Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 12. Gergely
Veszprém
11°C
2026. március 12. Gergely
Veszprém
11°C

A veszprémiek egyértelműen kimondták: szeretnének jelölti vitát

ma 17:06
A Vehíren közzétettünk egy szavazást egy egyszerű kérdéssel: Ön kíváncsi lenne egy politikai vitára a veszprémi képviselőjelöltek között? A szavazást most lezártuk, az eredmények pedig magukért beszélnek.

Több százan vettek részt olvasóink közül azon az egyszerű közvéleménykutatáson, amiben arra voltunk kíváncsiak, hogy mekkora érdeklődés lenne egy újabb politikai vitára a veszprémi mandátumért harcba szálló jelöltek között.

A kérdésnek több aktualitása is volt, hiszen január végén egy ilyen vita már lezajlott a városban nagy érdeklődés mellett. Akkor az Együtt Veszprémért civil szervezet rendezte meg és a Tisza Párt kivételével részt vett rajta az összes olyan jelöltaspiráns, aki akkor már bejelentette indulási szándékát.

Mostanra viszont a kampányban már lezajlott az aláírásgyűjtés, azokat a Helyi Választási Iroda hitelesítette, így pedig kiderültek azoknak a pártoknak és jelöltjeiknek a nevei, akik rajta lehetnek a szavazólapon, tehát valós esélyük van arra, hogy április 12. után ők képviseljék a veszprémieket az Országgyűlésben.

A Vehír felmérése alapján

a válaszadók 86 százaléka jelezte, hogy kíváncsi lenne egy politikai vitára a képviselőjelöltek között és csak 14 százalék mondta az ellenkezőjét.

Portálunk továbbra is nyitott arra, hogy megszervezze ezt a vitát, emiatt kapcsolatban állunk a különböző jelöltekkel és pártokkal.

vehir.hu
további cikkek
Ismét Veszprémbe látogat a Google Utcakép autója közélet Ismét Veszprémbe látogat a Google Utcakép autója Március 19-étől ismét útjára indul a Google Utcakép autója, hogy újabb, 360 fokos panorámaképekkel bővítse és frissítse a Google Térkép magyarországi állományát. Az idei adatgyűjtési időszak során a Street View autója több mint 50 településen készít majd képeket a különleges kamerarendszer segítségével – közölte a vállalat kommunikációs partnere. ma 14:53 Szakmai nyílt nap a különleges figyelmet igénylő gyermekek támogatásáról közélet Szakmai nyílt nap a különleges figyelmet igénylő gyermekek támogatásáról A Bartos Sándor Óvoda, Általános Iskola és EGYMI szakmai nyílt napot szervezett a Veszprémi Tankerületi Központ „Esélyt a gyermekeknek!” című RRF-1.2.4-25-2025-00008 azonosítószámú projektjének keretében. A rendezvény középpontjában a sajátos nevelési igényű (SNI), különleges figyelmet igénylő gyermekek családba kerülésének kérdései, valamint a gyógypedagógusok folyamatosan változó szerepe állt. A projekt a Széchenyi Terv Plusz, valamint Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve program keretében, az Európai Unió támogatásával valósult meg. ma 14:41 A Thievery Corporation, Beton.Hofi és a Kispál és a Borz is koncertezik nyáron a Gyárkertben Gyárkert A Thievery Corporation, Beton.Hofi és a Kispál és a Borz is koncertezik nyáron a Gyárkertben 2026-ban negyedik alkalommal nyitja meg kapuit a veszprémi Gyárkert Kultúrpark, ami az elmúlt években az ország egyik legizgalmasabb szabadtéri kulturális helyszínévé vált. A június közepétől szeptember elejéig tartó programsorozat idén is a hazai könnyűzenei élet legnépszerűbb előadóit és legendáit hozza el a városba, miközben nemzetközi sztárok is színpadra lépnek a több mint ötezer fő befogadására alkalmas szabadtéri koncerthelyszínen. Az első bejelentett 10 név között többek között a Halott Pénz, Beton.Hofi és a Thievery Corporation is szerepel. ma 14:27

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.