Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Jobbik

Bejelentette veszprémi jelöltjét a Jobbik közélet Bejelentette veszprémi jelöltjét a Jobbik A Jobbik megnevezte Veszprém vármegye 1-es számú egyéni választókerületének országgyűlési képviselőjelöltjét.  2026. február 12. 13:21 Veszprémben jelentette be a Jobbik alelnöke: parlamenti vitanapot kezdeményeznek a devizakárosultakért politika Veszprémben jelentette be a Jobbik alelnöke: parlamenti vitanapot kezdeményeznek a devizakárosultakért Veszprémben jelentette be Z. Kárpát Dániel, a Jobbik alelnöke, hogy parlamenti vitanapot kezdeményeznek a devizakárosultak megsegítéséért. Ahogy ő fogalmazott az utcafórumon: itt az ideje, hogy véget érjen ez a történelmi igazságtalanság és készüljön el végre a devizás igazságtételi csomag! 2025. október 22. 10:01 Lehet népszavazás a szentestéről közélet Lehet népszavazás a szentestéről A Kúria úgy döntött, hogy lehet népszavazást tartani arról, munkaszüneti nap legyen-e december 24. 2025. július 8. 10:32 Májustól megszűnik a fizetős parkolás szombat délelőttönként közgyűlés Májustól megszűnik a fizetős parkolás szombat délelőttönként Beszámolt a rendőrkapitány, ötvenezres támogatást biztosít az önkormányzat az újszülötteknek – ülésezett a képviselő-testület csütörtökön. 2024. április 25. 15:06 2026-ig szinte biztosan lesznek nyári koncertek a Gyárkertben 2026-ig szinte biztosan lesznek nyári koncertek a Gyárkertben A kiemelt fesztiválok közé sorolta és az idei évre jelentős támogatási kerettel látta el a Gyárkertben rendezendő nyári koncerteket a képviselő-testület csütörtöki ülésén. 2024. március 28. 15:09 Nevet változtatott a Jobbik Nevet változtatott a Jobbik Jobbik - Konzervatívokra változtatta nevét szombati budapesti kongresszusán a Jobbik Magyarországért Mozgalom - jelentette be Gyöngyösi Márton, a párt elnöke, európai parlamenti képviselője a tanácskozást követően tartott évadnyitó rendezvényen. 2023. február 25. 16:55 Lemondott a Jobbik elnöke Lemondott a Jobbik elnöki tisztségéről Jakab Péter; a politikus ezt közösségi médiaoldalán jelentette be szerda este. 2022. június 9. 8:39 A Jobbik árnyjátéka Veszprémben választás 2022 A Jobbik árnyjátéka Veszprémben Az ellenzéki előválasztás egyvalamire biztosan jó: az ellenzéki pártok egymás közt megemésztik a jelölteket, azaz lefolytatják azokat a teátrális vitákat, egyezségeket, amelyek végén egy látszólag konszenzusos jelöltet tudnak kiállítani a Fidesz-KDNP-vel szemben. Ugyanakkor, ha kívülről nézzük ezt a folyamatot, sokatmondó összefüggések és még nagyobb ellentmondásokat lehet találni a személyek és szervezetek között. Veszprém pedig orvosi lónak is beillene ebben. 2021. június 9. 12:00 Megszűnt a Jobbik veszprémi alapszervezete Jobbik Megszűnt a Jobbik veszprémi alapszervezete Tíz fő alá csökkent a veszprémi Jobbik Alapszervezetének taglétszáma, így a párt megszűnt a városban. 2020. július 30. 4:00 A Jobbik kizárta Varga-Damm Andreát a pártból A Jobbik kizárta Varga-Damm Andreát a pártból Kizárta soraiból a Jobbik Varga-Damm Andreát, aki a tavaszi parlamenti ciklusban lépett ki az ellenzéki párt parlamenti frakciójából. Ezt a politikus közölte pénteken, egy más témában tartott sajtótájékoztatóján. 2020. július 28. 18:00 Több rendőrt a városba! Több rendőrt a városba! Hajléktalanhelyzet, V-Busz, EKF és egyházi kérdés is felmerült Kovács Rajmund, a Jobbik önkormányzati képviselőjének sajtótájékoztatóján, aki a közgyűlés legfontosabb témáit foglalta össze és osztotta meg a saját álláspontját kedd reggeli sajtótájékoztatóján. 2020. július 3. 11:55 Konstruktív javaslatok napirend után Konstruktív javaslatok napirend után A napirend előtt megszokott szócsaták helyett konstruktív ellenzéki javaslatok és nyitott polgármesteri reakciók hangzottak el – ezúttal napirend után. 2020. június 28. 5:04 Tovább fogyatkozott a Jobbik Veszprém megyében Tovább fogyatkozott a Jobbik Veszprém megyében Péntek este jelentette be Galambos István az egykori radikális párt Veszprém megyei vezetője, hogy lemondott minden pártpolitikai tisztségéről és kilép a Jobbikból is. 2020. június 12. 12:00 Már nem a Jobbik-frakció tagja Varga-Damm Andrea Már nem a Jobbik-frakció tagja Varga-Damm Andrea Szerdán összesen három képviselő, köztük a veszprémi Varga-Damm Andrea is kilépett a Jobbik parlamenti frakciójából. 2020. május 30. 4:00
1 2
közélet
Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel. Sokoldalú kádártai dadust díjaztak Fekete Valéria, a kádártai Ficánka Tagóvoda dadusa kapta idén a Dévai Bíró Mátyás-díjat, amivel a településért végzett áldozatos munkát ismeri el a város. A díjazott viszont nem csak a kisgyermekekért végzett munkájával érdemelte ki az elismerést, ennél még több civil szerepben helyt állt az évek alatt. Nemes cél: boldogabbá tenni a gyerekek egy napját… A Veszprémi Motoros Egyesület (VME) – kapcsolódva a gyermeknaphoz –lakásotthonokba, állami gondozásban élő gyerekekhez ajándékokkal látogatott el a közelmúltban. A dózsavárosiak kijelölték az utat: irány a nyár! A dózsavárosiak mindig találnak mindig találnak alkalmat arra, hogy közösen ünnepeljenek valamit, vagy egyszerűen jó hangulatban találkozzon Veszprém egyik legnagyobb városrészének lakossága. Olykor a nyár végével annak elbúcsúztatása miatt, de két éve már a legmelegebb évszak beköszöntekor is összejönnek. Pont, mint szombaton a jégcsarnok mellett. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Mérgezés miatt kerültek a veszprémi kórházba a gyerekek Kórházi ápolásra és gyomormosásra volt szüksége négy Veszprém vármegyei gyermeknek, miután a gyanú szerint mérgező növény, az aranyeső borsóra emlékeztető terméséből ettek. A szülőket fokozott óvatosságra intik. Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten. A tudomány beköltözött a Kossuth utcára – megnyílt az MTA interaktív vándorkiállítása Veszprémben Aki a következő hetekben végigsétál a Kossuth utcán, könnyen belefuthat valamibe, amire talán nem számítana egy belvárosi séta során: a Magyar Tudományos Akadémia történetébe. A Posta előtti téren nyílt meg ugyanis a „Mozgásban a tudomány” című interaktív vándorkiállítás, amely az Akadémia fennállásának 200. évfordulója alkalmából indult országjáró útjára. Egy estére sportpályává változik Veszprém Miután márciusban a Kihívás Napján több ezer veszprémi bizonyította, hogy a városban komoly ereje van a közösségi mozgásnak, júniusban újabb alkalom érkezik arra, hogy együtt mozduljunk meg. Június 12-én Veszprém is csatlakozik a Mozgás Éjszakája országos programsorozathoz, amelynek keretében egészen éjfélig várják a sportolni vágyókat az Erzsébet-ligetben és a város, valamint a régió számos másik pontján. Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson.
sport
Női kézilabda BL: a Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét. Bajnokok Ligája-induló a Melsungen A német férfi kézilabda-bajnokság vasárnapi, utolsó fordulójában biztossá vált, hogy Sipos Adrián, Palasics Kristóf és Bartucz László csapata, az Európa Liga-címvédő MT Melsungen a következő idényben indulhat a Bajnokok Ligájában. Monacói Nagydíj - Antonelli sorozatban ötödször nyert, Russell újfent nem szerzett pontot A világbajnoki pontversenyt vezető Andrea Kimi Antonelli, a Mercedes olasz pilótája nyerte a Forma-1-es Monacói Nagydíjat vasárnap Monte-Carlóban, sikerével pedig 66 pontra növelte az előnyét. MotoGP: megint Márquez nyerte a Magyar Nagydíjat a Balatonnál A tavalyihoz hasonlóan idén is a kategóriában hétszeres világbajnok, címvédő Marc Márquez nyerte a gyorsaságimotoros-vb Magyar Nagydíját vasárnap a Balaton Parkban. Sallai és Kerkez sem léphet pályára Debrecenben Sallai Roland és Kerkez Milos sem léphet pályára a magyar labdarúgó-válogatottban kedden a kazah csapat elleni felkészülési mérkőzésen Debrecenben. Női európai ifjúsági kézilabdaliga: a Debrecen nyerte a döntőt A Debrecen hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnapi fináléjában, a budapesti négyes döntő második játéknapján. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől. Női kézilabda BL: a Brest legyőzésével döntőben a címvédő Győr A címvédő Győri Audi ETO KC 31-30-ra nyert a francia Brest Bretagne ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének szombati második elődöntőjében. Női kézilabda BL: a két magyarral felálló Metz az első döntős Elsőként a két magyar játékossal felálló francia Metz HB jutott elsőként fináléba a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a budapesti négyes döntő nyitó találkozóján 32-27-re legyőzte a román CSM Bucuresti együttesét. Női futsal: az idény legjobbjait díjazta a VESC A női futsal NB II nyugati csoportjában harmadik helyen záró VESC legjobbjait díjazták az együttes péntek esti szezonzáró ünnepségén.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.