Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Húszemeletes panelprogramja: hogyan tovább? / – az idő sürget, de esély még van – A megye egykori diktátorának, Pap Jánosnak a nevéhez szorosan fűződő „húszemeletes” kicsúszhat a panelprogramból, ám a lehetőségek előtt még nem húzták le a redőnyt. 2008. augusztus 6. 13:45 Segíti az önkormányzat a lakáshoz jutást Akár egy millió forinttal is támogatja a veszprémi önkormányzat azokat, akik most vásárolnák vagy építenék első lakásukat. Bár az összeg visszatérítendő, teljesen kamatmentes. Mindössze a három százalékos kezelési költséget kell megfizetnie annak, aki igénybe veszi a segítséget. Az elmúlt években nem volt túl népszerű a program. Tavaly is csak hárman nyújtották be igényüket, de ezeket a kérelmeket is el kellett utasítani, mert nem feleltek meg a kritériumoknak. Elég szigorúak a feltételek, és a program kommunikálása sem volt a legjobb – de több ponton változtattunk, mondta a Vehírnek Czaun János alpolgármester. 2008. augusztus 6. 12:25 Elsősegély akár a parton Idén második alkalommal indítja útjára fiatalokból álló csapatát a Magyar Vöröskereszt, hogy a strandokon bajba jutottakat azonnali segítségben részesíthessék. A Balatoni Elsősegélynyújtó Szolgálathoz csatlakozott 16-30 év közötti önkéntesek képzését a mentőszolgálat biztosítja, így a kisebb sérülések és rosszullétek szakszerű ellátása a helyszínen megkezdődhet. Dobos Ágnes, a Vöröskereszt megyei igazgatóhelyettese a Vehírnek elmondta, hogy a tavalyi tapasztalatok azt mutatják, igény van a szolgáltatásra, s ebben az évben a régió 58 fővel - melyből 12-en Veszprém megyeiek - járul hozzá a kezdeményezéshez. A strandokon párosával beosztott, ruhájukról könnyen felismerhető segítők a képzések során az alapokon kívül elsajátítják a heylzetfelismerés képességét is, így súlyosabb esetekben azonnal mentőorvost értesíthetnek. Vészhelyzettel szerencsére ritkán találkoztak eddig, leggyakrabban a horzsolások, rovarcsípés, napszúrás vagy pillanatnyi rosszullét miatt szenvedőket láttak el. A mentési munkához kibővített tartalmú elsősegély-dobozok állnak rendelkezésükre. 2008. augusztus 6. 12:10 Újra színpadon A Pál utcai fiúk / Molnár Ferenc klasszikus regénye a Pannon Várszínház előadásában A 2008-ban kiadásának 100. évfordulóját ünneplő regényt nem csak színpadra alkalmazta, hanem ezúttal az előadást is Vándorfi László rendezi. Pénteken a FüredFest keretében, vasárnap pedig a veszprémi várban, a volt Közgazdasági Szakközépiskola udvarán láthatja a közönség Molnár Ferenc klasszikus regényének adaptációját. A fiatalok számára talán már ismeretlen -de hiányzó és vágyott- "grundélmény", a felnőttek számára tükör és példa lehet a sokak által csak kötelező olvasmányként ismert történet színpadi változata. 2008. augusztus 5. 21:09 Nálunk üdülnek a szecsuani földrengés árvái A magyar Külügyminisztérium magára vállalta azoknak a gyerekeknek az üdültetését, akik a május 12.-i kínai földrengés után árván maradtak. Az 50 szecsuani gyermek három hetet tölthet el hazánkban, ebből az első kettőt a zánkai ifjúsági centrumban. A kínai fiatalok hétfőn érkeztek, legtöbb idejüket a Balaton parton töltik az utolsó egy hétben viszont Csillebércre is ellátogatnak. A nyaraltatás teljes költségét a Külügyminisztérium állja. 2008. augusztus 5. 16:42 Szorosabb gazdasági együttműködést szeretne Tajvan / Magyar delegáció a távol-keleti országban A hétvégén tért haza a Veszprém Megyei Közgyűlés elnöke tajvani útjáról. Lasztovicza Jenő vezette azt a nyolcfős parlamenti delegációt, amely a Tajvani Magyar Parlamenti Baráti Kör invitálására a távol-keleti szigetre látogatott. Bár alapvetően a gazdasági együttműködés szorosabbá fűzése a cél, az ázsiai állam számára az a legfontosabb, hogy keresse a kapcsolatot azokkal az országokkal, amelyek tagjai a nagy világszervezeteknek, és elismerik Tajvant, mint független országot. Helyzete a mai napig a nemzetközi jog szerint sem tisztázott. Diplomáciai kapcsolatot többen fenntartanak, de függetlenségüket csak 26 ország ismeri el. 2008. augusztus 5. 15:15 Bontás előtt a volt úttörőház / – ki tudja, mi lesz a helyén? – Hányatott sorsa van a veszprémi Gyermekek Házának, a korábbi Úttörőháznak. Az épület és a körülötte fekvő (mára teljesen elhanyagolt) park a város egyik legelőnyösebb pontján, az autóbusz állomástól pár száz méterre található, két bejárattal is rendelkezik. Eladása körül hosszú viták folytak, s most úgy tűnik, utolsó kövéig elhordják, hogy helyébe kereskedelmi egység települjön. 2008. augusztus 5. 14:39 Wellnessközpont épülhet Tapolcán / Eladó a volt laktanya területe A korábbi kiképzőbázis területét, épületeit értékesíti Tapolca és Lesencetomaj önkormányzata. A város északi és déli részén elhelyezkedő tehermentes ingatlanokat lehetőség szerint együtt kívánják eladni, és elsősorban turisztikai felhasználását látnák szívesen a méreténél és kialakításánál fogva sok célra alkalmas területnek. A leendő vásárló thermálforrásra és repülőtérre is számíthat. 2008. augusztus 5. 13:10 Nem vonul ki Sármellékről a Ryanair / Ferihegyen szüneteltet, a Balatonnál bővít a legnagyobb fapados Szinte minden reptéren, így Ferihyegyen is 7 hétig szünetelteti járatait a legnagyobb európai fapados légitársaság, a britt Ryanair. Egyelőre az biztos, hogy a Düsseldorf-Weeze és a balatoni reptér között hetente kétszer közlekedő járat marad meg, ugyanakkor folyamatosan tárgyalnak arról, hogy a londoni és a franfurt-hahni járat is üzemeljen télen. 2008. augusztus 5. 11:02 Arács lendülete / – postamúzeum és közösségi ház – Ma már csak az alapos helyismerettel rendelkezők tudják megmondani, hol is húzódik az egykor saját fejlődési útját járó Füred és Arács határa. Mára ez már kevésbé lényeges, az azonban bizonyos, hogy az ősibb településrész lakói büszkék szép kis utcácskáikra, gyarapodó közterületeikre. A fejlődésnek, vagy inkább az értékek megőrzésének azonban sokszor pénzügyi akadályai vannak. Nos, úgy tűnik, a „Norvég alap” lehetőséget nyújthat a továbblépésre. A Vehír erről Balatonfüred polgármesterét, dr. Bóka Istvánt kérdezte. 2008. augusztus 5. 10:00 Hétvégi rendőrségi hírek / – ittas és kábítószeres nők – Bőségesen akadt dolga az elmút hét végén a rendőrségnek. A Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense, dr. Váradi Piroska bocsátotta a Vehír rendelkezésére a "kék" híreket. 2008. augusztus 4. 17:19 A tó nem válogat / A fulladásos halálesetek legtöbbje megelőzhető lett volna A magyar tenger vize ebben a szezonban is emberek tízereinek nyújt felfrissülési lehetőséget, ám a hetek, hónapok múlásával a tragédiák száma is növekszik. Idén is sokan becsülték alá a Balaton veszélyeit, így a vízimentőknek és sajnos a búvároknak is sok dolguk akad. A biztonságos fürdőzéshez úszni tudni még közel sem elég, a legtöbb balasetet még mindig a felelőtlen magatartás és a figyelmetlenség okozza. A víz iránti tisztelet és a biztonsági előrások betartása életeket menthet, így azoknak a családoknak a gyásza is elkerülhető lett volna, akik szerettei idén a hullámok közt vesztették életüket. 2008. augusztus 4. 16:54 Hétvégétől ismét füredi Borhetek / 3 héten át a legjobb balatoni borászok kínálják nedüiket Balatonfüred régi hagyományokat felelevenítő ünnepe a Borhetek, melyet minden év augusztusában rendez meg, néhány kényszerű év kihagyásával 1932 óta.Idén 24 balatoni borosgazda sorakozik fel a Tagore sétányon a balatonfüredi-csopaki borvidékről. A Balatonfüredi Borhetek nívóját többek közt annak is köszönheti, hogy csak azok a borosgazdák jelenhetnek meg pavilonjaikkal, akik a korábbi városi borversenyen kiváló minősítést szereztek. 2008. augusztus 4. 15:21 Molójukért tüntettek a szemesiek / A BAHART a hajókat védené a helyiek viszont ragaszkodnak a kikötőhöz Közel 400 helyi lakos és üdülőtulajdonos tüntetett szombaton Balatonszemesen, mert a Balatoni Hajózási Zrt a több mint félmilliárd forintos átépítés után a hajók védelmében lezárta a keleti kikötőszárnyat a gyalogos forgalom elől. A polgármester konszenzusos megoldást szeretne, mert úgy véli, senki sem fosztható meg a móló használatától. Takács József a Vehírnek azt mondta, a BAHART jogellenesen zárta le a vitorláskikötőt. 2008. augusztus 4. 14:27
... 1598 1599 1600 1601 1602 ...
sport
Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését.
kézilabda
Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF). Sótonyi László lehet a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya Sótonyi László az egyik jelölt a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjára. Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét a veszprémi kézilabdaklub Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.