14°C
14°C

SVSE-bajnoki címek a váltófutó bajnokságon

2023. május 11. 12:02
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái bajnoki címeket és egy bronzérmet szereztek az elmúlt hétvégén Budapesten rendezett váltófutó bajnokságon.

A versenynapot az U14-es korosztály kezdte a 4x75 m-es váltóversennyel. A fiúk között (Vincze Dominik, Kingl Marcell, Szabó Regő, Kaszás Zsigmond) a veszprémi csapat a döntőbe jutott és a 8. helyen zárt 41.47-tel.

A lányok (Miklós Luca, Pálinkás Petra, Kingl Rozina, Kovács Zoé) 43.46-os időeredményt értek el. Az újoncok 4x600 m-en is rajthoz álltak. A Kaszás Zsigmond, Gaál Kolos, Dénes Mátyás, Kingl Marcell összeállítású csapat a 6. helyen zárt 7:22.29-cel.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A Fazekas Milos, Körmendi Kolos, Szabó Regő, Keller Márton alkotta csapat is jól versenyzett. A lányok mezőnyében Miklós Luca, Simon-Varga Fanni, Meilinger Vivien és Kovács Zoé a 9. helyen végeztek (7:47.59).

A női 4x100 veszprémi váltó (Földesi Léda, Felber Kata Zselyke, Schofhauser Debóra, Besenyődi Petra) a 4. helyen ért a célba a döntőben, 49.27-tel. A lányok a 400-as váltóban is érdekeltek voltak. Léda, Zselyke és Petra mellett Badics Helka küzdöttek meg az ellenfelekkel és végül 8 mp-cel megelőzve a többieket, bajnokként értek a célba 3:57.05-tel.

A lányok után az U16-os fiúk 4x300 m-en viaskodtak a mezőnnyel. Balogh Hunor, Szirbek Titusz, Nyemcsok Noel és Kiss András Gellért az előkelő 4. helyen hozta be a váltót 2:41.76-tal.

Bronzérmet vehetett át Gedra Bettina, Kozma Nikolett, Gedra Szabina és Koncz Kata a 4x800 m-es csapattal (9:48.33). Végül a nap zárásaként 4x1500 m-en Kovács Botond, Furda Botond, Babics Marcell és Szirbek Albert álltak a dobogó legfelső fokára (17:15.11).