17°C
17°C

Kihívásokkal teli hétvégén van túl az SVSE

2021. április 13. 11:41 // Forrás: Nagy Cecília
A veszprémi Sportolj Velünk SE tíz fővel képviseltette magát a szentgáli Miklós Pál-hegyen rendezett hegyi futó ob-n vasárnap.

A legfiatalabbak (U14 és U16) 2,5 km-t teljesítettek, a nyílt versenyben résztvevők 7,5 km-en küzdötték le háromszor is a 800 m-es emelkedőt. A legbátrabbak, legelszántabbak a 21,1 km-en győzhették le a természet kihívásait.

Az U14-es mezőnyben Simon Bence, Sinka Dániel, Szirbek Titusz és Kiss András Gellért álltak rajtvonalhoz. A veszprémi fiúk közül Bence érkezett először, aki óriási hajrát követően végül az ötödik helyen végzett 11:25,1-gyel. Dániel 11:35,9-cel, Titusz 11:59,6-tal és András 12:08,3-mal zárták a 2500 m-es hegyi távot.

Fotó forrása: SVSEFotó forrása: SVSE

Az idei mezei bajnokság korosztályos bajnoka, Szirbek Albert az U16-os versenyben most is keményen küzdött a dobogóért, végül másodikként haladt át a célvonalon 9:52,8-as idővel. A versenyszámban szurkolhattunk továbbá Kovács Botondnak, aki 12:10,1-gyel zárt.

A nyílt versenyben Kovács Ferenc Soma és Borka Vince néztek farkasszemet a háromkörös feladattal. Kovács Ferenc szerezte meg a veszprémiek második ezüstérmét; 28:10-zel teljesítette a 7,5 km-t. Míg Vince 30:17-tel a tizedik helyen ért a célba.

A félmaraton résztvevői a legnehezebb kihívásokkal néztek szembe, de Szintay Ágoston és Szirbek Zsolt nem hagyták magukat és legyőzve a hegyet teljesítették a 21,1 km-t. Ágoston az abszolút kategóriában a harmincadik helyen ért célba 1 óra 48 perc alatt. Szirbek Zsolt 2:03:40-nel zárta a kétkörös távot, ezzel korosztályában harmadik lett.