Három bajnoki címet szerzett az SVSE

2022. június 27. 8:29 // Forrás: SVSE
Június utolsó hétvégéjén rendezték Budapesten az atlétikai magyar bajnokságot. A háromnapos versenyen a veszprémi Sportolj Velünk SE csapata összesen tíz érmet szerzett.

Vasárnap délután a kétkörös versenyben (800 m) az SVSE atlétái mindenkit maguk mögé utasítottak. A nőknél Bartha-Kéri Bianka (2:01.37), a férfiaknál Kiss Gergő Xavér (egyéni csúccsal – 1:47.94) léphetett fel a dobogó legfelső fokára.

A versenyszámban Szögi István Dániel a 2. helyezést érte el (1:48.75), míg a mezőny legfiatalabbja, Kubasi János negyedik lett (1:49.09). János előző nap az előfutamban egyéni csúcsot futott.

Bartha-Kéri Bianka nagyszerű idővel nyert a 800 m-es döntőben - Fotó: MASZBartha-Kéri Bianka nagyszerű idővel nyert a 800 m-es döntőben - Fotó: MASZ

Szombaton három érmet hoztak el a távfutók. Az 1500 m síkfutásban a nőknél Varga Gréta Barbara végzett a 3. pozícióban (4:21.69), míg a férfiaknál Szögi István Dániel ezüstérmet vehetett át (3:40.15), Kiss Gergő Xavér pedig bronzérmet szerzett (3:40.61). Kovács Ferenc Soma az 5. helyen zárt (3:44.97).

A nap leghosszabb futószámában, 3000 m akadályfutásban a nőknél Varga Gréta Barbara szerzett aranyérmet (10:12.78), míg a férfiaknál Kovács Ferenc Soma egyéni csúccsal lett második (8:52.25). Ugyanebben a versenyszámban Nick Márton a 4. helyen ért a célba (9:34.02).

A háromnapos bajnokság zárásaként a 4x400 méteres váltófutásban is rajthoz álltak a veszprémiek. A nők között Kovács Noémi, Varga Gréta Barbara, Besenyődi Petra, Bartha-Kéri Bianka összeállítású csapat az ezüstérmet vehette át (3:48.98). A férfiaknál a Kiss Gergő Xavér, Szögi István Dániel, Kovács Ferenc Soma és Kubasi János alkotta együttes ugyancsak második lett (3:17.01).

A pénteki versenynapon állt rajtvonalhoz Kovács Noémi 400 m síkfutásban. Az egykörös előfutamban 6. helyen végzett (59.85). Szombaton Mező Zsófia Márta 800 m-en az előfutamban hatodik lett (2:21.32).