Horváth Virág, a Pannon Egyetem munkatársa már négy éve vállalja a fesztivál veszprémi állomásának megszervezését, házigazdaként bevonva az idén harmincötéves Humántudományi Kart. Az említett karon tanuló kommunikáció szakosok, közösségszervező szakosok, valamint a leendő pszichológusok a háromnapos fesztiválon élesben is megtapasztalhatták, milyen lehetőségeket, feladatokat rejt egy nagyvolumenű rendezvény megszervezése, vagy éppen moderálása.
Horváth Virágnak egyébként a film világa otthonos terep, hiszen Elekes Gergővel közösen ők rendezték a nagysikerű There Is No Planat B-t, valamint a Planet Hope-ot.
A csütörtöki megnyitón Hegedűs Barbara országgyűlési képviselő szólt a filmes közönséghez, aki nagyon örül annak, hogy a dokumentumfilm műfaja a reneszánszát éli. Bodnár Éva, a Pannon Egyetem Humántudományi Kar dékánja is beszédet mondott, kiemelte, hálás, amiért a kar tanulói a gyakorlatban is megtapasztalhatják, amit az intézmény padjaiban elméleti szinten elsajátítanak. Horváth Virág főszervező is megosztotta ünnepi gondolatait a jelenlévőkkel, mint rávilágított, hálás, hogy Veszprémben már negyedik éve fut sikerrel a fesztivál, s hogy az emberek ilyenkor kilépnek saját problémáik kereteiből, mert kíváncsiak a világ azon szegmenseire, ahonnan kevesebb hír érkezik…
A Dokumentumfilm Fesztiválon három nap alatt összesen hét filmet vetítettek le, mindennap kapott egy tematikát, eszerint, az első A küzdelem napja volt, a második A háborúé, míg a harmadik A pszichológia napja. A filmvetítések után kerekasztal-beszélgetés keretein belül mondták el szakértők a véleményüket, észrevételeiket, majd a közönséget is bevonva folytatódott a diskurzus. A fesztivál rangos filmjeire évről-évre nagyobb az érdeklődés, hiszen számos alkotás a világ azon szegmenseit hivatott bemutatni, amelyekről a közbeszédben kevés szó esik.
Fotók: Elekes Gergő