Több bajnoki címet is szerzett az SVSE

2023. július 10. 10:19 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái kimagasló teljesítményt nyújtottak az elmúlt hétvégén a budapesti Nemzeti Atlétikai Központban rendezett országos bajnokságon.

Az első versenynapot az U20-as korosztály kezdte meg a 4x400 m-es váltófutással. A nőknél a Kovács Noémi, Felber Kata Zselyke, Badics Helka, Besenyődi Petra összeállítású csapat óriási elszántsággal állt a rajthoz és végül bajnoki címet is szerzett 3:53.62-vel.

A „B”-váltó (Schofhauser Debóra, Kovács Dóra, Kozma Nikolett, Gedra Bettina) a 9. helyen végzett 4:21.08-cal. A férfiaknál a Felber Farkas Ákos, Furda Botond, Szirbek Titusz és Babics Marcell alkotta gárda ötödik lett 3:30.07-tel.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Pénteken Kéri Bianka nyitotta az érmesek sorát, aki 400 m síkfutásban, egyéni csúccsal (52.61) állhatott a dobogó legfelső fokára. Kiss Gergő Xavér is remekül teljesített: 1500 m síkfutásban 3:39.05-ös egyéni csúccsal lett bajnok. Klubtársa, Szögi István Dániel végzett a második helyen 3:39.16-tal.

A mezőny legfiatalabbja, Szirbek Albert 3:55.05-tel a 8. helyet szerezte meg. A nap leghosszabb futószámában, 3000 m akadályfutásban volt érdekelt Varga Gréta Barbara, Kovács Ferenc Soma, Zsetnyai Ákos és Nick Márton.

Gréta 10:36.15-tel nem talált legyőzőre, így ő vehette át az aranyérmet. Kovács Ferenc Soma 8:56.42-vel az ezüstérmet érdemelte ki, míg Zsetnyai Ákos a 11. helyen zárt 9:50.07-tel, Nick Márton pedig 12. lett (9:55.64).

A szombatot Besenyődi Petra „indította el”, aki 200 m síkfutásban 24.98-cal ért a célba. Következtek a kétkörös versenyszámok. A nők között Kéri Bianka a 400 m-es bajnoki címe után másnap is magabiztos győzelemmel újabb aranyérmet vehetett át (2:02.97).

Gedra Szabina 2:15.50-nel, míg Felber Kata Zselyke 2:17.57-tel fejezte be a 800 m-t. A férfiaknál Kiss Gergő Xavér az 1500-as arany után a dobogó harmadik fokára állhatott 800 m férfi síkfutásban (1:47.34).

Kubasi János érkezett a célba a negyedik helyen egyéni csúccsal (1:47.55), míg Szögi István Dániel hatodikként zárt 1:48.19-cel.