Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. április 21. Konrád
2025. április 21. Konrád

Stresszoldó csodafegyver, ingyen van, de keveseknek adatik

2025. február 23. 21:27
A humor nem csupán egy kellemes extra az életünkben – alapvető túlélési eszköz, segít átvészelni nehéz helyzeteket, összeköt minket másokkal, és még az egészségünkre is jótékony hatással van. Mégis sokan alábecsülik, pedig nélkülözhetetlen a mindennapokban.

A nevetés stresszoldó. Amikor nevetünk, csökken a szervezetünkben a kortizol – a stresszhormon – szintje, miközben endorfinok szabadulnak fel, amik boldogságérzetet keltenek. Vagyis egy jó poén nemcsak a hangulatunkat dobja fel, hanem szó szerint egészségesebbé is tesz. Szóval amikor az egészség nevében csak megfizethetetlen dolgokat sorolnak életmóddal kapcsolatos témákban, gondoljunk azokra a stresszoldó jelenségekre is, amelyek ingyen vannak.

Gondoljunk csak bele, hogy előfordult-e már velünk, hogy a hétköznapokba belebambulva, belefásulva épp egy jól időzített poén rázott fel bennünket a szürkeségből. Ezeket az ember aztán nem tudja elfelejteni, s még többet akar annak a társaságában lenni, aki energiáival, humorával kizökkentette a másikat.

A humor kapcsolatteremtő erő. Egy jól időzített vicc megtörheti a jeget egy kellemetlen helyzetben, erősítheti a barátságokat, és segíthet megoldani konfliktusokat. Gondoljunk csak bele: kivel érezzük magunkat jobban? Egy savanyú emberrel, aki folyton panaszkodik, vagy valakivel, aki képes nevetni az élet abszurditásain?

A humor és a kreativitás kéz a kézben járnak. Egy jó poén általában egy váratlan csavar miatt vicces – és pont ez az a fajta gondolkodás, ami segít új megoldásokat találni a problémákra. Nem véletlen, hogy a legnagyobb feltalálók és gondolkodók között rengeteg humorérzékkel megáldott ember volt.

A nevetés jótékony hatással van az immunrendszerre, csökkenti a vérnyomást, és még az élettartamot is meghosszabbíthatja. Mentálisan is erősebbé tesz: segít átvészelni a nehéz időszakokat, és rávilágít arra, hogy semmi sem olyan tragikus, mint amilyennek elsőre tűnik.

Szabó Eszter
további cikkek
„Mindenkinek a teste érdekes valahogyan” kultúra „Mindenkinek a teste érdekes valahogyan” Jenny Saville kortárs brit festőművész portréiból és aktjaiból nyílt kiállítás a bécsi Albertina múzeumban. Megér egy kirándulást. 2025. április 14. 21:50 Értheti egy veszprémi, hogy mit jelent a városi magány? Hétvezér Értheti egy veszprémi, hogy mit jelent a városi magány? Huszonegyedik századi nagyvárosi emberek lelkét szétcincálja a magány. Aztán szépen lassan a szervezetüket is. Van olyan ország Európában, ahol külön minisztérium foglalkozik ezzel a problémával. De vajon Veszprémben mennyire csap meg a magány szele, amikor kilépünk a lakásunk ajtaján? 2025. április 7. 15:23 Hagyjuk a futót futni, a meditálót meditálni! Hétvezér Hagyjuk a futót futni, a meditálót meditálni! Kevés dolog van, ami annyira felbosszantja a futni vágyó embert, mint a futás értelmetlen megszakítása egy álszent csevej ürügyén. Mindenki másképp meditál. Én futva. Véleménycikk... 2025. március 23. 22:29 A közösségi média kommentmezője, mint kollektív pszichiátria véleménycikk A közösségi média kommentmezője, mint kollektív pszichiátria Ha Sigmund Freud élne, valószínűleg mély depresszióba zuhanna egyetlen délutánnyi Facebook-kommentszekció elemzése után. A pszichoanalízis atyja biztosan konstatálná, hogy a civilizáció nagyjából ugyanott tart, mint amikor ő azon morfondírozott, vajon minden emberi frusztráció visszavezethető-e az elfojtott szexuális vágyakra.  2025. március 9. 19:49

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.