Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

kultúra

Lépten-nyomon magyar emlékekre bukkanhatunk Lengyelországban Lépten-nyomon magyar emlékekre bukkanhatunk Lengyelországban A magyarokat és a lengyeleket évezredes barátság köti össze: a két nép egymás iránti kölcsönös szeretetére és tiszteletére számos példát hozhatnánk fel a történelemből. De a múlt emlékei nem csak a könyvek lapjain elevenednek meg: északi barátainknál járva rengeteg kézzelfogható nyomra bukkanhatunk. 2018. március 21. 1:44 Bemutatták a Vár Ucca Műhely lengyel számát Bemutatták a Vár Ucca Műhely lengyel számát Az esemény a Lengyel-magyar barátság hete programsorozat részeként valósult meg. 2018. március 20. 4:00 Ezeréves barátságunkat ünnepeljük Ezeréves barátságunkat ünnepeljük Az Újra szárnyal a Fehér Sas! – Küzdelem az önálló Lengyelországért 1795-1918 című kiállítás megnyitójával együtt a magyar-lengyel barátság hete is elkezdődött hétfő délután. 2018. március 19. 17:46 Tomor Anita írónő lesz az Eötvös Károly Megyei Könyvtár vendége Tomor Anita írónő lesz az Eötvös Károly Megyei Könyvtár vendége Tomor Anita könyveinek bemutatójára március 23-án kerül sor a könyvtár 3. emeleti közösségi terében. 2018. március 15. 12:51 Indulhat a banzáj! Indulhat a banzáj! Zenészeket nézni, amint szinte teljesen improvizatív módon, pusztán a zene öröméért ragadnak hangszert és hangolják össze a tudásukat, mindig felejthetetlen élmény. Szakács Tibor, a Hollywoodoo és a Légierő Zenekar trombitása jó barátjával együtt úgy gondolta, ezt az élményt Veszprémben is át kellene élniük minél többeknek, és létrehozták a Banzáj JAM Sessiont. Villáminterjúnkban erről beszélgettünk. 2018. március 13. 3:00 Képesek vagyunk legyőzni a rákot Képesek vagyunk legyőzni a rákot Fotókiállítást és könyvbemutatót szervezett a Csolnoky Ferenc Kórház Onkológiai Centrumában a veszprémi Fagyöngy Egyesület csütörtökön. 2018. március 8. 15:25 Cselekvő közösségek, aktív közösségi szerepvállalás Cselekvő közösségek, aktív közösségi szerepvállalás A helyi identitás és kohézió erősítése, valamint a Cselekvő közösségek - aktív közösségi szerepvállalás konstrukciók összefüggéseit, módszertani alapjait és a gyakorlati megvalósítás lehetőségeit áttekintő Veszprém megyei szakmai műhelynapot rendeztek kedden a Hangvilla épületében. 2018. március 6. 10:48 Egy hétig minden a lengyel–magyar barátságról szól Egy hétig minden a lengyel–magyar barátságról szól Különleges kiadású Unifest, lengyel-magyar szurkolók összecsapása és extra gasztronómiai fogások. Többek között ezekkel készül Veszprém március 19-25. között a Magyar–Lengyel Barátság Hete alkalmából, összességében pedig 20 helyszínen közel ötven program várja az érdeklődőket. 2018. március 5. 11:37 Hogyan legyünk még jobbak? Hogyan legyünk még jobbak? Pusztai Ádám mindig új ötleteken töri a fejét, és új projektekbe vág – nemrégiben például Filep Szilviával és Szabó Tamással közösen hozta létre az országos tudást Veszprémbe importáló Collabrit. Villáminterjúnkban a tanulás fontossága mellett a startupok, bakancslisták és világmegváltó képességek is szóba kerülnek. 2018. március 4. 4:00 Könyvek a köbön Könyvek a köbön Alexander Gembik ukrán művész „Könyvek a szivárványban” és Tóth Gyöngyi „Könyvek – Varázslat kívül és belül” című, papír dekorációkból álló kiállítása nyílt meg március 2-án az EMK megújult Március 15. úti fiókkönyvtárában. 2018. március 3. 13:27 Megnyitották Györgydeák György kiállítását Megnyitották Györgydeák György kiállítását A Tegnap ok és manapok /Magánmitológia című kiállítást péntek délután nyitották meg a Csikász Galériában. 2018. március 3. 4:02 Új épületbe teszi át székhelyét az érseki levéltár Új épületbe teszi át székhelyét az érseki levéltár A turisták egyik legkedveltebb helyszíne a vár, a negyedben azonban még számos épület áll romosan és kihasználatlanul, köztük a piarista rendház. A tervek szerint az érseki levéltár költözésével az épület most új funkciót kaphatna. Karlinszky Balázst, a Veszprémi Főegyházmegyei Levéltár igazgatóját kérdeztük a pontos koncepcióról és a költözés okairól. 2018. február 25. 4:10 Meghalt Tahi Tóth László Meghalt Tahi Tóth László Életének 75. évében csütörtökön elhunyt Tahi Tóth László Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész - közölte a Vígszínház weboldalán. 2018. február 22. 16:32 Rá sem ismerünk majd a múzeum környezetére? Rá sem ismerünk majd a múzeum környezetére? A Laczkó Dezső Múzeum 2023-ig tartó stratégiai terveit is tárgyalta a közgyűlés. 2018. február 22. 2:30
... 207 208 209 210 211 ...
közélet
Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. Innovációs hálózatok a turizmusban konferencia 2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának. A rendezvény a Visegrádi Alap finanszírozásában megvalósult, innovációs hálózatokkal foglalkozó projekt záróeseménye volt.  Albérlet Veszprémben 2026-ban: ennyit kérnek ma egy átlagos lakásért A nyár közepén ismét felpezsdült a veszprémi albérletpiac. Hamarosan érkeznek a felsőoktatási felvételi ponthatárok, a Pannon Egyetemre készülő hallgatók pedig már most elkezdték keresni a megfelelő lakásokat. A kínálat ugyan folyamatosan változik, egy dolog azonban biztos: az elmúlt évekhez képest ma már jóval mélyebben kell a zsebébe nyúlnia annak, aki Veszprémben szeretne albérletet bérelni. Megtaláltuk az igazi piaci hangulatot Veszprémben Létezik még igazi piaci hangulat? A veszprémi vásárcsarnok még őrzi ezt az atmoszférát. Itt ébred a város, de ennél jóval többről van szó - valódi társadalma van ennek a helynek, mi pedig felkerestük, hogy testközelből mutassuk be, mi történik a kulisszák előtt és mögött. Új szuperhivatal és államfőcsere jöhet augusztusig Kifeszített tempóban, mindössze néhány napot hagyva a társadalmi egyeztetésre tette közzé a kabinet a legújabb, sorrendben tizenhetedik alkotmánymódosító csomagot. A szombatig véleményezhető tervezet gyakorlatilag kő kövön nem hagy a jelenlegi közjogi berendezkedésben: azonnali hatállyal menesztené az államfőt, átírná a bírói vezetők kinevezését, és egy vadonatúj csúcsszervet hozna létre az állami vagyon visszaszerzésére. Hátsó füves történetek a polgármestertől „Nehogy már ennek a kopasz törpének ne tudjatok gólt lőni!” – hangzott el régen egy Gyulafirátót – Balatonkenese focimeccsen a nézőtéren felfokozott hangulatban. De pont az ilyen őszinte, zsigeri reakciók miatt is van különös hangulata a falusi futballmeccseknek, ahol megszűnnek a társadalmi különbségek az emberek között és mindenki csak a játéknak él. Pont, ahogy az említett példa is mutatja, hiszen a kenesei kapus, aki védte akkor a hálót, Veszprém későbbi polgármestere, Porga Gyula volt. Most pedig éppen ő tartott szubjektív tárlatvezetést a Laczkó Dezső Múzeum, falusi futballéletet bemutató kiállításán, a Hátsó füvesen. Társadalmi egyeztetés indult bizonyos vadállatok cirkuszi szerepeltetésének megtiltásáról Társadalmi egyeztetés indult a bizonyos vadállatok cirkuszi szerepeltetését megtiltó kormányrendelet-tervezetről. A cirkuszi menazsériák (állatsereglet) engedélyezési szabályaival kapcsolatos dokumentumok a kormány honlapján olvashatók. Távozik Keir Starmer brit miniszterelnök Távozik a kormányzó brit Munkáspárt éléről Keir Starmer miniszterelnök, akinek így kormányfői megbízatása is véget ér. Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük Középiskolások szervezésében valósult meg idén is a Balaton Vibez Fesztivál, amely remek hangulattal, színes programokkal és felejthetetlen koncertekkel indította el a nyári szezont Balatonalmádiban. Galériánkban a fesztivál legjobb pillanatait gyűjtöttük össze. A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű és a kaszinókoncessziók átfogó felülvizsgálatát - jelentette be a közlekedési és a beruházási miniszter csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten.
sport
Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Megkezdte a felkészülést a VSC Veszprém Kedden délután megkezdte a nyári felkészülést a VSC Veszprém felnőtt együttese a labdarúgó NB III 2026/2027-es kiírására. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Strandkézilabda-vb: a dánok legyőzésével középdöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott bebiztosította középdöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-1-re legyőzte kedden Dániát a csoportkör második fordulójában. Fábián Bettina hétórás infúziós kezelésre szorult a hétvégi úszó vk után, nem vállalja a párizsi Eb-t Hétórás infúziós kezelésre szorult Fábián Bettina azt követően, hogy hétvégén részt vett a nyílt vízi úszók portugáliai világkupaversenyén Setubalban, és a víz hasonlóan rossz minősége miatt nem vállalja a részvételt idén nyáron a párizsi Európa-bajnokságon. Tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Eb-ezüstérmes birkózó Életének 33. évében tragikus hirtelenséggel elhunyt Németh Zsanett Európa-bajnoki ezüst- és bronzérmes birkózó, aki pályafutása korai szakaszában a a Veszprémi Dózsa SK-t erősítette. Strandkézilabda-vb: Tunézia legyőzésével kezdett a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-0-ra legyőzte Tunéziát a zágrábi világbajnokság csoportkörének első fordulójában, kedden. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Vb-2026: negyven évet kellett várni az újabb NB I-es gólra Negyven év után született újra olyan gól a futballvilágbajnokságok történetében, amelyet a magyar élvonalban futballozó játékos szerzett: Nadir Benbuali, a címvédő ETO FC algériai támadója a Jordánia elleni csoportmérkőzésen talált a kapuba.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.