Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Túláradó számok és a kegyetlen valóság

2026. április 7. 11:11
Ha egy politikai erő állítólag már a választás előtt kétharmados támogatottsággal bír a szavazók körében, akkor mégis miért van szüksége arra, hogy módszeresen próbája meg leszalámizni az azonos ellenzéki térfélen, mégis más színekben játszó pártokat?

Honnan lehet tudni, hogy a Tisza Párt környékén újabb botrány van? Onnan, hogy Hann Endre a Mediánnal megméri, hogy újabb öt százalékponttal nőtt a támogatottságuk! A szebb napokat látott közvéleménykutató szakma mára nem több, mint egy kampányeszköz a sok közül, amely még a lájk vs. röhögőfej emojik világa előtti korszakban megszerzett hitelességének utolsó üzemanyagcseppjeit égeti el, minden logikát és épelméjűséget felrúgó kimutatásaival.

De tegyük fel, hogy a Medián számai nem hazudnak és tényleg huszonhárom százalékkal vezet a Tisza! Ez több, mint amivel a Fidesz 2022-ben rommá verte az akkori ellenzékiet. Biztos kétharmad, függetlenül attól, hogy hány párt jut be a parlamentbe és azok hogyan egyezkednek majd a koalícióról. Egy olyan kényelmes helyzet, mint amit Orbán Viktor élhetett át négy éve és ami miatt akkor a kormánypárt a kampány utolsó időszakában már nem durrogtatott jelentősebb politikai gránátokat, csak hagyta, hogy a lendület bevigye az újabb győzelmébe.

Ha megszámolnánk, hogy Magyar Péter mennyi mindent másol egykori kenyéradójáról, ezekkel Tiszát lehetne rekeszteni. Ez a stratégiai nyugalom mégsincs közte. Sokatmondó az a politikai merényletsorozat, amit a Kutyapárttal követtek el, amikor az ajánlások leadása után közel ötven körzetben – Veszprémben is – megtámadtatták civil beadványok révén a jelöltek nyilvántartásba vételét. Amennyiben sikerrel jártak volna, akkor a kutyások kicsúsznak a hetvenegy jelöltből, amennyi szükséges ahhoz, hogy országos listát állítsanak, ezzel eggyel kevesebb alternatívája lenne azoknak, akik elutasítják a Fideszt, de nem egy Magyar Péter kaliberű emberben látják az alternatívát. A Kutyapártot a Medián legjobb esetben is három-négy százalék körül méri, azaz ígérhet örök életet, ingyen sört és a könnyűdrogok liberalizációját a párt, egyáltalán nem biztos, hogy rá tudnak ülni a mérleg nyelvére a parlamentben. A DK-nál pedig, bár megvannak győződve arról, hogy több százezer baloldali érzelmű ember él Magyarországon, akiknek az ő szociáldemokrácián alapuló programjuk jelenti a világítótornyot a politikusok falloszméregetésére silányult kampányban, nem lenne meglepő, ha az évtizede épített Orbán-gyűlöletük gyümölcsét végül a Tisza aratná le.

Ezek után logikusan merül fel a kérdés, vajon miért fektetnek energiát Magyar Péterék abba, hogy közjogi mahinálással, vagy a rossznyelvek szerint a DK-sok esetében zsarolásokkal igyekezzenek visszaléptetni őket az indulástól?

Van egy latin mondás, miszerint „a sas nem vadászik legyekre.” Könnyen lehet, hogy a Mediánnak van egy olyan féltve őrzött kimutatása is, ahol egyáltalán nem árad annyira, ahogy az az ellenzéki sajtóban lejön, és amit előszeretettel hivatkoznak a Tisza online dzsihadistái, mintegy megalapozva a vasárnap esti kijózanodás még fájdalmasabb mivoltát. Vagy pedig Hann Endrének végig igaza volt, amit pedig látunk az nem más, mint megelőlegezése annak, ahogy a Tisza finomkodás nélkül, szárazon gyalázza meg a demokráciát a tőlük másképpen gondolkodó pártok eltüntetésével. Úgy, amire még az 1945 utáni Magyarországon is jóízűen csettintettek volna.

Hajas Bálint
további cikkek
Egyre feltűnőbb, ha valaki nem csinál semmit Hétvezér Egyre feltűnőbb, ha valaki nem csinál semmit Van egy elég gyors reflex manapság: ha valaki nem csinál „semmit”, akkor azt rögtön észrevesszük. Pontosabban: nem is a semmit, hanem azt, hogy nincs a kezében telefon vagy bármi más. Hanem csak úgy van.  2026. április 13. 22:11 Lehet, hogy nem is a Fidesz, hanem a Mi Hazánk szavazói szabnak gátat a Tisza áradásának választás 2026 Lehet, hogy nem is a Fidesz, hanem a Mi Hazánk szavazói szabnak gátat a Tisza áradásának Hiba volt azt gondolni, hogy megmaradtak bomberdzsekis gárdistáknak, oltásellenes konteósoknak, egy szűk közösségnek, akik szükségszerűen kitöltik azt az űrt, amit a magyar politika szélsőjobboldali mezején hagyott a Jobbik. A Mi Hazánk Mozgalom parlamentbe jutási esélyeiről kevesen beszélnek, leginkább azért, mert a DK-val és Kutyapárttal ellenben itt nem merül fel kétség. Arra viszont csak a kampány utolsó hetében döbbentek rá sokan, hogy talán nem is a Fidesz, hanem a Mi Hazánk szavazói lehetnek azok, akik gátat szabnak majd a Tisza globalista áradásának, ha hajlandóak az ikszet a Fidesz jelöltjeire húzni. 2026. április 10. 13:58 36 éve nem fordult elő ilyen a veszprémi politikában véleménycikk 36 éve nem fordult elő ilyen a veszprémi politikában Pontosabban 36 éven át mindig előfordult, éppen ezért érthetetlen, sőt, a veszprémi polgári miliőben szocializálódott ember számára már-már felháborító az, ami a Veszprém TV stúdiójában nem történt meg. 2026. április 1. 17:54

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.