Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 22. Paulina
Veszprém
25°C
2026. június 22. Paulina
Veszprém
25°C

mentőszolgálat

Csermák Zoltán kapta Az Év Veszprémi Mentőse díjat közélet Csermák Zoltán kapta Az Év Veszprémi Mentőse díjat Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése Az Év Veszprémi Mentőse díjat adományozta Csermák Zoltán mentőápolónak, elismerve a betegellátás területén végzett kiemelkedő szakmai munkáját. 2026. június 19. 10:54 Ovádi Péter: Új szakaszba lépett a veszprémi mentőállomás ügye egészségügy Ovádi Péter: Új szakaszba lépett a veszprémi mentőállomás ügye Három év előkészítő munka után a megvalósítás irányába mozdult el Veszprém új mentőállomásának projektje – számolt be róla közösségi oldalán Ovádi Péter országgyűlési képviselő. 2026. március 19. 9:47 Elkezdődhet az új mentőállomás tervezése mentőszolgálat Elkezdődhet az új mentőállomás tervezése Új mentőautóval gazdagodott a veszprémi mentőállomás. Az átadáson Ovádi Péter parlamenti képviselő bejelentette: megtalálták az új mentőállomás helyszínét. 2026. január 29. 22:51 Csaknem ötezer mentési feladatot láttak el a mentőegységek 24 óra alatt közélet Csaknem ötezer mentési feladatot láttak el a mentőegységek 24 óra alatt Az elmúlt 24 órában rekordszámú, 4690 mentési feladatot láttak el az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) mentőegységei szerte az országban - közölte a szervezet szóvivője kedden. 2026. január 6. 14:41 Helyi vállalkozó újította meg a mentőállomást – közben elindult egy új veszprémi mentőállomás előkészítése is közélet Helyi vállalkozó újította meg a mentőállomást – közben elindult egy új veszprémi mentőállomás előkészítése is A hétköznapi működés feltételei ritkán kerülnek reflektorfénybe – pedig egy-egy aprónak tűnő fejlesztés közvetlenül érinti azok munkáját, akik naponta reagálnak életveszélyes helyzetekre. A Veszprémi Mentőállomás most ilyen jellegű, de a gyakorlatban nagyon is érzékelhető segítséget kapott: 56 új, korszerű redőny került az épület minden nyílászárójára, teljes egészében egy helyi vállalkozó felajánlásából. 2025. november 25. 21:13 Fokozott óvatosságra intenek a mentők mindenszentekre közélet Fokozott óvatosságra intenek a mentők mindenszentekre Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményükben a mentők arra hívják fel a figyelmet, hogy ezekben a napokban igen sokan családi körben, gyermekekkel látogatnak a temetőkbe, a szeretteik sírjához. 2024. október 31. 14:49 Somlai Artúr az Év Veszprémi Mentőse Somlai Artúr az Év Veszprémi Mentőse 2023. október 18. 9:59 Villámgyors ellátásban részesülnek mostantól a Révfülöp környékiek Villámgyors ellátásban részesülnek mostantól a Révfülöp környékiek Megkezdte működését a Révfülöpi Mentési Pont, ahol napközben egy mentőautó áll készenlétben vészhelyzet esetére. 2023. április 3. 9:40 Innovatív mentési eszközök segítik a Veszprémi Mentőállomást Innovatív mentési eszközök segítik a Veszprémi Mentőállomást 2022. október 25. 14:10 Állandó mentőállomás lesz Révfülöpön egészségügy Állandó mentőállomás lesz Révfülöpön Új mentőállomást alakítanak ki Révfülöpön kormányzati támogatással - jelentette be Navracsics Tibor, a Veszprém megyei 3-as választókerület fideszes országgyűlési képviselő-jelöltje csütörtökön a Balaton-parti településen, írja a Hírhíd. A fejlesztés egy régóta nagyon várt helyi igényre ad választ. 2022. február 17. 14:49 7 kérdés a hétköznapi hősöknek koronavírus 7 kérdés a hétköznapi hősöknek Természetesnek veszik az emberek az egészségügyi dolgozók munkáját, vagy meglátják benne az erőfeszítéseket? Hányan vállalták a Covid-osztályon a munkát? Miből merítenek erőt? Ezeket a kérdéseket is feltettük a "hétköznapi hősök" vezetőinek. 2021. június 3. 14:00 Dr. Wlassics Katalin az Év Veszprémi Mentőse Dr. Wlassics Katalin az Év Veszprémi Mentőse A közgyűlés a betegellátás területén végzett kiemelkedő szakmai munkája elismeréseként ítélte dr. Wlassics Katalinnak az Év Veszprémi Mentőse díjat. 2021. május 10. 14:23 Győrfi: nem igaz, hogy a maszk miatt nem lehet levegőt kapni koronavírus Győrfi: nem igaz, hogy a maszk miatt nem lehet levegőt kapni A maszkok valóban megelőzhetik a koronavírus-fertőzést, de fontos, hogy jól használják ezeket az emberek - mondta az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) szóvivője kedden a közrádióban. 2020. szeptember 18. 12:00 Egymást segítették az egészségügy területén Egymást segítették az egészségügy területén Kevesebb szó esik a mentősök munkájáról, mégis nélkülük nem működhetne az egészségügyi ellátórendszer. A veszprémi Plazma Center most erre hívta fel a figyelmet és jótékony céllal informatikai eszközökkel segítette a veszprémi mentősök munkáját. 2020. május 1. 4:00
1 2
közélet
Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük Középiskolások szervezésében valósult meg idén is a Balaton Vibez Fesztivál, amely remek hangulattal, színes programokkal és felejthetetlen koncertekkel indította el a nyári szezont Balatonalmádiban. Galériánkban a fesztivál legjobb pillanatait gyűjtöttük össze. A kormány elrendelte a dohány- és kaszinókoncessziók felülvizsgálatát A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű és a kaszinókoncessziók átfogó felülvizsgálatát - jelentette be a közlekedési és a beruházási miniszter csütörtökön a kormányszóvivői tájékoztatón Budapesten. Fiatal asztaliteniszezők a kézilabda szentélyében Tizenkét ország, köztük ázsiai és közel-keleti tehetségek részvételével zajlik az Asztalitenisz Reménységek Nyílt Európa Játéka a ONE Veszprém Arénában. A június 18. és 21. közötti viadalon a kontinens legjobb U13-as és U15-ös játékosai, köztük huszonöt magyar klub kiválóságai mérik össze tudásukat. A Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 által is támogatott esemény nemcsak az értékes ranglistapontokról szól, hanem kiváló felkészülést is nyújt a nyári Európa-bajnokságra. Új képviselők, új gazdasági tervek Veszprém vármegyében Rendhagyó üzleti reggelit szervezett a Veszprém Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara, amelyen a térség újonnan megválasztott négy országgyűlési képviselője – Forsthoffer Ágnes, Dr. Gáspár Levente, Dr. Balatincz Péter, Ujvári Szilvia - is részt vettek, akiktől mi is kérdeztünk. Európa öt országából érkeztek fiatalok Veszprémbe, hogy a város jövőjén dolgozzanak Háromnapos nemzetközi ifjúsági rendezvénynek adott otthont Veszprém, ahol öt európai ország fiataljai közösen kerestek megoldásokat a fenntarthatóságot érintő helyi kihívásokra. A GO_GREEN Erasmus+ projekt keretében megvalósult városi fenntarthatósági hackathon résztvevői a program végén konkrét fejlesztési ötleteket mutattak be szakmai zsűri előtt. Nem állt az Alaptörvény-módosítás útjába Sulyok Tamás Az Országgyűlés 2026.06.15-én elfogadta az Alaptörvény tizenhatodik módosítását. Sulyok Tamás köztársasági elnök megállapította, hogy az Alaptörvény módosítása e követelményeknek megfelelt, nem állnak fenn az előzetes normakontroll eljárás kezdeményezésének feltételei. Nemzetközi figyelmet kapott a veszprémi energiatároló Az energiatárolás a globális energiaátmenet egyik kulcsa, a technológiára és a jó példákra nemzetközi szinten is kiemelt figyelem irányul. A Budapesten megrendezett International Flow Battery Forum résztvevői június 18-án Veszprémbe látogattak, hogy személyesen tekintsék meg az Ideona Zrt. Európában is egyedülálló, vanádium-redox flow battery technológiára épülő energiatárolási projektjét, és ennek kapcsán átbeszéljék az energiatárolás jelenét és lehetőségeit. Csermák Zoltán kapta Az Év Veszprémi Mentőse díjat Veszprém Megyei Jogú Város Önkormányzatának Közgyűlése Az Év Veszprémi Mentőse díjat adományozta Csermák Zoltán mentőápolónak, elismerve a betegellátás területén végzett kiemelkedő szakmai munkáját. Veszprém is beveti a fák túlélőalkalmazását Veszprém is beveti a fák megmentésére kifejlesztett Beeco mobilalkalmazást. Az országban másodikként induló közösségi locsolóprogram célja, hogy a lakosok bevonásával tartsák életben a kánikulában leginkább sebezhető fiatal csemetéket. A rendhagyó zöldítő akció részleteit Salga Balázs a VKSZ Zrt. vezérigazgatója és Kovács Áron önkormányzati képviselő mutatta be. Újraindul a nemzetközi charterforgalom Hévízről Hosszú idő után ismét kiutazó charterjárat indul a Hévíz–Balaton Airportról.
sport
Vívó Eb: ezüstéremmel zárt a női párbajtőrcsapat Ezüstérmet szerzett vasárnap a Muhari Eszter, Büki Lili, Nagy Blanka, Borsody Emma összeállítású magyar női párbajtőrcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokság zárónapján, Antonyban. Nyíltvízi úszó ob: Sárkány Zalán triplázott Sárkány Zalán a szombati 10 km után a vasárnapi 3 kilométeres kieséses versenyt és az 1500 métert is megnyerte a nyíltvízi úszók országos bajnokságán. Triatlon elit sprint ob: Trungel-Nagy Zalán és Nádas Nóra Romina sikere Ajkán A férfiaknál Trungel-Nagy Zalán, a nőknél pedig Nádas Nóra Romina nyerte a triatlonosok Ajkán rendezett sprint távú elit országos bajnokságát vasárnap. Vívó Eb: történelmi triplázás férfi kardban Sorozatban harmadszor lett Európa-bajnok a férfi kardválogatott, triplázásra az Eb-k történetében - a hazai szövetség oldalának tudósítása szerint - magyar részről korábban még nem volt példa. Nyíltvízi úszó ob: Sárkány Zalán és Nett Vivien a bajnok 10 kilométeren A férfiaknál Sárkány Zalán, a nőknél Nett Vivien nyerte a nyíltvízi úszók országos bajnokságának 10 kilométeres versenyét a felnőttek között. Vívó Eb: megvédte címét a férfi kardcsapat Aranyérmet nyert - ezzel megvédte címét - a Szilágyi Áron, Szatmári András, Rabb Krisztián, Dallos Benedek összeállítású magyar férfi kardcsapat a franciaországi vívó Európa-bajnokságon, Antonyban. Nyíltvízi úszó vk: Betlehem Dávid győzött 10 kilométeren, ezzel összetettben is nyert Betlehem Dávid megnyerte szombaton a 10 kilométeres számot a portugáliai Setubalban zajló nyíltvízi úszó világkupán, ezzel összetettben is az élen végzett. Nyíltvízi úszó vk: Fábián ezüst-, Mihályvári-Farkas bronzérmes Setubalban Fábián Bettina ezüst-, Mihályvári-Farkas Viktória bronzérmet nyert a női 10 kilométeres versenyszámban a nyíltvízi úszók világkupasorozatának negyedik - idei utolsó - állomásán, szombaton a portugáliai Setubalban. Fiatal asztaliteniszezők a kézilabda szentélyében Tizenkét ország, köztük ázsiai és közel-keleti tehetségek részvételével zajlik az Asztalitenisz Reménységek Nyílt Európa Játéka a ONE Veszprém Arénában. A június 18. és 21. közötti viadalon a kontinens legjobb U13-as és U15-ös játékosai, köztük huszonöt magyar klub kiválóságai mérik össze tudásukat. A Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 által is támogatott esemény nemcsak az értékes ranglistapontokról szól, hanem kiváló felkészülést is nyújt a nyári Európa-bajnokságra. Strandkézilabda-vb: a szövetségi edző szerint óriási dolog lenne az éremszerzés Hajdu Tamás szövetségi edző szerint „óriási dolog lenne”, ha a magyar férfi strandkézilabda-válogatott érmet nyerne a jövő keddtől vasárnapig tartó zágrábi világbajnokságon.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.