12°C
12°C

Döntőbe jutott az SVSE és a Zalaszám csapata

2021. május 21. 10:11 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE a Zalaszám ZAC együttesével közösen indított alakulatot a csapatbajnokság hétvégi, győri elődöntőjében. Jó hír, hogy sikerült a döntőbe jutást kiharcolni.

Hétvégén Győr adott otthont az atlétikai csapatbajnokság elődöntőjének, amelybe a veszprémi Sportolj Velünk SE a Zalaszám ZAC egyesületével közösen nevezett. Az összevont gárda a két nap alatt összesen 309 pontot gyűjtött, ezzel pedig az ötödik helyen jutott tovább a döntőbe.

Az első napon a veszprémiek közül Bartha-Kéri Bianka 400 m síkfutásban 53.32-es egyéni csúccsal végzett az első helyen, míg a férfiak mezőnyében Molnár Attila utasította a mezőnyt maga mögé 47.65-tel. Szintén első helyen ért célba Varga Gréta Barbara 1500 m síkfutásban 4:25.30-cal. Ebben a versenyszámban állt rajthoz Kiss Gergő Xavér is, aki 3:48.73-mal a második helyezést szerezte meg. A 4x100 síkfutás női mezőnyében a Zalaszám ZAC-SVSE „A” váltója (Kéri Bettinával) hozta el a győzelmet.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Értékes pontokat szerzett a csapatnak Kéri Bettina 100 m síkfutásban, aki 12.32-vel a negyedik helyen zárt. Hadnagy Zsóka 400 m gátfutásban szintén negyedikként végzett 1:05.17-tel. 400 m síkfutásban Kubasi János egyéni csúccsal, 50.08-cal a 6. helyen zsebelte be a pontokat a csapatnak. 1500 m-en Kovács Ferenc Soma a 7. helyen zárt 4:01.06-tal.

A nap leghosszabb versenyszámában, 3000 m akadályfutásban Magyar Veronika és Sigmond Sára küzdöttek az ellenfelekkel. Veronika 12:00.08-cal a 4., míg Sára 12:34.79-cel a 6. helyen zárt. A férfiaknál Felber Balázs (9:34.38) 2., Nick Márton (10:04.60) pedig 6. lett A nap záró, 4x100 síkfutásában a győztes „A” csapat mellett a veszprémi „B” csapat (Fülöp Virág, Hadnagy Zsóka, Csorba Eszter, Kovács Noémi) is fontos pontokat gyűjtött a megszerzett a 6. hely által.

A második versenynap is tartogatott izgalmakat. 800 m-es síkfutásban hódították el a legtöbb pontot az SVSE atlétái. Bartha-Kéri Bianka esélyeshez méltóan vezette végig a kétkörös versenyt (2:06.28), míg Gedra Szabina a 9., Mező Zsófia Márta pedig a 10. helyen értek célba.

A férfiaknál Szögi István Dániel a 2. (1:53.47), Kiss Gergő Xavér a 4.(1:54.18), Kubasi János a 9. (1:58.59), és Felber Balázs 10. (1:58.92) helyen zártak. A 200 m síkfutásban Kéri Bettina egyéni csúccsal teljesített: a félkörös versenyben az 5. helyen végzett 24.45-tel.

Vasárnap a leghosszabb, 5000 m-es számban Kovács Ferenc Soma (15:27.53) kilencedikként, míg Nick Márton (16:31.49) tizenharmadikként zárt. A nőknél Magyar Veronika a 10. helyen, Sigmond Sára a 12. helyen ért célba.

A záró, 4x400 m-es váltóban a lányoknál két váltó is pontszerző helyen végzett. Az „A” csapat a 3. helyet szerezte meg Varga Gréta Barbara és Hadnagy Zsóka veszprémi futókkal. A „B” csapat (Gedra Szabina, Kovács Noémi, Mező Zsófia) pedig a 7. helyen zárt. A férfiaknál óriási küzdelemben 3. helyen ért célba a váltó (Dabosi Marcell, Kiss Gergő Xavér, Kubasi János és Molnár Attila).