Varga Gréta megállíthatatlan!

2020. február 14. 14:18 // Forrás: SVSE / Tóthné Stupián Anikó
A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) nyílt fedett pályás versenyén újabb országos csúcsot futott 3000 méteren a veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesület atlétája, Varga Gréta. Az SVSE serdülőkorú atlétái szintén nívós eredményeket értek el a közelmúltban.

Február 8-9-én a fővárosi BOK Csarnokban rendezett nyílt fedett pályás versenyt a MASZ, amelyen az SVSE is érdekelt volt.

A veszprémi Sportolj Velünk Sport Egyesület atlétája, Varga Gréta 3000 méteren gyakorlatilag ellenfél nélkül futott és hatalmas fölénnyel nyerte meg számát 9:28.40 perces eredménnyel. Ezzel a 17 éves futó két országos csúcsot is megdöntött. Az U18-asok mezőnyében Czebei Réka tartotta az eddigi rekordot 2008 óta, míg az U20-asoknál Tóth Mónika volt az országos rekorder 28 éven át.

Varga Gréta eddig két számban is teljesítette a nyári korosztályos világversenyekre a kvalifikációs szintet, de a tervek szerint az ifjúsági Európa-bajnokságon 2000 méteres akadályfutásban áll rajthoz.

A férfiak 1500 méteres számában kettős veszprémi siker született: Szögi István végzett az élen (3:44.37), míg Kiss Gergő második helyen zárt (3:44.62). Ráadásul Zsetnyai Ákos alig maradt le a dobogóról, 3:52.51 perces idejével negyedikként zárt.

3000 méteren Zsetnyai Ákos volt utolérhetetlen, aki 8:21.87 perces idővel nyert, hatalmas egyéni csúcsot futva. A férfiak 800 méteres versenyében Kiss Gergőt kell kiemelni: 1:49.66 perccel bronzérmet szerzett Vindics Balázs és Kazi Tamás mögött.

Kéri Bianka ezúttal nem fő számában (800 m), hanem 400 méteren szállt harcba: 55.69 másodperces eredményével meg is nyerte futamát. Szintén elsőként haladt át a célvonalon Molnár Attila is: 300 méteren 34.28 másodperces ered,ényével új egyéni csúcsot jegyzett.

Nívós szereplés a serdülő országos bajnokságon

Február második hétvégéjén a fővárosi BOK Csarnokban rendezték az idei fedett pályás serdülő országos bajnokságot. Az SVSE-t tizenegy atléta képviselte. Az erős mezőnyben egy ezüstérem és több remek eredmény is született.

Az élre kívánkozik Felber Farkas futása, aki 60 m gáton futamát megnyerve (8,96) az „A” döntőbe jutott, ahol egyéni legjobbját beállítva (8,79) ezüstérmet szerzett. A megmérettetésen a lányok közül többen is 60 méteres síkfutásban indultak: Kerékgyártó Dóra 8,36-os idejével a „B” döntőbe jutott, ahol 8,40-el a hatodik lett.

Kovács Noémi 8,58-as idővel, míg Földesi Léda 9,00-val zárt. A lányok 300 méteren is ügyesen szerepeltek: Noémi 44,31-es legjobb idejével a nyolcadik, Dóra 44,33-mal a tizedik helyen, míg Léda 48,90-cel ért célba a hetvenfős versengésben.

Egyaránt az élmezőnyben végzett 800 és 1500 méteren Mesics Borbála (2:31,16; 5:14,32) és Birnbauer Dalma is (2:33,16; 5:14,57). A 4x200 m váltócsapat, Kovács Noémi, Földesi Léda, Schofhauser Debóra, Kerékgyártó Dóra összetételben 1:52,78-as időeredménnyel hetedik helyezést ért el.

A serdülő fiúk mezőnyében 60 méteren Kriszt Koppány (7,97) és Korpádi Márk (8,23) versenyzett. Mindketten rajthoz álltak 300 méteren is, ahol Koppány 38,82-es szép egyéni csúccsal az 5. helyen végzett, míg Márk szintén egyéni legjobbjával (41,80) a középmezőnyben zárt.

A hosszabb távokat az SVSE-ből Szirbek Albert teljesítette, aki legjobb időeredményeivel 1500 méteren 4:35,68-cal a nyolcadik helyen, míg 3000 méteren 9:46,26-tal az 5. helyen ért célba. Az SVSE 4x200m-es váltócsapata (Felber Farkas, Korpádi Márk, Kriszt Koppány, Szőke Bence) 1:44,18-as idővel nyolcadik lett.