SVSE: jól szerepeltek a jövő reménységei

2020. augusztus 17. 14:02 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétái kiemelkedő teljesítményt nyújtottak a fővárosban hétvégén rendezett korosztályos bajnokságon.

Az Ikarus BSE sporttelepén rendezett eseményen a veszprémi atléták augusztus 15. és 16. között tizenegy dobogós helyet szereztek, pont annyit, mint a 125. Atlétikai Magyar Bajnokságon.

Az elmúlt hétvége legeredményesebb atlétája Zsetnyai Ákos volt, aki duplázni tudott. 1500 méter után 5000 m-en is maga mögé utasította a mezőnyt: szombaton a rövidebb távon 3:58,42-vel, míg vasárnap a hosszabb megmérettetésen 15:09,66-tal végzett az első helyen.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A lányok közül Magyar Veronika teljesítménye emelkedett ki: 3000 méter akadályfutásban 11:43,37, míg 5000m-en 18:18,81 volt az eredménye. Mindkét versenyszámban egyéni legjobb időt ért el, amelyeknek köszönhetően két ezüstérmet is bezsebelt.

Az SVSE férfi junior versenyzői közül kétszer állhatott a dobogó második fokán Biros Benedek, aki 1500 m-en klubtársával, Zsetnyai Ákossal versenyzett, végül a második helyen végzett egyéni csúccsal (3:59,89). Másnap 800 m-en óriási hajrában (1:58,18) szintén ezüstérmet szerzett.

Kétszer állhatott egyéni versenyszámban dobogóra Molnár Attila is, aki szombaton 400 m-en másodikként haladt át a célvonalon (48,15). Másnap ugyanezen a távon küzdött gátfutásban. Utóbbi versenyszámban a harmadik helyet szerezte meg egyéni legjobb, 54,37-es idővel.

A junior lányoknál érmet szerzett 400 méteres gátfutásban Hadnagy Zsóka. Az 1:04,91-es idejével a harmadik helyen zárt, míg 400 m-es síkfutásban a középmezőnyben végzett 60,98-cal. Klubtársa, Gedra Szabina szintén a mezőny tagja volt, aki egyéni csúccsal ért be (62,15). Szabina 800 m-en is rajthoz állt, a versenyszámban 2:19,87-tel a hatodik lett.

A junior fiúknál Felber Balázs 3000 méteres akadályfutásban 9:52,60-nal negyedikként ért be, 800 m-en pedig 2:05,03-mal zárt. Az utánpótlás korosztályban Horváth András indult 400- és 800 méteres síkfutásban. A rövidebb távon 53,97-tel, 800-on pedig 2:03,58-cal ért a célba.

A vasárnap estét megkoronázták az SVSE junior női és férfi váltócsapatai. A lányok (Kiss Georgina Dzsesszika, Gedra Szabina, Magyar Veronika, Hadnagy Zsóka) a dobogó legfelső fokára állhattak fel (4:16,09), míg a fiúk (Felber Balázs, Biros Benedek, Zsetnyai Ákos, Molnár Attila) bronzérmet szereztek (3:26,06).