Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Könyvtár éjjel, könyvtár nappal Több mint 2000 látogatót vonzott a Megyei Könyvtár szombat este. A tíz éve átadott épület születésnapja alkalmából éjfélig koncertekkel, táncházzal, felolvasásokkal és más programokkal bővítette kínálatát. A hétköznapokban is sokoldalú, modern információs központ az intézmény, az alagsorban komoly szerverpark biztosítja, hogy otthonról nyomon követhessük kölcsönzéseinket, a munkatársak pedig az elektronikus adóbevallásban is segítséget nyújtanak - tudtuk meg Pálmann Judit igazgatótól. 2008. augusztus 12. 17:47 Csodás verdák a Verda-bulin / – hagyományt szeretnének teremteni Siófokon – Úgy tűnik, egyre inkább felzárkózunk a nyugati autósvilág divatjaihoz, de őrületeihez is. Ezt bizonyítja a hétvégi siófoki (kiliti reptéri) rendezvény is, melyre a kezdetben esős idő ellenére is nagyon sokan voltak kíváncsiak. 2008. augusztus 12. 15:49 Hozzáértés és együttműködés kellene az idegenforgalomban / "Itthon otthon van!" - De mi az a TDM? A Turisztikai Desztinációs Menedzsement nem csodaszer, de jó lenne, ha lenne. Szemléletváltásra, átgondolt, stratégiai gondolkodásra, hozzáértésre és az érintett vállalkozók, önkormányzatok, civilek aktív együttműködésére van szükség, hogy a térségünk mások számára is vonzó legyen. A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség (KDRFÜ) és a Magyar Turizmus Zrt. által szervezett információs napon szakemberek tartottak előadást a témában és a pár héten belül kiírásra kerülő turisztikai pályázatok részleteit ismertették. 2008. augusztus 12. 13:47 Motoros mentők az autópályákon / – nagy az igény a munkájukra – A nagyközönség is megcsodálhatta a hétvégi Siófok-kiliti reptéri Verda-napokon azokat a motorokat, amelyekkel az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) mentőorvosai és mentőtisztjei róják a két legveszélyesebb utat, az M0-ást és az M3-ast. 2008. augusztus 12. 13:43 Előbbre lépett az útfejlesztési projekt / Az M8 középtávon nem realitás, viszont 30 milliárdot költenek a 8-as főútra 18 éve beszélünk folyamatosan az úthálózat-fejlesztési igényekről, a kelet-nyugati folyosó fontosságáról és az M8-as gyorsforgalmi útról, de látni kell, ma az észak-dél irányú útfejlesztések preferáltak gazdasági szempontból. Ennek ellenére nekünk az az érdekünk, hogy itt, a közép-dunántúli régióban, azon belül Veszprém megyében megoldást találjunk bizonyos problémákra, mint például a 8-as áteresztőképessége, vagy a külső városrészek tehermentesítése, valamint azon csomópontjaink többszintűvé tétele, ahol ez indokolt – mondta keddi sajtótájékoztatóján Pál Béla országgyűlési képviselő, a KDRFT elnöke. Jó hír, hogy úgy tűnik, van előrelépés, jónéhány szakaszon hamarosan megkezdődhet a tervezés. Amíg az M80 projekt is befut, az legalább 15 év, és máig sok az ügyben a kérdőjel, a Veszprémet is átszelő 8-as főútra 2013-ig 30 milliárdot fordítanak. Kétszer kétsávosra bővítik, valamint 11 és fél tonnás burkolatmegerősítést is kap, ami némiképp csillapítja majd a forgalmat. 2008. augusztus 12. 13:29 Tábori kóstoló diákoknak a rendőréletről / – balatoni közlekedésbiztonsági tábor – Augusztus 11-én kezdődött és a hét végéig tart a Nagykanizsai Rendőrkapitányság Baleset-megelőzési Bizottságának közlekedésrendészeti nyári tábora Balatonmáriafürdőn. 2008. augusztus 12. 12:33 "Szalay Andrásnak távoznia kell!" A Czaun Jánost gyalázó, Köbli Miklós nevében küldött, gyaníthatóan Szalay András számítógépéről származó levél ügyében Mihalovics Péter képviselő ismertette a Fidesz álláspontját. Szerintük Szalaynak távoznia kell a veszprémi közéletből, akkor is, ha csupán értelmi szerzője az írás egyes részeinek. 2008. augusztus 11. 16:50 Sínek mellett találtak rá Békés megyében egy vasúti töltés mellett találtak rá egy Balatonfüredről néhány nappal ezelőtt eltűnt nő holttestére. A 35 éves romániai magyar hölgy eltűnését férje jelentette, akivel éppen szabadságukat töltötték rokonaiknál. Az asszony maradványaira csaknem 300 kilométerrel távolabb - Gyomaendrőd és Csárdaszállás közt - egy Bukarestbe tartó vonat mozdonyvezetője lett figyelmes. A kiérkező rendőrők a nála talált papírok alapján azonosították a nőt. Mivel az idegenkezűség gyanúja még nem merült fel, az ügyet Békéscsabán, közigazgatási eljárás keretében vizsgáják tovább. A szakértők jelenleg is a halál okának meghatározásán fáradoznak, a toxikológiai vizsgálatok eredményeire még várni kell, tudtuk meg a rendőrfőkapitányság munkatársától. 2008. augusztus 11. 13:51 Benzinkúthiány és bürokrácia: M7-es / Részeredmény az okok feltárásban Jelenleg az M7-es autópálya 80 kilométeres balatoni szakaszán nem található töltőállomás. Az utat a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) építteti, az Állami Autópálya Kezelő Zrt. (AAK) üzemelteti, a vagyonkezelői jogokat pedig a Közlekedési Koordinációs Központ (KKK) látja el. Ebben a jól felépített rendszerben bolyongtunk néhány napig, hogy megtudjuk: a kutak létesítésére kiírt 4 pályázat 2007 októberében sikeresen lezárult, így közülük egy megépülhet novemberben, egy 2009 elején, egy Nyíregyháza közelében, az ötödik pedig Alacska irányába. 2008. augusztus 11. 13:37 Sokan vitatják a pirosba hajtást / Hosszú sorokban álltak pénteken a reklamálók a rendőrségen Pénteken már második alkalommal fogadták a Veszprémi Rendőrkapitányságon azokat, akik szerették volna megtekinteni azokat a felvételeket, ami alapján 100 ezer forintra büntették őket. Sokan kifogásolták, hogy itt is csak fotókat láthattak. Bár aki ezt külön igényelte - mert a fotók nem győzték meg a bűnösségről - előre egyeztetett időpontban a videót is megtekinthette. A Budapest út és Jutasi út kereszteződésében felszerelt kamera másodpercenként 23 felvételt készít, de ezek közül elég hármat továbbküldeni a fehérvári központnak, hogy azok kiállítsák a csekket. Az elmúlt időszakban egyetlen kereszteződés 150 milliós bírságot produkált, viszont többen jelezték, hogy fellebbezni kívánnak. 2008. augusztus 11. 11:54 Kinek nem kell a strand? / – lakossági levél a polgármesternek – Az érintett területen élők kifogásolják a leendő strand elhelyezését a Középfokú Nevelési Központ területén. A Vehírhez eljuttatott levelükben egyrészt azért, mert a lakóövezethez nagyon közel lenne a strand, másrészt a keletkező zajhatás miatt emeltek szót a lakók. A levelet elküldték Debreczenyi János polgármester részére is. 2008. augusztus 11. 11:46 „A borok és az alkotmányok nem szeretnek utazni” / Megnyitották az idei füredi borheteket Szombaton délelőtt Dr. Paczolay Péter, az Alkotmánybíróság elnöke megnyitott a 2008 évi Balatonfüredi Borheteket. Idén is 24 kiváló minősítést szerzett borász kínálja nedűit augusztus végéig a Tagore sétányon. A kiválasztott borosgazdák egytől egyig a Balatonfüred-Csopak borvidékről származnak, hiszen a Tokajon sem sűrűn találkozunk balatoni borokkal – emlékeztetett Bóka István, Balatonfüred polgármestere. Ezt az Alkotmánybíróság elnöke is megerősítette: Az alkotmányok és a borok nem szeretnek utazni, a legjobb, ha helyben elfogyasztjuk őket. A megnyitón a felavatták a Balatonvin Borlovagrend új tagjait is. 2008. augusztus 10. 15:51 Útgyűrűs baleset / – külföldi a sérült – Szerencsére csak két könnyebb sérültje volt annak a balesetnek, amely vasárnap reggel, 8 óra után történt a városkerülő útgyűrű balatonfüredi kicsatlakozásánál. Az ütközéshez a mentők két autóval, a tűzoltók egy járművel vonultak ki. A baleset egyik résztvevője egy spanyol rendszámú autó volt. Az esemény okáról egyelőre nem kaptunk információt, a műszaki mentés jelenleg (09 óra) is folyik. 2008. augusztus 10. 9:08 Szalay András írta a levelet? / Nikogosz:"Csak a kistérséget érintő gondolatok származnak tőlem" Egyre kuszább a történet az alpolgármestert rágalmazó, Köbli Miklós nevében kiküldött levél körül. Szalay András tegnapi közleménye után, melyben beismeri segített megfogalmazni a levelet, azt kérésre tette, megkerestük a „levélügy” további két érintettjét, Akopján Nikogoszt és feleségét, Akopjánné Csepeli Kornéliát. Jelenleg úgy tűnik, a tartalom közös – az viszont továbbra is rejtély, ki küldte ki a több száz e-mailt. 2008. augusztus 9. 22:34
... 1596 1597 1598 1599 1600 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.