Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

közélet

Feladja magát Sztojka? / A Cozma-gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottja levelet írt szüleinek Levelet írt a szüleinek a vasárnapi veszprémi Cozma-gyilkosság szökésben lévő gyanúsítottja, Sztojka Iván - közölte csütörtökön a Fejér megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője, Németh-Kész Mónika. Miután tudomást szereztek a küldeményről, a Fejér megyei rendőrség elkérte a szülőktől a levelet, és továbbította azt a nyomozást irányító Veszprém Megyei Rendőr-főkapitánysághoz. A levél tartalmáról a rendőrségi szóvivő nem adott a tájékoztatást. 2009. február 12. 17:55 Megtalálták az elkövetők egyik autóját A február 08-án hajnalban Marian Cozma ellen elkövetett emberölés ügyében folytatott nyomozás újabb fejleménye, hogy megtalálták azt a személygépkocsit, mely az egyik, jelenleg Ausztriában fogva tartott gyanúsított tulajdonában van, és az adatok szerint – több más autóval együtt – ezzel érkeztek, illetve távoztak vasárnap éjszaka Veszprémből a gyanúsítottak, illetve a társaságuk tagjai. Az X5-ös BMW-t egy Budapest, XIII. kerületi tömbház mélygarázsában találták meg. A tegnapi napon a Veszprém Megyei Rendőr-főkapitányság kezdeményezte mindhárom gyanúsított vagyonosodási vizsgálatát az illetékes APEH szervnél. 2009. február 12. 16:13 Románokhoz szökött a késelés gyanúsítottja? Sztojka Iván Romániában bujkálhat, írja a Prosport román internetes napilapra hivatkozva az Inforádió. A határon túli újságírók megszólaltatták a vasárnap meggyilkolt veszprémi kézilabdázó barátnőjét is, aki a tragédia perceiről mesélt. 2009. február 12. 13:24 Pártkampány közpénzen? / – ötvenmillió kommunikációra – Az elmúlt közel két és fél év azt bizonyította számunkra, hogy a megyei önkormányzat fideszes vezetőitől egyáltalán nem idegen a kommunikációs lehetőségek pártpolitikai propagandaként történő felhasználása – mondta csütörtöki sajtótájékoztatóján Pusztai István, az MSZP frakcióvezetője Veszprémben. 2009. február 12. 11:59 Nem félek a számítógéptől, a hiányuktól félek Mely termékek fogynak leginkább az elektronika világában? Fontos-e a minőség még a gazdasági válság kellős közepén? 2009. február 12. 10:54 Hozzánk járnak shoppingolni a szlovákok A forint árfolyamesése miatt olcsóbb lett Magyarország, ami a határ menti kereskedelem alakulásában is megmutatkozik - írja a Napi Gazdaság. A lap által megkérdezett áruházlánc, a Tesco tapasztalatai szerint a korábbinál erősebb a forgalom például a magyar-szlovák határvidékén. 2009. február 12. 8:47 Elköszöntek / "Egy hegynyi emberért tengernyi könnyet ejtünk!" Elbúcsúztak a román drukkerek is a meggyilkolt Marian Cozmától, a sajtó „a fájdalom útjának” nevezte a menetet. 2009. február 11. 23:29 Az internet mindenkié! Újabb generációval bővülhet az internethasználók köre a Szabad-Sajtó Kulturális és Ifjúsági egyesület jóvoltából. A Veszprémi Online Szabadegyetem (VOLSZ) névre keresztelt képzési program célja, hogy minél több embert érdeklődését keltse föl az online lehetőségek iránt. 2009. február 11. 19:07 Ereklye ajándékba / – Gizella ujjperc a nyárlőrincieknek – Egyháztörténeti szempontból is jelentős esemény színhelye volt szerdán a veszprémi érseki palota. Dr. Márfi Gyula érsek egy kézközépcsontból származó ereklyedarabkát adott át Bagi Ferencnek, Szentimre plébánosának, valamint Lezsák Sándornak, a Nemzeti Fórum elnökének, országgyűlési képviselőnek. A csontdarabkát a Veszprémben őrzött (de Bajorországból kapott) Gizella ujjcsontból vágták le. 2009. február 11. 17:51 Közös lehetőség munkanélkülieknek és közhasznú szervezeteknek Harmadik alkalommal van arra lehetőség, hogy munkanélküliek egy vállalkozó szellemű csoportja éljen egy újszerű lehetőséggel: az önkéntesség adta lehetőséget kihasználva közhasznú tevékenységet végző szervezeteknél szerezzen munkatapasztalatot, mindezt amellett, hogy továbbra is regisztrált munkakereső. 2009. február 11. 15:48 Újabb egymillió a nyomravezetőnek / – a megyei önkormányzat is beszállt – Újabb egymillió forinttal toldották meg a Sztojka István fejére kitűzött vérdíjat. Ezúttal a Veszprém Megyei Önkormányzat ajánlotta fel az összeget. A pénz nagyobbik részét (800 ezer Ft-ot) a képviselők adják össze, a fennmaradó kétszázezret a megyei önkormányzat biztosítja – mondta szerdai sajtótájékoztatóján a közgyűlés elnöke, Lasztovicza Jenő. 2009. február 11. 13:12 "Az ország egészét elöntötte az agresszió" Az eredetileg meghirdetett - az európai parlamenti választásokról szóló - témától eltérve szerdai sajtótájékoztatójukon a szabad demokraták nevében Eörsi Mátyás ügyvivő és Szalay András, az SZDSZ veszprémi szervezetének elnöke együttérzését fejezte ki az érintett családtagoknak, a kézilabda csapatnak és Veszprém lakosainak. 2009. február 11. 12:44 A lokálpatriótáknak is vannak javaslatai / – védekezni kell a válság ellen – A Veszprémi Lokálpatrióták Egyesülete sajtótájékoztatón tette közzé észrevételeit a 2009. évi költségvetés elkészítéséhez. Molnár Ernő elnök bevezetőjében arról szólt, hogy a világot és az országot elérő válság Veszprémet sem kerüli el. Ennek jelei az önkormányzat helyi adóbevételeinek radikális (négy-ötszázmilliós) csökkenése. Komoly anyagi megterhelést jelent a városi költségvetésnek az Aréna adósság-törlesztése is. 2009. február 11. 10:56 Magyarország sem támogatja az uniós pótbefizetést Magyarország, más tagállamokkal együtt, nem fogadja el, hogy az Európai Unió tagállamai pótbefizetéssel biztosítsák annak az ötmilliárd eurós gazdaságélénkítő tervnek a forrását, amelyre az Európai Bizottság tett javaslatot - jelentette be Veres János pénzügyminiszter a többi EU-tagállamból érkezett kollégáival Brüsszelben folytatott eszmecseréjét követően. A tavalyi agrárköltségvetésből fennmaradt összeget a brüsszeli bizottság energiaügyi és távközlési beruházásokra javasolja fordítani. Kedden azonban kiderült, hogy az uniós jog nem teszi lehetővé a tavalyi keret felhasználását idén hozott döntéssel, így egyelőre nem tudni, mi lesz a terv tényleges forrása. 2009. február 11. 8:42
... 1525 1526 1527 1528 1529 ...
sport
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Strandkézilabda-vb: Irán legyőzésével negyeddöntős a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott biztosította negyeddöntőbe jutását a zágrábi világbajnokságon, mivel 2-0-ra legyőzte Iránt csütörtökön, a középdöntő második fordulójában. Suscsák Máté és Vámosi Georgina az év futsalosai A férfiaknál Suscsák Máté, a nőknél pedig Vámosi Georgina kapta az év legjobb futsalosainak járó elismerést. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Strandkézilabda-vb: először veszített a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott 2-1-re kikapott csütörtökön Portugáliától a zágrábi világbajnokság középdöntőjének első fordulójában. Az alacsony vízállás a Balaton-átúszást is átrendezi A 44. LIDL Balaton-átúszást július 18-án rendezik, a tó alacsony vízállása mellett, ami az úszást nem befolyásolja, de a szervezők részéről különleges intézkedéseket igényel.   Vb-2026: két csoportkör után Argentína a fő favorit az Optánál A statisztikai elemzéssel foglalkozó brit Opta cég szuperszámítógépe szerint a csoportkör első két fordulója után a címvédő Argentína lépett elő a fő esélyessé az amerikai-kanadai-mexikói közös rendezésű labdarúgó-világbajnokság megnyerésére. Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF).
kézilabda
Német, portugál és szerb ellenfél vár a Veszprémre a BL-csoportban A bajnok és Magyar Kupa-győztes Veszprém a német Füchse Berlinnel is azonos csoportba került a férfi kézilabda Bajnokok Ligája következő idényének pénteki sorsolásán. Női kézilabda BL: újra összekerült a Győr és a Metz a csoportkörben A bajnok és Magyar Kupa-győztes Győri Audi ETO KC újra összekerült a címvédő francia Metz HB csapatával a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének pénteki sorsolásán. Férfi kézilabda BL: az első kalapba került a Veszprém Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) nyilvánosságra hozta a 2026–2027-es férfi Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolási kalapjait. A magyar bajnok One Veszprém az első kalapból várja a pénteki (11.00) sorsolást. Nincs magyar férfi kézilabdázó az EHF álomcsapatában Magyar férfi kézilabdázó nem került be az elmúlt szezon álomcsapatába az európai szövetségnél (EHF). Női kézilabda junior-vb: kiütéses győzelemmel kezdett a magyar válogatott A magyar női junior kézilabda-válogatott 46-10-re verte Tajvant a kínai Csincsungban zajló korosztályos világbajnokság csoportkörének első fordulójában, szerdán. Chema Rodríguez: csalódott vagyok, de elfogadtam a döntést A férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitányi posztjáról távozott Chema Rodríguez csalódottan vette tudomásul, hogy már nem ő irányítja az együttest, ugyanakkor elfogadta a magyar szövetség döntését. Nem indul az Európa-kupában a Balatonfüredi KSE Bár a Balatonfüredi KSE az ötödik helyen zárta a férfi kézilabda NB I 2025/26-os idényét, amellyel kivívta az indulás jogát az EHF Európa-kupa következő kiírásában, a klub vezetése a nemzetközi szereplésről való lemondás mellett döntött. Három győri kézilabdázó az idény álomcsapatában A Bajnokok Ligája-ezüstérmes Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának három játékosa került be az idény álomcsapatába az európai szövetség (EHF) szavazásán. Női kézilabda junior-vb: a negyeddöntőbe jutás a magyar válogatott célja A negyeddöntőbe jutás a magyar női junior kézilabda-válogatott célja a szerdán kezdődő korosztályos világbajnokságon, amelynek a kínai Csincsung ad otthont. Férfi kézilabda BL: a Szeged kapott szabadkártyát, a Tatabánya nem A nőknél a Ferencváros, a férfiaknál a Szeged szabadkártyát kapott a kézilabda Bajnokok Ligája következő idényére, a Tatabánya férficsapatának jelentkezését azonban elutasította az európai szövetség (EHF).

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.