Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Nézőpont: teljessé vált a Gyurcsány–Kóka-páros veresége Áprilisra a kormány rossz válságkezelési taktikája miatt teljessé vált a Gyurcsány–Kóka-páros veresége – derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb elemzéséből. A választók az SZDSZ belső válsága kapcsán jelenleg inkább Fodor Gábort látnák a párt élén, míg minden ötödik választó egy harmadik személyben gondolkozik. 2008. április 23. 15:53 Magasabb bírságra számíthatnak a jövőben az élelmiszer-bűnözők Általános vitára alkalmasnak találta az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletről szóló törvényjavaslatot a Országgyűlés mezőgazdasági bizottsága szerdai ülésén. A készülő törvény négy jogszabályt vált majd fel. A vétkesek a korábbinál nagyobb büntetésre számíthatnak. Közben kiderült az is: jelentős lesz a részvétel a május közepén megrendezendő újvidéki mezőgazdasági vásáron. 2008. április 23. 15:44 További kamatemeléseket várnak az elemzők Londonból További kamatemelések szükségesek a magyarországi inflációs várakozások kordában tartása végett – mondták magyar pénzügyi illetékesek az egyik vezető londoni befektetési ház szakértőinek. A Merrill Lynch befektetési ház 1,2 százalékos gazdasági növekedést vár idénre, a JP Morgan pedig 6,2 százalékos inflációt. A Goldman Sachs valószínűsíti a legagresszívebb kamatemelést. 2008. április 23. 15:41 Egy jó feleség nélkül nem megy / – villáminterjú az év rendőrével – A Veszprém megyei Év Rendőre címet idén a megyei Közbiztonságért Alapítvány kuratóriumának döntése alapján – példamutató szakmai tudásáért, erkölcsi tartásáért – Bujtás József főtörzszászlósnak, a veszprémi rendőrkapitányság szolgálatparancsnokának ítélték. A rangos elismerést a megyei közgyűlés elnöke, Lasztovicza Jenő nyújtotta át. Az ünnepség első pillanataiban adott interjút a Vehírnek a kitüntetett. 2008. április 23. 15:03 Szent György lovagjait köszöntötték / – a „Veszprém Megye Rendőre” címet Bujtás József kapta – Sárkányölő Szent György napja 1992 óta a rendőrség ünnepe is. A jeles nap tiszteletére a Veszprém megyei Rendőr-főkapitányság színháztermében is ünnepélyes állománygyűlést tartottak. A testület történetében ez volt az első olyan nap, amikor a rendőrség és a határőrség integrációját követően a volt határőrök egy egységes, negyvenötezer fős rendőrség tagjaiként köszönthetik április 24-ét. Az ünnepségre meghívót kaptak a korábbi rendőrfőkapitányok, a megye és a város vezetői is. 2008. április 23. 13:42 Forrásteremtő nap Veszprémben A Foglalkoztatási és Szociális Hivatal Mobilitás Országos Ifjúsági Szolgálat Közép-dunántúli Regionális Ifjúsági Szolgáltató Iroda Forrásteremtő napot szervezett ma a megyeházán. Az ifjúsággal foglalkozó szakemberek, civil- és állami szervezetek számára megtartott fórumon az érdeklődők az ifjúsági élet résztvevői számára kiírt hazai és nemzetközi pályázati lehetőségekkel ismerkedhettek meg. 2008. április 23. 13:11 Erdély üzenete Alsóörsnek / – testvérközségi csemetefák a parkban – A Föld napja tiszteletére ültettek facsemetéket kedd délután Alsóörsön. A település művelődési háza előtti parkban Hebling Zsolt polgármester és a falu lokálpatriótái három kárpáti lucfenyőt helyeztek magyar földbe. 2008. április 22. 18:17 Fuccs az M8-asnak? Lefokozták az M8-as gyorsforgalmi út projektjét - mondta Navracsics Tibor országgyűlési képviselő, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője veszprémi sajtótájékoztatóján. Az Országos Területrendezési Tervben már nem szerepel térségünk közlekedési infrastrukturájának fejlesztése, a megnövekedett forgalmat a 8-as útra, illetve külső kútgyűrűkre terelnék, amit még megerősítve sem bírnának el ezek az utak. Navracsics szerint Veszprém, mint megyeszékhely joggal tart igényt a szocialisták által korábban kampányígéretként is elhangzott fejlesztésekre. 2008. április 22. 17:48 Hivatalosan is megnyitották a Kistérségi Koordinációs Irodát Veszprémben nyílt meg az első kistérségi koordinációs iroda, amely Veszprém városával együtt további 20 településnek nyújt pályázati segítséget. A megyében további 9 hasonló, a kistérségi többcélú társulásokat összefogó iroda fog nyílni. Bánóné Kerékgyártó Krisztina kistérségi megbízott köszöntötte a meghívottakat. 2008. április 22. 16:13 Kézműves pályázatot írt ki az IPOSZ A magyar kézművesség 2008 és a reneszánsz korának kézműves hagyományai címmel kettős, nyílt pályázatot hirdetett az Iparosok Országos Szövetsége – tájékoztatta a Vehírt Simsik Imréné, az IPOSZ elnöki titkárságának munkatársa. 2008. április 22. 14:55 Az önkormányzatoké lehet-e a Bahart – döntés május végén? A Balatoni Hajózási Zrt.-ben többségi tulajdonos balatoni önkormányzatok minél előbb egyeztetni kívánnak a Magyar Nemzeti Vagyontanáccsal (MNV), miután az a héten harmadszor is levette napirendjéről a kezelésében lévő, állami tulajdonú kisebbségi részvénycsomag privatizációjának tárgyalását. 2008. április 22. 14:30 "Szakíts, ha bírsz!" / SZDSZ-es pártdelegáltak: lemondanak a többszázezres havi apanázsról? Kóka János rendre leszögezi: elképzelhetetlennek tartja, hogy az SZDSZ küldöttgyűlése április 27-én ne mondana igent a koalíciós szakításra. Ám a válás csak akkor hiteles, ha együtt jár a teljes szétköltözéssel; a Heti Válasz összesítése szerint legalább 118 szabad demokrata potentátnak kellene lemondania az állam által folyósított mellékjövedelméről. 2008. április 22. 14:20 Lomizók paradicsoma Nem tudom, megfigyelték-e már, de így, lomtalanítás idején meglehetősen szembetűnő, hogy a házak elé kidobott lomokban turkálók egyre jobb, egyre nagyobb autókkal járnak. Persze lehetséges, hogy leesett a használt furgonok piaci ára, de ennek ellentmondani látszik az az eset, mikor egyik utánpótláskorú lomis így kiáltott fel mellettem: apa, ez a funérlap jó lesz majd a lakókocsihoz, ugye? Az apa előbb körülpillantott, nem árul-e el túl sokat a család életviteléből a válasszal, majd úgy, hogy a gyerek még éppen meghallhatta visszamordult a rá: igen... 2008. április 22. 14:20 "Jajj a farkas, itt a farkas" / Avagy körüzenetek a világhálón Bizonyára mindannyian kaptak már rémhíreket terjesztő vagy épp segítséget kérő körleveket a neten. A szolgáltatók már több ízben felhívták a figyelmet, hogy egyetlen tovább küldött levél után sem fizetnek senkinek. Ezúttal egy veszprémi család nevével éltek vissza. A súlyos beteg kisfiukról szóló üzenetek két éve járják a világhálót. Az eset különlegessége, hogy ez a bizonyos üzenet nevet és pontos címet is tartalmaz, igazságtartalma viszont annyi, mint a többinek, semmi. Mi lesz akkor, ha egyszer valóban segítségre szorul valaki? A köremaileket már szkeptikusan fogadjuk, s egyetlen kattintással töröljük őket a bejövő levelek listájáról. 2008. április 22. 12:54
... 1655 1656 1657 1658 1659 ...
sport
Sette Colli: Milák magabiztosan győzött 100 m pillangón Milák Kristóf nyerte a 100 méteres pillangóúszást a Sette Colli (Hét Domb) elnevezésű római nemzetközi viadal pénteki nyitónapján. Strandkézilabda-vb: a címvédő és házigazda horvátok várnak a magyar válogatottra A címvédő és házigazda Horvátországgal játszik a magyar férfi strandkézilabda-válogatott a zágrábi világbajnokság szombati negyeddöntőjében. Vizes vb: minden idők legjobb világbajnokságára készülnek jövőre a szervezők Minden idők legnagyobb és legjobb vizes világbajnokságát szeretnék megrendezni a szervezők pontosan egy év múlva Budapesten. Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.  
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.