Öt érmet szerzett az SVSE a mezei liga első fordulójában

2023. október 16. 10:33 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE (SVSE) atlétái öt érmet szereztek az elmúlt hétvégén Békéscsabán rendezett mezei liga első fordulójában.

A Békéscsabán rendezett versenyen két bajnoki címet szerzett a veszprémi csapat. Az első aranyérmet az U14-es korosztályban Kingl Marcell László hozta el, aki 3000 m-en 9:09-cel ért a célba. Ifjúsági korosztályban Derdák Sára szerezte meg a bajnoki címet 14:42-vel a 4500 m-es távon.

Ezüstérmet vehetett át 1500 m-en a legkisebbeknél Márkus Johanna Lola, míg az U12-es korosztály versenyét Márkus Fülöp is teljesítette. A Szirbek-testvérek korosztályukban szintén másodikként zártak. Szirbek Titusz 4500 m-en (U16) 12:41-gyel, Szirbek Albert (U20) 7,5 km-en 21:07-tel végzett ezüstérmes pozícióban.

Ismét kiemelkedően teljesítettek a veszprémiek - fotó: SVSEIsmét kiemelkedően teljesítettek a veszprémiek - fotó: SVSE

Az U16-os fiúknál Sinka Dániel 13:36-tal a 6. helyen, Gaál Kolos 14:44-gyel a 12. helyen ért célba a háromkörös versenyben. A lányoknál Kovács Zoé és Simon-Varga Fanni állt rajtvonalhoz, akik 3 kilométert futottak: Fanni 10:17-tel, Zoé 10:34-gyel fejezte be az első fordulót.

Az U18-as versenyben Furda Botond, Babics Marcell, Szigeti Máté és Kovács Botond teljesítette a hat kilométert. Botond a 4. helyen zárt 17:08-cal, Marcell 17:53-mal a 7. lett, míg Máté 18:46-tal, Kovács Botond 19:12-vel végzett.