Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 13. Antal, Anett
Veszprém
16°C
2026. június 13. Antal, Anett
Veszprém
16°C

közélet

"Kinyitott" a tihanyi Belső-tó Április 5-én kinyitott, és naponta 7.00-17.00 óra között várja a horgászokat hazánk egyik legnépszerűbb horgásztava, a Balatonnál nyaraló turisták körében is kedvelt tihanyi Belső-tó. A Tihanyi Belső-tó Környezet- és Természetvédelmi Horgászati Kht.-nél felkészültek a vendégek fogadására: rendezték a terepet, szépítették a környezetet. 2008. április 7. 9:40 Fényárban úszhat a fehérvári barokk belváros Mintegy százmillió forintot köültenek Székesfehérváron a barokk belváros díszkivilágítására. Hamarosan elkészülnek a Királyi sáta elnevezésű projekt engedélyezési tervei. Egy év múlva nyáron pedig már fényárban úszhatnak a főutcák és terek. 2008. április 7. 9:35 Még mindig nincsenek benzinkutak az M7-es mentén A múlt év augusztusában teljessé vált dél-balatoni autópályán még mindig nem épültek benzinkutak, holott a mintegy 80 kilométeres szakaszon tavaly októberben két üzemanyagforgalmazó cég összesen csaknem másfél milliárd forintért nyerte el a beruházási lehetőséget a Közlekedésfejlesztési Koordinációs Központtól. A kőröshegyi völgyhíd átadásával Zamárditól Balatonszentgyörgyig, vagyis a Balaton teljes hosszában már használható az M7-es, a pályázaotot két helyszínre, Balatonlellére és Balatonkeresztúrra írrák ki. Itt létesülhetnek majd a harmadik negyedévben töltőállomások. 2008. április 7. 9:20 A szocialisták megerősítették posztján a miniszterelnököt Biztonság és reform mottóval, és továbbra is Gyurcsány Ferenc vezetésével új kormányzati szakasz kezdődik - jelentette be Lendvai Ildikó, az MSZP képviselőcsoportjának csaknem ötórás budapesti tanácskozása után vasárnap éjjel. A frakcióvezető közölte: a kormányzás újabb szakaszát a Munka, tudás, tulajdon programja mentén, az egészségügyben szükséges változtatásokkal, és továbbra is Gyurcsány Ferenc vezetésével folytatják. 2008. április 7. 7:43 Sablonok jellemzik ma már a televíziózást / Vitray, Szinetár: A Magyar Televízió 50 éve Fél évszázaddal ezelőtt a hazai televíziózás kezdetekkor még nem voltak minták, nem volt mit követni, nekünk kellett felépíteni mindent, ki kellett találni az alapokat – jelentette ki Vitray Tamás és Szinetár Miklós, akik a Magyar Televízió történetének 50 évéről tartottak előadást a Kamera Hungária televíziós fesztivál zárónapján, a VMK-ban. Az előadók szerint ma sablonok jellemzik a televíziózást, beépültek a szokványos elemek. Ötven évvel ezelőtt még attól volt érdekes egy műsor, hogy kik szólalnak meg, s azok minden arcrezdülésére kíváncsi volt az ország. 2008. április 6. 21:11 Bernáth kontra Hartmann / A szocialista politikus kijelentéseiről a helyi televízióban Bernáth Ildikó, a Fidesz parlamenti képviselője szerit Hartmann Ferenc, az MSZP városi elnöke súlyos kijelentéseket tett a városi televízióban, s mint mondja ez nem méltó egy demokratikus párt tagjához. A Fidesz arra szólította fel Hartmannt, hogy célozgatás helyett, legyen férfi,  álljon ki a nyilvánosság elé, és egyértelműen nevezze  meg, melyik harmincas évekbeli német párttal azonosította a Polgári Szövetséget, az említett televíziós műsorban. 2008. április 6. 19:45 Eltűnnek az újságok, mobiltelefon lesz az információközvetítő? / – a jövő a képi világé? – Érdekes víziót vázoltak fel azok a televíziós személyiségek a veszprémi tévétalálkozó első napján, akik a „breaking news”, azaz a gyors, rendkívüli (az át- vagy „betörő”) híradás problematikáját taglalták igen népes hallgatóság előtt. Bárdos András (TV2), Kert Attila (MTV), Kurucz Péter (ATV), Szikszai Péter (Hír Tv) Heltai Péter műsorvezetésével igyekezett közös nevezőt találni. 2008. április 6. 10:35 Riporterek találtattak / – peches veszprémiek – A tévétalálkozó egyik látványos eseménye volt az április 5-i „Riporter kerestetik”, melyre négy csapat nevezett, köztük a Pannon Egyetem ifjú titánjai is, akik azáltal, hogy az 1-es „rajtszámot” húzták, némi hátrányba kerültek (ehhez szervezési pontatlanság is hozzájárult). A mezőnyt az ELTE, a Pécsi Tudományegyetem és a Színház és Filmművészeti Egyetem hallgatói tették teljessé. 2008. április 6. 10:28 Ha tavasz, akkor lomtalanítás / – a veszélyes hulladéknak másutt a helye! – A Veszprémi Közüzemi Szolgáltató Zrt. idén is meghirdette tavaszi lomtalanítási akcióját. Több fórumon is közzétett felhívásukban arra kérték (és kérik) a lakosságot, hogy a lomtalanítás minél kulturáltabb lebonyolítása érdekében vegyék figyelembe a kirakási és az elszállítási időpontokat, s tartsák be a veszélyes hulladékokra vonatkozó szabályokat. Fényképezőgépünkkel a Cholnoky lakótelepen készítettünk néhány felvételt. 2008. április 6. 10:12 Társasasház átadás Átadták Veszprémben az Ádám Iván utcában az újjonan épült 30 lakásos társasházat. A beruházás közel 500 millió forintba került. Debreczenyi János polgármester kihangsúlyozta, hogy minden egyes új épület Veszprém város arculatát szépíti. 2008. április 5. 15:54 Rendhagyó tanóra Gyulafirátóton A Tiszta Európa Program keretében, Veszprém megye 50 általános iskolájának alsó tagozatos osztályaiban tartottak környezetvédelmi "tanórákat". A gyulafirátóti Gyulaffy László iskolában a reggeli becsengetéskor kezdődött el az ismeretterjesztés, amit a Veszprémi Pannon Egyetem, Környezetudomány szak negyedéves hallgatói tartottak. 2008. április 5. 15:43 Együtt a Balatonért / Suchman Tamás szerint meghalt a balatoni zászlóshajó projekt Az egységes döntéshozatal hiánya miatt a balatoni zászlóshajó program nem működhet tovább, a tervezett fejlesztések ezért csak külön valósulhatnak meg - mondta Suchman Tamás a Balaton Fejlesztési Tanács és a Balatoni Idegenforgalmi Bizottság együttes ülésén. Az elnök szerint a Balaton fejlesztésére 2013-ig költhető 143 milliárd forintos európai uniós forrás kevés, ennek legalább a duplájára lenne szükség. A Balaton lobbistái most együtt harcolnak azért, hogy tavunk Európa legbiztonságosabb tava legyen. A jövőbeni fejlesztéseket konszezusos döntések alapján, turisztika értékeink megtartása mentén képzelik el. Ennek egységességét foglalja majd össze a Balaton törvény is. Új kikőtők kellenek, fejlesztenék a kerékpárutakat és nagy álom, hogy létrejöjjön egy Balatoni Regionális Vasúttársaság. 2008. április 3. 21:36 Könyvtárigazgatói szék gazdát keres A megyei önkormányzat által kiírt, Eötvös Károly könyvtár igazgatói állására március 25-ig 3 pályázat érkezett- mondta Talabér Márta alelnökasszony. A pályáztatásra azért volt szükség, mert a korábbi igazgató nyugdíjba vonult. A benyújtott pályázatok elbírálása zárt üléseken történik. 2008. április 3. 21:14 Új Magyarország Ügyfélszolgálati Pont Velencében / Kiépült a kistérségi koordinációs hálózat Új Magyarország Ügyfélszolgálati Pont nyílt Velencén. A kormány az uniós fejlesztések támogatása és koordinálása érdekében rendelte el a kistérségi koordinációs hálózat kiépítését.  Az országos rendszer március 1 óta működik. A velencei ügyfélszolgálati pont az önkormányzatoknak, helyi civil szervezeteknek, közintézményeknek nyújt segítséget lehívni az uniós forrásokat. 2008. április 3. 20:53
... 1661 1662 1663 1664 1665 ...
sport
Vasárnaptól háromnapos közösségi vízi rendezvény lesz Tihanyban Háromnapos, közösségi szemléletű vízi rendezvényt tartanak vasárnaptól a Veszprém–Balaton Európa Sportrégiója 2026 Program támogatásával, 6 millió forintos forrásból, az Aktív Pont Tihany szervezésében. Két példakép a VFC USE Tehetségközpont elnökségben Lang Ádám és Novothny Soma személyében két veszprémi nevelésű labdarúgó is csatlakozott a VFC USE Tehetségközpont elnökségéhez. Kirsty Coventry: a sport él és lélegzik Magyarországon Kirsty Coventry, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke Budapest olimpiarendezési esélyeiről nem beszélhetett, amikor pénteken újságíróknak nyilatkozott a magyar fővárosban, arról viszont igen, hogy Magyarország szerinte jó házigazdája a sportversenyeknek. Vb-2026: kétgólos mexikói győzelem és három piros lap a nyitómeccsen A társházigazda Mexikó 2-0-ra legyőzte a Dél-afrikai Köztársaság csapatát a labdarúgó-világbajnokság csütörtöki nyitómérkőzésén, amelyen három piros lapot is kiosztott a játékvezető. Kölnben írhatnak történelmet a veszprémi akadémisták „Már maga a részvétel óriási dicsőség” – fogalmazott Gulyás István vezetőedző a Veszprém Handball Academy honlapján a férfi európai ifjúsági kézilabdaliga hétvégi négyes döntője előtt. Tanítványai a tavalyi ezüstérem után idén ismét a kontinens legjobbjai között bizonyíthatnak. A szombati dormageni elődöntőben a német Füchse Berlin ellen harcolhatják ki a másnapi döntőbe jutást, melyet a férfi Bajnokok Ligája négyes döntőjének helyszínén, a kölni Lanxess Arénában rendezik. FIFA-világranglista: három helyet javítva 39. a magyar válogatott, Argentína az élen A magyar válogatott három helyet javítva a 39. a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb, csütörtökön nyilvánosságra hozott világranglistáján, amelyet a világbajnoki címvédő Argentína vezet. Női kézilabda BL: a benevezett klubok közül csak egy nem indulhat A következő idényre 17 klub nevezett a női kézilabda Bajnokok Ligájába, amelynek csoportkörében 16 csapat indulhat. Kisebb változtatásokkal rendezik meg a hétvégén a vitorlázók Mihálkovics Kupáját Az alacsony vízállás miatt kisebb változtatásokkal rendezik meg a hétvégén az 58. Mihálkovics Kupa-Sungrow Nagydíjat, a Kékszalag utáni második legjelentősebb többnapos balatoni vitorlás regattát. Vb-2026: a rekordok seregszemléjén a spanyolok és a franciák a favoritok A társházigazda Mexikó és a Dél-afrikai Köztársaság csütörtöki mérkőzésével veszi kezdetét a XXIII. labdarúgó-világbajnokság, amelyen az Európa-bajnok Spanyolország és a legutóbb ezüstérmes Franciaország számít a legnagyobb favoritnak. Schäfer András: hiányzott a címeres mez iránti tisztelet Schäfer András bombagólja is kellett, hogy a magyar labdarúgó-válogatott 3-1-re legyőzze a kazahokat kedden a debreceni Nagyerdei Stadionban rendezett barátságos mérkőzésen, de a középpályás szerint hiányzott a csapatból a címeres mez iránti tisztelet.
kézilabda
Kölnben írhatnak történelmet a veszprémi akadémisták „Már maga a részvétel óriási dicsőség” – fogalmazott Gulyás István vezetőedző a Veszprém Handball Academy honlapján a férfi európai ifjúsági kézilabdaliga hétvégi négyes döntője előtt. Tanítványai a tavalyi ezüstérem után idén ismét a kontinens legjobbjai között bizonyíthatnak. A szombati dormageni elődöntőben a német Füchse Berlin ellen harcolhatják ki a másnapi döntőbe jutást, melyet a férfi Bajnokok Ligája négyes döntőjének helyszínén, a kölni Lanxess Arénában rendezik. Női kézilabda BL: a benevezett klubok közül csak egy nem indulhat A következő idényre 17 klub nevezett a női kézilabda Bajnokok Ligájába, amelynek csoportkörében 16 csapat indulhat. Ilyés: nem sportszakmai döntés született Ilyés Ferenc, a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) elnöke szerint a nemzetközi szövetség (IHF) nem sportszakmai alapon döntött arról, melyik két válogatott kapjon szabadkártyát a januári olimpiai kvalifikációs férfi világbajnokságra, amelyről a magyar csapat lemaradt. Férfi kézilabda-vb: nem kapott szabadkártyát a magyar válogatott A magyar férfi kézilabda-válogatott nem kapott szabadkártyát a januári, németországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságra. Köszöntötték a magyar bajnok és BL-ezüstérmes Győri Audi ETO KC játékosait Szurkolóik és a város vezetői köszöntötték hétfő kora este Győrben a magyar bajnoki címet és a Magyar Kupát is elhódító Győri Audi ETO női kézilabdacsapat játékosait, akik vasárnap a Bajnokok Ligája ezüstérmét szerezték meg, miután a budapesti döntőben 31-29-re kikaptak a francia Metz HB együttesétől. Veszprém Handball Academy: bajnok az U20-as, bronzérmes az U18-as csapat A Veszprém Handball Academy sikeres hétvégét zárt Dabason: a fiú U20-as csapat bajnoki címet szerzett, míg az U18-as együttes bronzéremmel fejezte be a szezont. Az U20-asok a döntőben 41–27-re múlták felül a NEKA-t, míg az U18-asok a bronzmérkőzésen 34–29-re győzték le a Széchenyi István Egyetem HT Éles csapatát. Női kézilabda BL: a Győr legyőzésével első sikerét aratta a Metz A két magyar válogatott játékossal felálló francia Metz HB nyerte a női kézilabda Bajnokok Ligáját, miután története első fináléjában Budapesten vasárnap 31-29-re legyőzte a címvédő Győri Audi ETO KC együttesét. Bajnokok Ligája-induló a Melsungen A német férfi kézilabda-bajnokság vasárnapi, utolsó fordulójában biztossá vált, hogy Sipos Adrián, Palasics Kristóf és Bartucz László csapata, az Európa Liga-címvédő MT Melsungen a következő idényben indulhat a Bajnokok Ligájában. Női európai ifjúsági kézilabdaliga: a Debrecen nyerte a döntőt A Debrecen hosszabbítás után 41-39-re legyőzte a román CSM Bucuresti-et a női európai ifjúsági kézilabdaliga vasárnapi fináléjában, a budapesti négyes döntő második játéknapján. Ilyen búcsúztatásra nem számított Gasper Marguc Szombat délután a semmiből egyszer csak felhangzott a veszprémi kézilabdaszurkolók rigmusa a Kossuth utca közepén: „Üres a hordó, repül a korsó, mindenki fekszik az alkoholtól…” Nem spontán flashmobról volt szó – egy gondosan megtervezett és annál meghatóbb gesztus volt ez a szurkolók részéről, amikor meglepték a családja körében süteményező Gasper Margucot, aki tizenkét év után búcsúzik el a veszprémi meztől.

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.