19°C
19°C

Az SVSE volt a legeredményesebb vidéki klub

2020. augusztus 10. 19:27 // Forrás: SVSE
A tudatos felkészülésüknek köszönhetően a veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesület (SVSE) atlétái tizenegy éremmel térhettek haza a Budapesten hétvégén rendezett 125. Atlétikai Magyar Bajnokságról.

Augusztus 8. és 9. között a budapesti Lantos Mihály Sportközpont biztosított otthont a 125. Magyar Atlétikai Bajnokságnak, amely megmérettetésen a veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesület (SVSE) atlétái is képviseltették magukat.

Legyen a hétvége mottója a most: most vagytok itt, most kell megmutatnotok, mire vagytok képesek!

– inspirálta Tóthné Stupián Anikó elnök a tanítványait.

Szögi István és Kiss Gergő - Fotó: SVSESzögi István és Kiss Gergő - Fotó: SVSE

A bajnokság talán legkiemelkedőbb versenyzője Szögi István Dániel volt, aki duplázni tudott. A szombati versenynapon Szögi 1500 méteren óriási hajrát produkálva 3:54,67-es idővel nyert. Ezt követően vasárnap 5000 m-en taktikus futással, 14:40,69-cel végzett: szintén a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

A duó másik tagja, Kiss Gergő Xavér 1500 méteren mindössze hat századdal maradt le az ezüstéremről. Ugyanakkor a bronzérem is szépen csillog, amit 3:55,19-es idővel sikerült megszereznie. Másnap 800 m-es síkfutásban kiváló eredményt ért el: 1:48,49-es futása ezúttal már ezüstöt jelentett számára.

Fotó: SVSEFotó: SVSE

Óriási küzdeni akarásról tett tanúbizonyságot Zsetnyai Ákos, aki a vasárnapi 5000 méteres síkfutásban harmadikként ért a célba 14:48,18-as egyéni legjobb idővel. Zsetnyai egyébként szombaton 1500 m-en 3:56,53-mas időeredménnyel a hatodik helyen végzett.

A férfi távfutók mezőnyében Nick Márton is dobogóra állhatott. Az akadályokkal megküzdve 3000 méteren (9:28,98) harmadik helyezést ért el. Nick másnap klubtársai mellett az 5000 méteres futás rajtjához is odaállt: 15:16,52-vel végül a nyolcadik helyen ért célba.

A sprintszámok közül 400 m-en és 400 méteres gátfutásban indult Molnár Attila – Bartha László tanítványa –, aki a síkon egyéni csúccsal, 47,99-cel bronzérmet szerzett, míg gáton 54,80-as eredménnyel fejezte be a versenyt.

Bartha-Kéri Bianka és Tóthné Stupián Anikó - Fotó: SVSEBartha-Kéri Bianka és Tóthné Stupián Anikó - Fotó: SVSE

A lányok mezőnyéből Bartha-Kéri Bianka nevét kell kiemelni, aki megvédte bajnoki címét 800 méteren (2:05,08). Kéri a szombati versenynapon 400 m-es síkfutásban is nagyot küzdött: végül negyedikként haladt át a célvonalon (54,44).

A másik kiemelkedő női teljesítményt Varga Gréta Barbara nyújtotta, aki ezúttal Wagner-Gyürkés Viktóriával (Ikarus BSE) szállt szembe 1500 méteres síkfutásban. Varga végül 4:28,38-cal a második helyen végzett.

A 100 és 200 m-es síkfutásban Kéri Bettina képviselte a bakonyi egyesületet. A rövidebb távon 12,12-vel ötödik lett, míg a hosszabb versenyszámban 24,96-tal ért célba. A női mezőny tagja volt 800 méteren Mező Zsófia Márta is, aki az első futamban 2:20,50-es időt futott, amellyel végül ötödik lett.

A veszprémi váltó az ezüstnek örülhetett - Fotó: SVSEA veszprémi váltó az ezüstnek örülhetett - Fotó: SVSE

Az SVSE atlétái feltették az i-re a pontot vasárnap este. A verseny talán mindenki által leginkább várt, legizgalmasabb versenyszáma a 4x400 méteres síkfutás volt. A nézők sem fogták vissza magukat: szurkoltak, fokozták a hangulatot. A veszprémiek pedig ennek megfelelően hajtottak is rendesen, aminek meg is született az eredménye, hiszen a nők mellett férfiak is ezüstérmet szereztek.

A hölgyek versenyében Kéri Bettina, Varga Gréta Barbara, Göncz Anna és Bartha-Kéri Bianka összeállítású váltó összesítésben 3:47,58-as idővel ért célba, míg a férfiaknál Kubasi János, Kiss Gergő Xavér, Szögi István Dániel és Molnár Attila 3:16,25-tel végzett a második helyen.

Az SVSE összesen tizenegy érmet gyűjtött a hétvége során, amely eredménnyel a vidéki egyesületek legjobbja lett. A kétnapos eseményen három aranyérmet, négy ezüstöt és szintén négy bronzérmet szereztek a veszprémi zöldek.