Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 13. Antal, Anett
Veszprém
22°C
2026. június 13. Antal, Anett
Veszprém
22°C

Triplázott a SVSE fiatal atlétája Tatabányán

2026. május 13. 14:09 // Forrás: SVSE
Az U16-os, U15-ös és U14-es területi liga idei első versenyén remekeltek a veszprémi Sportolj Velünk SE fiataljai: Pfenning Örs három, Vati Csenge Zoé két aranyéremmel zárta a tatabányai viadalt.

Igazi nyárias időben rendezték meg Tatabányán az U16-os, U15-ös és U14-es atléták idei első területi ligaversenyét, amelyen a veszprémi Sportolj Velünk SE fiataljai is rajthoz álltak. A kétnapos megmérettetésen több kiemelkedő eredmény is született, a bakonyiak pedig számos éremmel térhettek haza.

A legeredményesebb veszprémi versenyző Pfenning Örs volt, aki háromszor is a dobogó legfelső fokára állhatott. Az 1000 méteres akadályfutás mellett 2000 méteres síkfutásban, valamint a 4x200 méteres vegyesváltó tagjaként is győzni tudott. A lányoknál Vati Csenge Zoé nyújtott kimagasló teljesítményt: 200 méteres gátfutásban és a vegyesváltóval is bajnoki címet szerzett.

Szombaton három éremmel kezdték a veszprémiek a viadalt. Az 1000 méteres akadályfutásban Pfenning Örs és Polgár Soma egymással is nagy csatát vívott: előbbi 3:10.72-es idővel győzött, míg utóbbi 3:11.03-mal a második helyen végzett. A két fiatal másnap 2000 méteres síkfutásban is remekelt: végig az élmezőnyben haladva Pfenning Örs 6:32.64-gyel elsőként, Polgár Soma pedig 6:39.42-vel másodikként ért célba.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A szombati nap harmadik veszprémi érmét Bükkösi Luca Fanni szerezte, aki magasugrásban 140 centiméteres eredménnyel ezüstérmes lett.

Vasárnap sem maradtak el az izgalmak és a kiváló teljesítmények. Az U14-es korosztályban a rövid gátfutók szállították az első érmeket: Vati Csenge Zoé 60 méteres gáton 9.72-vel második lett, Miskolczi Milán Dominik pedig 80 méteres gátfutásban 13.53-mal bronzérmet szerzett.

Mindketten a 200 méteres gátfutásban is maradandót alkottak. Vati Csenge Zoé 30.14-es idővel maga mögé utasította a mezőnyt, míg Miskolczi Milán Dominik 30.57-tel ezüstérmet vehetett át. Ráadásul a nap végén a 4x200 méteres vegyesváltóban – Miskolczi Milán, Iványi Borka, Pfenning Örs és Vati Csenge összeállításban – is veszprémi siker született: a kvartett 1:47.66-os idővel nyerte meg a versenyszámot.

A távfutók is kitettek magukért. Az U15-ösök között Németh Robin Dániel 800 méteren 2:18.73-mal másodikként ért célba. Az U16-os mezőnyben Kaszás Zsigmond 2:10.37-es idővel bronzérmet szerzett 800 méteren, míg a nap leghosszabb versenyszámában, 3000 méteren Kingl Marcell László 10:22.95-tel a második helyen zárt.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

További veszprémi eredmények:

U16 és U15

Felber Csaba 300 méteren 45.22-es idővel a hatodik helyen végzett. Péter Levente 800 méteren 2:23.57-tel ötödik lett, Dénes Mátyás ugyanebben a számban 2:17.30-cal szintén ötödik helyet szerzett. Keller Márton 2:22.07-tel, Horváth-Buday Bulcsú 2:23.32-vel teljesítette a 800 métert.

Bükkösi Luca Fanni 100 méteren 14.11-et, Szabó Hanga 14.81-et futott. Fehér Benedek 3000 méteren 10:54.94-es eredménnyel negyedikként zárt. Fülöp-Süle Borbála 800 méteren 2:55.77-et ért el, Szabó Dorka távolugrásban 4.23 méterig jutott.

A 4x300 méteres vegyesváltó – Kaszás Zsigmond, Szabó Dorka, Fehér Benedek és Fülöp-Süle Borbála összeállításban – 2:58.77-es idővel a negyedik helyen végzett.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

U14

Kőváry Csenge 300 méteren 46.24-et futott. Molnár Zénó Benedek 80 méteren 11.92-t, 300 méteren 50.92-t ért el. A 600 méteres síkfutásban Moharos Erik 1:48.68-cal, Horváth Dominik 1:50.95-tel, Fajd Merse Barnabás 1:51.36-tal, Nyemcsok Dorián 1:53.30-cal, Jenei Marcell 1:56.59-cel zárt.

Iványi Borka 60 méteres gáton 10.17-es időt futott. Miskolczi Holli Adria 200 méteres gáton 36.31-et, 600 méteren 1:55.69-et ért el, Kovács Mimi Szofi pedig 600 méteren 1:59.03-mal zárt. Békési Levente 200 méteres gáton 33.06-os idővel az ötödik helyet szerezte meg.

vehir.hu
további cikkek
Két veszprémi atlétikai szakember is rangos elismerésben részesült atlétika Két veszprémi atlétikai szakember is rangos elismerésben részesült A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) idei küldöttgyűlésén két, a veszprémi SVSE-ben dolgozó szakember munkáját is elismerték. Horváthné Németh Ilona a magyar atlétikáért bronzfokozat kitüntetést vehette át, míg Nagy Cecília dicsérő oklevélben részesült a sportág érdekében végzett tevékenységéért. A díjakat a szövetség éves közgyűlésén adták át Budapesten. 2026. június 2. 6:01 Három bajnoki címet szereztek az SVSE váltófutói SVSE Három bajnoki címet szereztek az SVSE váltófutói Az időjárás a szomorúbb arcát mutatta az idei váltófutó országos bajnokságon, de az előrejelzések alapján erre számítani lehetett. Az UTE-pályán rendezett viadalon időnként szinte vízen kellett futni a sok eső miatt, a veszprémi SVSE csapata azonban így is nagyszerűen teljesített. 2026. május 20. 9:25 MEFOB-arannyal indították a májust az SVSE atlétái SVSE MEFOB-arannyal indították a májust az SVSE atlétái A Sportolj Velünk SE atlétái három versenyen is rajthoz álltak a hétvégén: az 52. Paulinyi Jenő-emlékversenyen, a MATE-GEAC toplistaversenyen, valamint a Magyar Egyetemi-Főiskolai Országos Atlétikai Bajnokságon. A veszprémiek bajnoki címekkel, dobogós helyezésekkel, egyéni csúcsokkal és férfi 600 méteren abszolút országos legjobb teljesítménnyel zárták a szombati versenynapot. 2026. május 7. 13:47

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.