15°C
15°C

Jól szerepeltek az SVSE futói a mezei Eb-n

2022. december 12. 8:11 // Forrás: MTI, SVSE
A veszprémi Kiss Gergővel és Szögi Istvánnal felálló magyar vegyes váltó hatodik helyen végzett a torinói mezeifutó Európa-bajnokságon. A szintén SVSE-s színekben versenyző Varga Gréta és Kovács Ferenc egyéni számban bizonyíthatott.

A magyar szövetség vasárnapi tájékoztatása szerint a Kiss Gergő (SVSE), Urbán Zita, Szögi István (SVSE), Ohn Kinga összetételű csapat 21 másodperccel maradt el a győztes hazaiaktól a 4x1500 méteres futamon.

A technikás pályán Kiss kezdett a magyarok részéről, jól tartotta magát a legjobbakkal szemben is, majd Urbán egy taktikusan felépített körrel, a 3. legjobb részidővel felhozta a csapatot a 9. pozícióba. Szögi a harmadik váltótagok között a legjobb időt futotta, amivel a 6. helyen váltott Ohnnal, aki sikeresen megőrizte ezt az eredményt.

A magyar váltó az előző évben is a hatodik lett.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A férfiak U20-as futamában (6 km) Kovács Ferenc (SVSE) 97 futót maga mögé utasítva a 14 helyen zárt, míg a hölgyek versenyében (4 km) Varga Gréta 88 indulóból a 41. pozícióban ért célba.