Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Szalay András írta a levelet? / Nikogosz:"Csak a kistérséget érintő gondolatok származnak tőlem" Egyre kuszább a történet az alpolgármestert rágalmazó, Köbli Miklós nevében kiküldött levél körül. Szalay András tegnapi közleménye után, melyben beismeri segített megfogalmazni a levelet, azt kérésre tette, megkerestük a „levélügy” további két érintettjét, Akopján Nikogoszt és feleségét, Akopjánné Csepeli Kornéliát. Jelenleg úgy tűnik, a tartalom közös – az viszont továbbra is rejtély, ki küldte ki a több száz e-mailt. 2008. augusztus 9. 22:34 Újabb kapocs – Akopjan Nikogosz az értelmi szerzője a levélnek? / Wéber László és Szalay András közleménye Wéber László, a liberális frakció helyettes vezetője közleményt juttatott el szerkesztőségünkbe. Telefonon utolérte a külföldön tartózkodó Szalay Andrást, aki elhatárolódott az elmúlt napok közéletet felborzoló eseményeitől. Szalay elismeri, ő írta a levelet, de állítja, csak megfogalmazni segített azt Akopjan Nikogosznak, az Örmény Kisebbségi Önkormányzat elnökének, (akinek felesége korábban a kistérségi társulásnál dolgozott – szerk.) A képviselő azt mondja, nem tudott arról, hogy mi a szándéka Nikogosznak a levéllel. 2008. augusztus 9. 3:04 Biztonságban a várpalotai játszótereken is 2008 végéig kötelező elvégezni a köztereken található játékelemek felülvizsgálatát - mondja ki a korábbi Gazdasági és Közlekedési Minisztérium rendelete. Januártól csupán az Európai Unió követelményeinek megfelelő játszóterek maradhatnak meg, a nem megfelelőeket köteles átalakítani vagy megszüntetni az önkormányzat. Várpalota megpróbál ennek eleget tenni, a felülvizsgálatok és 5 új játszótér kialakítása már folyamatban van - mondta el lapunknak Kotzó Szabolcs, környezetvédelmi ügyintéző. 2008. augusztus 8. 14:31 Kerékpárutat kaptak a Tihanyba kerekezők / – biztonságosabb és gyorsabb – Mától nagyobb biztonsággal és gyorsabban juthatnak el a 71-es főközlekedési úttól Tihany belterületéig a biciklisek. Ünnepélyes keretek között (a Közép-dunántúli Operatív Program keretében) péntek délben adták át a forgalomnak azt a 3,1 kilométeres, bitumenezett útszakaszt, amely már régi vágya volt a településre igyekvőknek. 2008. augusztus 8. 14:15 Szalay András neve került a képbe… / Ki lehet a titokzatos levél szerzője? Ahogy arról már beszámoltunk, egy Czaun János alpolgármestert rágalmazó titokzatos levelet küldtek ki több potentát politikusnak, közéleti személyiségnek két napja Köbli Miklós nevében. A kistérségi társulás elnöke megtette a büntető feljelentést, s állítja, nem tőle származik az e-mail. A tegnapi nap a találgatásé volt: ki lehet a titokzatos szerző. Erről a mai napon a Napló cikke, majd Mihalovics Péter önkormányzati képviselő sajtótájékoztatója rántotta le részben a leplet. 2008. augusztus 8. 14:14 Iskolabezárás helyett Ifjúsági Ház Várpalotán is érezhető a demográfiai hullámvölgy: ősszel kevesebb gyerek ül az iskolapadba. A gazdasági érdekek iskolabezárásokat sürgetnek, de a város az intézmények tagosításával igyekszik ezt elkerülni. A megfelelő infrastruktúra és oktatási eszközök rendelkezésre állnak a minőségi oktatáshoz, és az új tanítási módszerekben bízó szülőknek is van választási lehetőségük. Az év végétől pedig új ifjúsági ház várja a fiatalokat - tudtuk meg az oktatási, kulturális és sport bizottság elnökétől, Huszárné Bacsárdi Valériától. 2008. augusztus 8. 9:40 Az első az ötből / Új játszótérrel gazdagodott Veszprém Már tesztelhetik a gyerekek azt a játszóteret, mely elsőként készült el abból az ötből amit az idei évben tervez megépíttetni a veszprémi önkormányzat. A Haszkovó lakótelep Diósy utcájában felszerelt park a legnagyobb, a legszebb és egyben a legdrágább is. Több mint 10 millió forintba került, de megérte, vélik a képviselők – hiszen ebben a városrészben nagyon sok a gyerek és a szülőknek egészen a Barátság parkig kellett sétálniuk, ha játszani akarták vinni a szabadba gyermekeiket. 2008. augusztus 7. 23:31 Előzetes letartóztatásban az ajkai betörők Öt személyt előzetes letartóztatásba, egyet pedig házi őrizetbe helyezett csütörtökön a Veszprémi Városi Bíróság különösen nagy értékre, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntett megalapozott gyanúja miatt. 2008. augusztus 7. 21:11 150 milliós bírságot produkált eddig a rendőrség közúti kamerája / Annyiszor százezer ahányszor áthajtunk a piroson Június hatodika óta tényleg nincs pardon. Lejárt a türelmi idő, így a zéró tolerancia és objektív felelősség jegyében summás összeget kell fizetnie minden szabálytalankodónak. Veszprémben ez év februárjában szerelték fel azokat a piros lámpákat figyelő kamerákat, melyek rögzítik az etikátlanul közlekedőket. Mint megtudtuk, a Budapest út és Jutasi út kereszteződésébe felszerelt kamera eddig 150 millió forintos bírságot produkált. Annak az autónak a tulajdonosa ugyanis, amelyik belehajt a pirosba, 100 ezer forintot fizet. Az eredményeken mindenki felháborodott. A rendőrség azért, mert a nagy propaganda után meglepte őket a statisztika, az autósok pedig azért, mert most szembesülnek azzal: nincs lacafaca, aki szabályt sért, annak fizetnie kell. 2008. augusztus 7. 16:53 Köbli nevében írtak és küldtek ki e-maileket / A kistérség elnöke feljelentést tett a gyalázkodó levél miatt Az önkormányzati képviselők, a hivatal dolgozói, intézményvezetők és több potentát közéleti személyiség is megkapta azt az e-mailt, mely Köbli Miklósnak, a Veszprém Kistérség Többcélú Társulás elnökének aláírásával Czaun János alpolgármestert gyalázza. Köbli már feljelentést is tett a rendőrségen. Az elnök elmondta, hogy a leveleket valaki más küldte ki az ő nevében egy ingyenes levelezőrendszerből. Csütörtök déli sajtótájékoztatóján Köbli Miklós a levél tartalmától elhatárolódott. Czaun beérné egy bocsánatkéréssel, de reméli, hogy ennek a megvetendő magatartásnak, melyre eddig Veszprémben nem volt példa, nem lesz követője. 2008. augusztus 7. 14:47 Negyed évszázados kapcsolat Veszprém megye 17 országgal, ezen belül 23 régióval áll folyamatos kapcsolatban. Ezen a nyáron Ausztriába, Finnországba, Lengyelországba és Németországba utazhattak veszprém megyei fiatalok. Legrégebbi és ebből fakadóan egyik legstabilabb partnerünk Németország Wunsiedel körzete. Az onnan érkező tanulókat, és a múlt héten ott járt magyar delegáció tagjait köszöntötte a megyei közgyűlés elnöke, Lasztovicza Jenő és a megyei önkormányzat ifjúsági és sport referense, Göndör József. A hozzánk látogató német delegáció vezetője, Uwe Götz bemutatta a 25 éves évforduló alkalmából készülő tablókiállítás egy darabját. 2008. augusztus 7. 13:28 Vízimentők nehéz napja / – felborult kajak és bajbajutott szörfös – Balatonakaliban a strandtól nem messze egy kajak két utasát segítették partra a VMSZ munkatársai, míg Balatonalmádiban egy szörfösön kellett segíteni, mert a szélcsend miatt nem tudott a partra jutni. 2008. augusztus 6. 20:01 Cirkuszba mennek a szépkorúak 45 darab cirkuszjegyet kaptak ajándékba a Március 15 úti 4. számú Nyugdíjas Klub tagjai Szolnoki Pál önkormányzati képviselőtől. Az idősek nagyon örülnek az ajándéknak, hiszen mint mondják egyre kevesebb a felajánlás. Korábban volt lehetőségük színházba, moziba járni, mára az maradt, amit megszerveznek maguknak. Persze így is aktívak. A közelmúltban voltak a zirci arborétumban és a Herendi Fesztiválon. Azt mondják a balatonfüredi borheteket sem fogják kihagyni. 2008. augusztus 6. 18:04 Nyáron lennénk figyelmetlenebbek? / – a hiszékenység adóssá tehet bennünket – A nyári vakáció alatt sokszor vagyunk meggondolatlanok, hiszékenyek, így aztán könnyen előfordul, hogy a vakáció balul sül el. A nagy hőségben sokan tárva-nyitva hagyják otthonukat, s az alkalomra leső tolvaj ezt hamar kiszúrja. A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferensétől, dr. Váradi Piroskától kapta a Vehír az elmúlt napok összefoglalóját. 2008. augusztus 6. 17:07
... 1597 1598 1599 1600 1601 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.