a globális logisztika ütőere lett a nemesvámosi KNAPP Öt éve Nemesvámoson bezárt egy fontos nemzetközi vállalat gyára, komoly űrt hagyva maga után. Ez a bizonytalan állapot viszont csak rövid ideig uralta a település mindennapjait. Ekkor érkezett meg az osztrák KNAPP, egy papírra vetett tervvel és a megújhodás ígéretével. Mára a világ egyik vezető logisztikai vállalatának lüktető szívévé vált az itteni üzem, ahol a helyi szakemberek precizitása a globális piaci igényeket szolgálja ki. A napokban a vállalat osztrák és magyar kollégái egy nagy családként ünnepelték fennállásuk ötödik évfordulóját, felidézve a kihívásokkal teli kezdeteket és a közösen épített jövőt. Miért hagyják magasra nőni a füvet Veszprémben? Nem lustaság, hanem alkalmazkodás „Miért nem kaszálják le végre azt a füvet?” – sok veszprémi fejében megfordult már a kérdés. A megszokott, néhány centisre nyírt gyep helyett egyre több helyen magasabb fű, vadvirágok és természetesebb növényzet fogadja a járókelőket. Első pillantásra úgy tűnhet, mintha elmaradt volna a parkok gondozása, a valóság azonban éppen ennek az ellenkezője. A gyep esztétikája helyett most az ökológiai funkciói kerülnek előtérbe.   Három arannyal zárta a félév utolsó országos versenyét a veszprémi KID Rock and Roll SE Három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza a veszprémi KID Rock and Roll SE versenyzői Soroksárról, ahol a tavaszi versenyszezon utolsó országos bajnokságát rendezték meg. Ingyenes MI-kurzust biztosít a pedagógusoknak a Pannon Egyetem Pedagógusnap alkalmából különleges, díjmentes képzési lehetőséggel fejezi ki elismerését és köszönetét a Pannon Egyetem a köznevelésben és szakképzésben dolgozók elhivatott munkájáért. Az intézmény ingyenesen elérhetővé teszi számukra a „Mesterséges intelligencia eszközök alkalmazása az oktatásban és a kreatív munkában” című e-learning kurzusát, közvetlen gyakorlati támogatást nyújtva a mindennapi tantermi munkához. Eldőlt: a Balaton olcsóbb, mint Horvátország Minden nyári szezon elején felmerül a kérdés: vajon a horvát tengerpart jobb ár-érték arányt kínál a magyar családoknak, mint a Balaton? A Pannon Egyetem friss kutatása tudományosan tesz pontot a kérdésre.   Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel. Sokoldalú kádártai dadust díjaztak Fekete Valéria, a kádártai Ficánka Tagóvoda dadusa kapta idén a Dévai Bíró Mátyás-díjat, amivel a településért végzett áldozatos munkát ismeri el a város. A díjazott viszont nem csak a kisgyermekekért végzett munkájával érdemelte ki az elismerést, ennél még több civil szerepben helyt állt az évek alatt. Nemes cél: boldogabbá tenni a gyerekek egy napját… A Veszprémi Motoros Egyesület (VME) – kapcsolódva a gyermeknaphoz –lakásotthonokba, állami gondozásban élő gyerekekhez ajándékokkal látogatott el a közelmúltban.
sport
Futsal NB I: nyíregyházi győzelmével lett bajnok az Újpest Az Újpest FC nyerte a férfi futsal NB I 2025/26-os szezonját, miután hétfőn a döntő negyedik felvonásán 5-2-re győzött Nyíregyházán, és ezzel 3-1-re bizonyult jobbnak a párharcban. Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait Szurkolóik és a város vezetői köszöntötték hétfő kora este Győrben a magyar bajnoki címet és a Magyar Kupát is elhódító Győri Audi ETO női kézilabdacsapat játékosait, akik vasárnap a Bajnokok Ligája ezüstérmét szerezték meg, miután a budapesti döntőben 31-29-re kikaptak a francia Metz HB együttesétől. Kós Hubert a világranglista élére került 200 méteres hátúszásban Kós Hubert 200 méter háton világranglista-vezető időt úszott az Austinban rendezett hétvégi viadalon. Magyar-kazah: nagy potenciállal rendelkező fiatalok lépnek pályára a kazahok ellen Az a prioritás, hogy a finnekkel szembeni meccs utolsó 20 percében történtek ne ismétlődjenek meg kedden a kazahok elleni mérkőzésen - mondta a barátságos találkozót megelőző hétfői sajtótájékoztatón a debreceni Nagyerdei Stadionban Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. Kiharcolta az ötödik meccset a Vehír Veszprém a bronzpárharcban A VEHIR.HU Futsal Veszprém 3-1-re nyert hétfő este a DEAC otthonában, a férfi futsal NB I bronzpárharcának negyedik mérkőzésén. A bakonyiak ezzel kiegyenlítették az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot, így pénteken Veszprémben dől el a bronzérem sorsa. Veszprém Handball Academy: bajnok az U20-as, bronzérmes az U18-as csapat A Veszprém Handball Academy sikeres hétvégét zárt Dabason: a fiú U20-as csapat bajnoki címet szerzett, míg az U18-as együttes bronzéremmel fejezte be a szezont. Az U20-asok a döntőben 41–27-re múlták felül a NEKA-t, míg az U18-asok a bronzmérkőzésen 34–29-re győzték le a Széchenyi István Egyetem HT Éles csapatát. Három arannyal zárta a félév utolsó országos versenyét a veszprémi KID Rock and Roll SE Három arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel tértek haza a veszprémi KID Rock and Roll SE versenyzői Soroksárról, ahol a tavaszi versenyszezon utolsó országos bajnokságát rendezték meg. Női kézilabda BL: a Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét. Bajnokok Ligája-induló a Melsungen A német férfi kézilabda-bajnokság vasárnapi, utolsó fordulójában biztossá vált, hogy Sipos Adrián, Palasics Kristóf és Bartucz László csapata, az Európa Liga-címvédő MT Melsungen a következő idényben indulhat a Bajnokok Ligájában. Monacói Nagydíj - Antonelli sorozatban ötödször nyert, Russell újfent nem szerzett pontot A világbajnoki pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap Monte-Carlóban, sikerével pedig 66 pontra növelte az előnyét.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.