Születésnapi ezüstérem a serdülő bajnokságon

2023. február 15. 14:51 // Forrás: SVSE
Budapesten rendezték az U16-as fedett pályás ob-t, ahol a veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái is részt vett. Óriási sikernek örvendhetett Szirbek Titusz, aki nemcsak a születésnapját ünnepelhette, hanem egyéni csúcsot futva 1500 m-en (4:26.46) az ezüstéremért is a dobogóra állhatott.

A február első hétvégéjén rendezett megmérettetést Kiss Zsófia Csenge kezdte a 60 m-es gátfutással. Zsófi 10.75-tel végzett az előfutamban. Ádám Hanna, Balogh Hunor, Bódis Brenda és Nyemcsok Noel 300 m síkfutásban álltak a rajthoz. Hanna 45.10-es, Hunor 40.03-as, Brenda 51.63-as egyéni csúccsal zárt. Hegyi Flóra a nap leghosszabb versenyszámában, 1500 m-en a hetedikként ért a célba 5:02.72-vel. Pandur Huba távolugrásban volt érdekelt, 530 cm-rel a 10. helyen végzett.

Szirbek Titusz remekelt - fotó: SVSESzirbek Titusz remekelt - fotó: SVSE

Másnap a 60 m síkfutással kezdtek a sprinterek. A lányok közül Brenda szép eredményt ért el az előfutamban (9.30). A fiúknál Hunor (7.97), Noel (8.30) és Huba bizonyíthatott. Utóbbi a B-döntőben futhatott, ahol harmadik lett (7.77).

A távfutók 800 m-en versenyeztek. Kiss Zsófia és Zsohár Lúcia Lola is részt vettek a négykörös távon. Lola a 12. (2:32.73), míg Zsófi a 16. lett (2:34.03).

A serdülők a 4x200-as váltófutással zárták a fedettpályás bajnokságot. A fiúknál Balogh Hunor, Szirbek Titusz, Nyemcsok Noel és Pandur Huba összeállítású futamgyőztes csapat végül az 5. helyezést érte el (1:42.60). A lányoknál a Kiss Zsófia Csenge, Vass Boglárka, Zsohár Lúcia Lola és Ádám Hanna alkotta csapat a 10. helyen végzett (1:57.79).