11°C
11°C

EYOF: két veszprémi a dobogón!

2019. július 25. 21:19
A veszprémi Sportolj Velünk SE mindkét delegáltja fantasztikusan teljesített a Bakuban zajló 15. nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF): Varga Gréta ezüst-, Molnár Attila pedig bronzérmet nyert a csütörtöki versenynapon.

A Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) hivatalos honlapjának beszámolója szerint Molnár Attila kiváló futással, 48.09-es idővel a hetes pályáról kaparintotta meg a harmadik helyet.

A szintén SVSE-s Varga Gréta ugyancsak nagyszerű versenyzéssel, 6:46.95-ös idővel a második helyen ért célba a 2000 m akadály fináléjában. Így tehát Tóthné Stupián Anikó mindkét tanítványa éremmel gazdagodott.

Molnár Attila, Tóthné Stupián Anikó és Varga Gréta - Fotó: SVSEMolnár Attila, Tóthné Stupián Anikó és Varga Gréta - Fotó: SVSE

A 88 fős magyar csapat eddig hat ezüst- és kilenc bronzérmet nyert a vasárnapig tartó 15. nyári EYOF-on, amelyen mintegy ötven európai nemzet 14-18 éves sportolói vesznek részt.