Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények

ma 11:11 // Forrás: MTI
Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek.

A program záróeseményén Hontai-Cziráki Marianna, a tankerületi igazgatói feladatokat ellátó vezető elmondta: a fejlesztés elsődleges célja az volt, hogy segítse a sajátos nevelési igényű, illetve sérült gyermekek oktatásában és nevelésében dolgozó szakemberek munkáját. A projekt összesen 248 millió forintos támogatásból valósult meg. Ennek részeként 216 pedagógus vett részt tíz különböző továbbképzési programban, miközben a fejlesztések mintegy 2100 tanulót érintenek. A támogatásból összesen hatszáz különböző eszközt és négy gépjárművet szereztek be az érintett intézmények számára.

A beszerzések között szerepelnek olyan speciális eszközök is, amelyek a sérült tanulók mozgatását, emelését vagy diagnosztikai vizsgálatát segítik. A program egyik fontos eredménye volt az is, hogy a pedagógusok olyan szakmai továbbképzéseken vehettek részt térítésmentesen, amelyek korábban csak saját költségen voltak elérhetők számukra. A projekt célja az volt, hogy javítsa a sajátos nevelési igényű gyermekek ellátásának feltételeit, valamint támogassa az őket segítő szakemberek felkészültségét és mindennapi munkáját.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.