Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Flórián Péter

2009. január 26. 13:51
Flórián Péter Budapesten született, ott itt is él. Jelenleg logisztikával kapcsolatos irodai állása van, mivel végzettsége is ez. Nagyjából öt éve foglalkozik a digitális fotózással komolyabban. Régebben csak hobbi volt, mostanra komoly érdeklődése miatt már egyik szenvedélye és kedvenc időtöltése lett.

A fotográfiát soha nem tanulta, csak mentorai tanítgatták, és autodidakta módon fedezze fel ezt a művészetet. Körülbelül egy éve egy pár referenciaképe felkeltette egy mostanra már baráttá vált fotós érdeklődését. Tőle nagy lehetőséget kapott, hogy újabb tapasztalatokat szerezhessen, és hogy alkothasson. Ezt megköszönve végzi fotós munkáit, szerzi tapasztalatait.

Flórián Pétert mindig is érdekelte a fotózás, a fotósok élete. Titkon arra vágyott, hogy a kulisszák mögé pillanthasson hogy majd egyszer ő is, fotógéppel a nyakában képeket készíthessen bármiről, ami megtetszik. Ezek a vágyai mostanra teljesültek.

Eddigi fotózásainak a zöme rendezvényfotózás és modellfotózás volt. Szereti a rendezvényeket megörökíteni, de a modellfotózást is kedveli, bármi újra nyitott. Fényképeinél törekszik az egyediséget megragadni és a hangulatokat megörökíteni. Számára ez az egyik legfontosabb a fotózásban. Gyorsan barátkozik, és ennek előnyét élvezi is a munkái során is. A fényképészet mellett a filmezést is nagyon kedveli.

Flórián Péter képei az interneten és kisebb kiadványokban jelentek meg. Kiállításon és pályázaton eddig még nem vett részt, de reméli, hogy néhány év múlva ez a vágya is teljesülhet.

Galéria
Flórián Péter
Zatkalik András
további cikkek
Harminc évnyi mozgás pillanatokba zárva kultúra Harminc évnyi mozgás pillanatokba zárva Veszprémben nem könnyű elérnie senkinek, hogy a neve már-már fogalommá váljon a városban. Pláne nem kulturális téren, ahol a jó értelemben vett kritikus közösség legalább annyira érzékeny a nívóra, mint a zsigeri lokálpatriotizmusra. Gáspár Gábor, vagyis GéGé viszont jól halad azon az úton, hogy a monogramja két G-betűjéből lassan fogalom legyen, ha valaki a veszprémi fotográfiára gondol. Legújabb kiállítása, ahol a Tánc Fesztiváljának közel harminc évének fotói kerültek terítékre, egy lépéssel közelebb vitte ehhez, mégha nem is volt szándékában. ma 14:28 Új helyszínen várja az olvasókat a Veszprémi Ünnepi Könyvhét kultúra Új helyszínen várja az olvasókat a Veszprémi Ünnepi Könyvhét Megújuló környezetben, új helyszínen rendezik meg idén a Veszprémi Ünnepi Könyvhetet. A június 17. és 19. között zajló programsorozat ezúttal elhagyja a megszokott Kossuth utcai helyszínt, és az Auer Lipót sétányra, a Csermák Antal Zeneiskola előtti térre költözik, miközben a várbeli Dubniczay-palota is fontos helyszíne lesz az eseménynek. 2026. június 4. 7:31 A világ legjobbjai között táncoltak a veszprémi versenyzők, döntős helyezések a Világkupán kultúra A világ legjobbjai között táncoltak a veszprémi versenyzők, döntős helyezések a Világkupán Kiemelkedő eredményekkel zárta a horvátországi Velika Goricán rendezett Világkupa-versenyt a veszprémi KID Rock and Roll SE csapata. A május 23. és 24. között megrendezett rangos nemzetközi megmérettetésen tizenkét nemzet legjobb párosai és formációi léptek parkettre, ahol a veszprémi egyesület versenyzői több kategóriában is döntős helyezéseket szereztek. 2026. június 1. 13:16

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.