Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

sport

Gyurka János lesz a Mosonmagyaróvár edzője kézilabda Gyurka János lesz a Mosonmagyaróvár edzője Gyurka János lesz a női kézilabda NB I-ben szereplő Motherson-Mosonmagyaróvári KC vezetőedzője a következő idénytől. 2020. március 25. 19:35 Hiába dolgoztak a veszprémi fiatalok? Hiába dolgoztak a veszprémi fiatalok? A koronavírus-járvány miatt a másodosztályú férfi kézilabda-bajnokság küzdelmeit is felfüggesztette a Magyar Kézilabda Szövetség. A listavezető Veszprémi KKFT tulajdonosa, Éles József bízik az elnökség tagjainak felelősségteljes, ugyanakkor igazságos döntésében a folytatást illetően. 2020. március 25. 17:55 Elhalasztották a kézilabda európai kupák négyes döntőit Elhalasztották a kézilabda európai kupák négyes döntőit Az Európai Kézilabda Szövetség (EHF) elhalasztotta a nemzetközi kupák négyes döntőit, közük a női Bajnokok Ligája budapesti végjátékát is. 2020. március 25. 15:31 Rasovszky: ez volt a helyes lépés! Rasovszky: ez volt a helyes lépés! A Balaton Úszó Klub Veszprém világ- és Európa-bajnok nyílt vízi úszója, Rasovszky Kristóf egyetért a tokiói olimpia elhalasztásával. Mint fogalmazott, most az emberek egészsége és biztonsága a legfontosabb. 2020. március 25. 13:06 Ligetvári Patrik szerint sokat fejlődött Spanyolországban Ligetvári Patrik szerint sokat fejlődött Spanyolországban Ligetvári Patrik válogatott kézilabdázó saját meglátása szerint sokat fejlődött a Spanyolországban töltött időszak alatt. 2020. március 24. 21:23 Tokió 2020: sportolói és edzői reakciók Tokió 2020: sportolói és edzői reakciók A sportolók és edzők döntő többsége egyetértett abban, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság nem tehetett mást, minthogy elhalasztja a nyári tokiói játékokat a koronavírus-járvány miatt, ugyanakkor akad olyan, aki csalódott és nem tartja korrektnek a módját. 2020. március 24. 21:13 Egy híján húsz tájfutómedál Egy híján húsz tájfutómedál A VHSE versenyzői tizenkilenc érmet gyűjtöttek Veszprém megye nyílt hosszútávú tájékozódási futóbajnokságán. 2020. március 24. 19:53 A MOB örömtelinek tartja, hogy nem törölték a játékokat A MOB örömtelinek tartja, hogy nem törölték a játékokat A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) örömtelinek tartja, hogy a törlés helyett a tokiói ötkarikás játékok elhalasztásáról született döntés. 2020. március 24. 19:36 Tokió 2020: a hazai sportszövetségek egyetértenek a halasztással Tokió 2020: a hazai sportszövetségek egyetértenek a halasztással A hazai sportági szövetségek egyetértettek abban, hogy a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) nem dönthetett másképp, minthogy elhalasztja a tokiói nyári olimpiát, a jövőben pedig a felkészülést kell újra tervezni. 2020. március 24. 19:30 A jövő évre halasztották az olimpiát A jövő évre halasztották az olimpiát A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) hivatalosan bejelentette: Thomas Bach elnök és Abe Sindzó japán miniszterelnök megállapodott abban, hogy a tokiói olimpiát a jövő évre halasztják és legkésőbb 2021 nyarán kell megrendezni. 2020. március 24. 14:14 Árufeltöltőnek álltak a veszprémi kézisek Árufeltöltőnek álltak a veszprémi kézisek Edzés, illetve irodai munka hiányában a vezetőktől az edzőkön át a játékosokig mindenki átvállalta a hétfő esti műszakot egy veszprémi szupermarketben. Így a kapuslegenda Sterbik Árpád mellett a sportigazgató Nagy László, de még a gazdasági társaság ügyvezetője, dr. Csík Zoltán is árut töltött: a járványra való tekintettel természetesen maszkban és kesztyűben. 2020. március 24. 10:18 A veszprémi és az ajkai kórház támogatására gyűjtenek a kézilabdaszurkolók A veszprémi és az ajkai kórház támogatására gyűjtenek a kézilabdaszurkolók A Telekom Veszprém kézilabdacsapatának szurkolói közössége, a Veszprémi Szurkolói Egyesület arra kéri a sportbarátokat, hogy egy bajnoki meccsbelépő árával (2500 Ft) támogassák a veszprémi Csolnoky Ferenc Kórházat és az ajkai Magyar Imre Kórházat. 2020. március 23. 17:55 Biliárdtippek egy profitól, ha a szórakozóhelyek újranyitnak – VIDEO Biliárdtippek egy profitól, ha a szórakozóhelyek újranyitnak – VIDEO A sportág legfontosabb tudnivalóiról egy igazi szaktekintélyt, az ország egyik legjobb biliárdosát, a veszprémi Szolnoki Olivért kérdeztük. 2020. március 23. 17:20 A Puskás Aréna nyerte az év stadionja címet A Puskás Aréna nyerte az év stadionja címet A tavaly novemberben átadott Puskás Aréna nyerte a 2019-es év stadionja címről döntő szavazást. 2020. március 23. 17:14
... 791 792 793 794 795 ...
közélet
Új főispán a vármegye élén Hét főispáni kinevezésről döntött a miniszterelnök - derül ki a Magyar Közlönyben pénteken megjelent határozatból. Kevesen tudják, mi rejtőzik a veszprémi vasútállomásnál egy fém ajtó mögött Sokan elsétáltak már mellette és valószínűleg bele sem gondoltak, mi rejlik a fém ajó mögött. A Múzeumok Éjszakáján viszont megnyílt a veszprémi vasútállomás melletti bunker, ahol korabeli tárgyak és szakértői bemutató segítségével elevenedett meg a hidegháború időszaka. Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. Félrevezető információkat terjesztenek az aranyosvölgyi építkezés kapcsán Csütörtökön tárgyalta volna a városi közgyűlés az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanberuházás egy újabb elemét, viszont Porga Gyula, polgármester elnapolta az őszi ülésszakra ezt a vitát, elsősorban azért, hogy a helyi közéletben megjelent félrevezető és csupán a közhangulat hergelésére alkalmas információkat mindenki megismerhesse és értelmezhesse a fejlesztéssel kapcsolatban. Egy Pannonos kutatásból épül nemzetközi egészségügyi startup Veszprémi egyetemi kutatásból nőtt ki az a nemzetközi piacra készülő egészségügyi startup, amely új segítséget adhat a tüdőrákos betegek kezelésében. A Pannon Egyetemről indult CheMOnitor most fontos mérföldkőhöz érkezett és aláírták a befektetői szerződést.  Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek.
kézilabda
Női kézilabda junior-vb: pont nélkül jutott a középdöntőbe a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott pont nélkül jutott középdöntőbe a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokságon, miután 27-25-re kikapott Lengyelországtól a csoportkör utolsó fordulójában, szombaton. Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.