Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 14. Matild
Veszprém
14°C
2026. március 14. Matild
Veszprém
14°C

Kilencedik alkalommal rendezik meg a Lélektől-Lélekig Fesztivált

2026. február 24. 16:21
A Veszprémi Petőfi Színház idén kilencedik alkalommal helyezi a fókuszt az érzékenyítésre, a IX. Lélektől-Lékekig Színház Gyógyító Erejének Fesztiválján keresztül. Bár repertoárjukban is komoly szerepet kap a társadalmi felelősségvállalás, április 15-19. között vendégtársulatokkal, vendékművészekkel, beszélgetésekkel, kiállításokkal közelítik a témát.

A fesztivált beharangozó sajtótájékoztatón elsőként Sótonyi Mónika alpolgármester szólalt fel, aki úgy fogalmazott, a Veszprémi Petőfi Színház több, mint színház, hiszen a társadalmi felelősségvállalás, a jótékony ügyek melletti kiállás, a segítő szándék hosszú évek óta meghatározza munkásságukat, nem véletlenül a város kiemelt fesztiválja.

Sótonyi folytatta, a rendezvény évek óta képes mélyen megérinteni az embert, a város közösségét, ezzel lehetőséget teremtenek a közös gondolkodásra. Az alpolgármester úgy fogalmazott, amíg az emberség ilyen erősen tapintható, amíg a szakemberek útmutatást adnak, miként lehet megtalálni a kapcsot ép és fogyatékkal élő emberek között, addig biztonságban telhetnek a mindennapok. Sótonyi örül, amiért ez a misszió fontos a színháznak, s a művészeten keresztül, minőségi műsorokkal érzékenyítik a közönséget.

Oberfrank Pál, a színház igazgatója úgy fogalmazott, igyekeznek elérni, hogy a digitális világ okozta személyes találkozások hiányát a színház kompenzálja, méghozzá valódi, értékteremtő, élő együttléttel, amit a színház nyújthat.

A fesztivál részletes programjáról Kellerné Egresi Zsuzsanna, a színház igazgatóhelyettes, kreatív-menedzsere, a Lélektől-Lélekig Fesztivál ötletgazdája, megalapítója mesélt.

Fontos, hogy a fesztivál ideje alatt az „Ép testben ép lélek” program keretében szűrővizsgálatokra is várják az érdeklődőket.

Az április 15-19. között megvalósuló fesztivál első, úgynevezett Off programján a Holt költők társaságát játssza majd a színház, majd a nulladik napon különleges divatbemutató lesz, Az elfogadás örök divat címmel. Szintén 16-án, hat órakor A fiú című előadást láthatjuk a színházban, ami után beszélgetésre is sor kerül, majd nyolc órakor a Játékszínben játsszák a Grace és Gloriát.

Április 17-én Esztergályos Cecíliának lesz kiállítása, Mindent vagy semmit címmel. Ugyanezen a napon Lélektől-Lélekig Gála, majd a Trapézon tüllben című előadás következik.

Április 18-án lesz többek között börtönszínházi előadás, bemutatkoznak a tusnádfürdői és a villaggio Don Bosco gyermekotthonok, lesz koncertszínház, és egy lengyelországi társulat is érkezik.

A Veszprémi Petőfi Színház 19-én bemutatja saját filmjüket, mely az Esélyegyenlőségi Film címet kapta. Lesznek kerekasztal-beszélgetések, mélyítő, érzékenyítő találkozások.

A program kreatív oldaláért Horváth Renátó felel, akinek Testbe zárt ima című előadása nagy sikerrel megy a színházban. Egy életet mutat be, ami pár óra leforgása alatt 180 fokos fordulatot vett. Renátó fontosnak tartotta kiemelni, hogy az előadás nem az önsajnáltatásról szól, sokkal inkább a támaszról, az összetartozásról, az erőről.

Szabó Eszter
Vámosi Patrik
további cikkek
Pataky Attila, Nemcsák Károly és Rúzsa Magdi is Kossuth-díjas lett nemzeti ünnep Pataky Attila, Nemcsák Károly és Rúzsa Magdi is Kossuth-díjas lett Magyarország köztársasági elnöke nemzeti ünnepünk, március 15. alkalmából kitüntetéseket adományozott. ma 14:24 A Thievery Corporation, Beton.Hofi és a Kispál és a Borz is koncertezik nyáron a Gyárkertben Gyárkert A Thievery Corporation, Beton.Hofi és a Kispál és a Borz is koncertezik nyáron a Gyárkertben 2026-ban negyedik alkalommal nyitja meg kapuit a veszprémi Gyárkert Kultúrpark, ami az elmúlt években az ország egyik legizgalmasabb szabadtéri kulturális helyszínévé vált. A június közepétől szeptember elejéig tartó programsorozat idén is a hazai könnyűzenei élet legnépszerűbb előadóit és legendáit hozza el a városba, miközben nemzetközi sztárok is színpadra lépnek a több mint ötezer fő befogadására alkalmas szabadtéri koncerthelyszínen. Az első bejelentett 10 név között többek között a Halott Pénz, Beton.Hofi és a Thievery Corporation is szerepel. 2026. március 12. 14:27 Emlékekből irodalom kultúra Emlékekből irodalom A „Mesélj nekünk!” címmel meghirdetett felhívás különleges utazásra hívta a veszprémi nyugdíjasokat, arra ösztönözve őket, hogy vessék papírra életük legmeghatározóbb, legemlékezetesebb vagy éppen a szerintük leginkább tanulságos történeteit. A beérkezett pályaművekből szerdán tartottak megható felolvasóestet a Veszprémi Petőfi Színházban. Itt viszont nem ért véget a projekt, a tervek szerint kiadvány és hangoskönyv is készül majd a történetekből. 2026. március 12. 12:15

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.