18°C
18°C

SVSE: jó eredmények a Balaton Bajnokságon

2021. június 11. 22:53
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái közül négyen vehettek át érmet a VEDAC szervezésében hétvégén lezajló Balaton Bajnokságon.

Kubasi János (U18) 400 m-es síkfutásban utasította maga mögé a mezőnyt. 49.5-ös időeredménye aranyérmet és újdonsült egyéni csúcsot jelentett számára. Kéri Bettina a női 200 m-es síkfutásban csapott össze a mezőnnyel. 24.63-mal végül a harmadik helyen végzett. Rajthoz állt a versenyszámban Kerékgyártó Dóra és Felber Kata Zselyke is. Mindketten egyéni csúcsot értek el, Dóra 26.61-gyel, míg Zselyke 27.10-zel zárta a sprintfutást. A férfiaknál Molnár Attila lépett pályára, 21.96-ot futott, amely eddigi egyéni legjobbja; a 4. helyen ért a célba.

Kovács Noémi 12.46-os egyéni csúcsot érő 100 m-es síkfutás után 400 m-en az U18-as kategóriában a harmadik helyen zárt 60.14-gyel. Klubtársa, Kozma Nikolett is a két versenyszámban volt érdekelt: egyéni legjobb eredményekkel fejezte be a versenyzést. Az U20-as mezőnyben Hadnagy Zsóka 59.38-as egyéni legjobb eredménnyel teljesítette az egykörös versenyt.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A férfiak 100 m-es sprintszámában Gyömörei Soma 12.15-tel (egyéni legjobb) zárt az időfutamban. Az ifjúsági korúak között Felber Farkas Ákos 11.71-et, Korpádi Márk 12.16-ot, Indurain Nicolas Gabriel 12.45-öt futott: egyéni legjobbjukat érték el.

A középtávfutók között Felber Balázs, Járosi Richárd, Sigmond Sára, Birnbauer Dalma 1500 m síkfutásban álltak rajthoz. Balázs az abszolút kategóriában egyéni legjobbal (4:00.01) a 4. helyen végzett, Richárd az U18-as mezőnyben szintén 4. lett 4:14.99-el (egyéni legjobb). A junior nőknél Sigmond Sára a 2. helyezést érte el 5:21.22-es időeredménnyel, az ifjúságiaknál Birnbauer Dalma 5:39.36-tal zárt.