8°C
8°C

Varga duplázott, az SVSE öt érmet szerzett

2020. augusztus 24. 18:35 // Forrás: SVSE / Nagy Cecília
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái két arany- mellett három bronzmedáliát is szereztek a hétvégén Debrecenben rendezett ifjúsági bajnokságon.

Tiszteld meg saját magadat és a többieket azzal, hogy jól csinálod! Ne engedd meg magadnak, hogy nem a feladatra koncentrálsz!

– hangzott az edzői lelkesítés Tóthné Stupián Anikótól az augusztus 22. és 23. között Debrecenben rendezett korosztályos ob-n.

A fiatal versenyzők ennek szellemében álltak a rajthoz és vették fel a küzdelmet az ellenfelekkel. A legjobb példa erre a fiatal Varga Gréta teljesítménye, aki szombaton 2000 méter akadályfutásban 6:46,23-mal elsőként ért a célba, míg másnap 3000 méter síkfutásban hagyta maga mögött a mezőnyt és 9:53,02-vel szintén a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Tóthné Stupián Anikó és Varga Gréta (Fotó: SVSE)Tóthné Stupián Anikó és Varga Gréta (Fotó: SVSE)

Bronzérmet akasztottak a hétvégén Mező Zsófia Márta és Tóth Márton nyakába is. Zsófia 800 m síkfutásban 2:20,60-nal szerezte meg a harmadik helyet, majd 400 m-en is rajthoz állt és végül 62,04-gyel végzett. Márton mindkét nap egyéni csúcsot ért el, 2000 m akadályfutásban harmadikként ért a célba 6:12,48-cal, másnap 3000 m-en 9:03,40-et futott.

Az SVSE atlétái közül Bartha László tanítványa, Dabosi Marcell a sprint versenyszámokban, 100 és 200 m-en indult. A rövidebb távon 11,75-ös idővel, míg a hosszabbon 23,55-ös idővel zárt. A Tiszántúlon rendezett bajnokságon a veszprémi SVSE középtávfutóinak csoportját erősítette Koncz Kata, Bartis Hajnalka, Kubasi János és Járosi Richárd is.

Kata 800 m síkfutásban csapattársa, Mező Zsófia mögött ért célba negyedikként 2:21,80-as idővel, 1500 m-en pedig 5:14,56-tal a hetedik helyen zárt. Hajnalka, a 800-as mezőny tagjaként 2:30,00-val végzett, míg 2000 m akadályfutásban egyéni legjobb időeredményt (8:14,53) ért el. A fiúknál Kubasi János 400 m-en (51,70) és 800 m-en (2:00,14) versenyzett, Richárd pedig 1500 m-en (4:29,37) és 800 m-en egyéni csúccsal (2:03,30) a középmezőnyben teljesített.

A leghosszabb futószámokban 2000 m akadályfutásban és 3000 m síkfutásban állt a rajtvonalhoz Sigmond Sára. 7:48,45 alatt küzdötte le az akadályokat, másnap pedig 11:24,21- gyel ért célba 3000 m-en.

A bronzérmes váltó (Fotó: SVSE)A bronzérmes váltó (Fotó: SVSE)

A harmadik bronzérmet a leány 4x400 m-es váltó tagjainak nyakába helyezték. Mező Zsófia Márta, Koncz Kata, Kirsch Natália és Varga Gréta is joggal lehetett boldog, hiszen szoros versenyben, a hatodik helyről küzdötték fel magukat és 4:05,55-tel szerezték meg végül a harmadik helyet.

A fiúknál a Dabosi Marcell, Járosi Richárd, Tóth Márton és Kubasi János összeállítású 400-as váltó a hatodik helyen ért célba 3:37,93-mal.