Tizenhatszor a dobogón

2020. szeptember 2. 15:53 // Forrás: SVSE / Nagy Cecília
Az SVSE atlétái közül Varga Gréta és Zsetnyai Ákos két-két aranyérmet szerzett a hétvégén a fővárosban rendezett korosztályos liga döntőjében.

A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) a mögöttünk álló hétvégén a budapesti Lantos Mihály Sportközpontban rendezte meg a korosztályos liga döntő felvonását. Küzdelemből, kitartásból, óriási hajrákból és egyéni csúcsokból ez alkalommal sem volt hiány. A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái tanúbizonyságot tettek arról, hogy az élen a helyük és nem véletlen, hogy egyesületüket a vidék legjobbjai között tartják számon.

Fényképek forrása: SVSEFényképek forrása: SVSE

Az SVSE ifjúsági atlétái közül Varga Gréta Barbara kétszer is elnyerte a bajnoki címet. A veszprémiek fiatal kiválósága 3000 m-es síkfutásban 10:00,75-tel, míg 2000 m-es akadályfutásban 6:46,17-tel végzett az élen. A junior korúaknál Zsetnyai Ákost kell kiemelni, aki 1500m-en (3:56,40) és 5000m-en (15:30,85) is bearanyozta a hétvégét.

Az SVSE kiválóságai közül többen is küzdötték fel magukat a dobogóra. Ezüstben csillogott Magyar Veronikának a döntő, hiszen két versenyszámban is másodikként ért a célba. A juniorkorú hölgy 5000 m-en 18:47,62-t, míg 3000 m akadályfutásban 11:43,75-öt futott.

Magyar Veronika Magyar Veronika

Molnár Attila 400 m-en és 400 m gátfutásban állt a rajtvonalhoz. Síkon hihetetlen futásával óriási egyéni csúcsot ért el, 47,43-mal a másodikként zárt, míg gáton 55,31-gyel a bronzérem tulajdonosa lett. Biros Benedek 800 m-es síkfutásban 1:57,31-gyel és 1500 m-en 4:02,62-vel léphetett fel dobogó harmadik helyére.

Az éremeső azonban itt még nem ért véget: Kubasi János 800 m síkfutásban vehette át az ezüstérmet, egyéni csúcsának megdöntése után (1:57,10) után. János 400 m-en is érdekelt volt az ifjúságiak között, ahol 51,61-gyel ért a célba.

Molnár Attila és Bartha LászlóMolnár Attila és Bartha László

Tóth Márton 3000 m-en egyéni legjobb eredményével, 9:00,84-gyel negyedikként zárt, 2000 m-en pedig - legyőzve az akadályokat - 6:11,50-nel a második helyen ért célba. A fiatalabbak mezőnyében Mező Zsófia Márta 800 m-es síkfutásban szerzett bronzérmet (2:19,98), Sigmond Sára pedig 2000 m-es akadályfutásban szintén a harmadikként zárt (8:03,84). Utóbbi atléta 3000 m-en is versenyzett, 12:32,40-nel ért a célba.

A juniorok között Felber Balázs és Hadnagy Zsóka értek el dobogós helyezést. Balázs 3000 m-en viaskodott az akadályokkal és az ellenfelekkel, végül ezüstérem került a nyakába (9:46,44). Ő 800 m-en is rajthoz állt, és 2:01,73-mal zárta a versenytávot.

Hadnagy Zsóka láthatóan boldog voltHadnagy Zsóka láthatóan boldog volt

Zsóka az akadályokkal szállt szembe 400 m-en és 1:04,28-cal a harmadik helyet vívta ki magának, míg 400 m síkfutásban szezonbeli legjobbját teljesítette (60,32). Csapattársaik, Bartis Hajnalka (ifjúságikorú) 800 m-en 2:37,94-gyel ért célba, 1500m-en 5:17,27-et futott. Gedra Szabina (juniorkorú) pedig szintén 800-on egyéni csúcsot futott, 2:18,08-at.