Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 12. Gergely
Veszprém
9°C
2026. március 12. Gergely
Veszprém
9°C

Hetven embert állítottak elő

2010. július 5. 0:08 // Forrás: MTI
Az egy évvel ezelőtt feloszlatott Magyar Gárdára emlékezett a magát Magyar Nemzeti Gárdának nevező szerveződés vasárnap Budapesten.

A helyszínt több száz rendőr biztosította, súlyos rendbontás nem történt, de helyszíni információk szerint több mint 70 embert előállítottak. Már a rendezvény megkezdése előtt a rendőrök folyamatosan emelték ki a terepszínű nadrágot és fekete pólót viselő tömegből azokat, akik üvegekkel dobálóztak, illetve a rendőröket gyalázó szavakat kiabáltak. A megmozduláson több jobbikos országgyűlési képviselő is felszólalt, akik a tér szélein tartózkodó rendőrök intézkedéseinek jogszerűségét vonták kétségbe.

Beszédében Pörzse Sándor és Gaudi Nagy Tamás, valamint ifj. Hegedűs Loránt református lelkész is bírálta a Fidesz-KDNP-kormány törvényalkotó gyakorlatát, azt hangoztatva, az előző nyolc év kormányzatának szellemisége folytatódik tovább.

Vona Gábor, a Jobbik elnöke és parlamenti frakciójának vezetője beszédében azt hangoztatta, hogy a kormány nem a fontos ügyekkel foglalkozik, és az ígéreteit sem teljesíti. A Jobbik szerint a kormány elmaradt ígéretei között van az elszámoltatás, de ezen a területen még semmi sem történt. A fontos ügyek helyett a kormány olyan intézkedéseket hoz, mint a médiára vonatkozó törvénymódosítások, amivel saját „médiabirodalmat” épít a Fidesz - jegyezte meg.

A Nemzeti Együttműködési Nyilatkozat kifüggesztésével kapcsolatos intézkedés kapcsán pedig úgy fogalmazott: hamarosan az is előfordulhat, hogy "Orbán Viktor képét is ki kell tenni az intézményekben". A rendezvény alatt az Erzsébet térre többször is bevonultak a teljes védőfelszerelést viselő rendőrök, majd a beszédek alatt is megpróbáltak bejutni a térre, de a sorfalat álló emberek egymásba kapaszkodva megakadályozták őket. A tömeg élén próbált egyezkedni a rendőrökkel Vona Gábor és több jobbikos országgyűlési képviselő is. Pörzse Sándor a színpadon bejelentette: 74 embert állítottak elő a rendőrök délután 6 óráig. 

vehir.hu
további cikkek
Sokoldalú kollégánk kapta idén a Szabad Sajtó-díjat közélet Sokoldalú kollégánk kapta idén a Szabad Sajtó-díjat Szerdán ünnepélyes keretek között adták át Veszprémben az idei Szabad Sajtó-díjat. A város a Magyar Sajtó Napjához kapcsolódóan ezzel az elismeréssel díjazza a helyi médiában kiemelkedő munkát végző újságírókat és szerkesztőket. Idén ez a megtiszteltetés portálunk kollégáját, Simon Dánielt érte. Dániel sportújságíróként kezdte pályafutását a Vehírnél, mára a szerkesztőség univerzális, sokoldalú munkatársává vált, aki az eredeti sportújságírói feladatai mellett közéleti podcastek, valamint dokumentumvideók készítésével is gazdagítja a portálunk tartalmát. ma 4:18 Bosszúvágy helyett fix jövőkép a Balatonnál választás 2026 Bosszúvágy helyett fix jövőkép a Balatonnál Balatonfüredre látogatott Orbán Viktor miniszterelnök kedden, hogy a Fidesz-KDNP népes aktivistaközössége előtt támogatásáról biztosítsa Hegedűs Barbarát, a térség országgyűlési képviselőjelöltjét. A rendezvény hangulata éles kontrasztban állt a legnagyobb ellenzéki párt mostanában tapasztalt megmozdulásaival, hiszen amíg ott a politikai diskurzust javarészt a kormány és a politikusok gyalázása uralja, ezzel szemben Balatonfüreden az önálló, nemzeti elképzelésekről, a fix jövőképről és Magyarország sorskérdéseiről esett szó. tegnap 11:41 Hatalmasat nőtt a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása közélet Hatalmasat nőtt a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatása Érték vagy! mottóval szervezett szakmai napot a fogyatékosok foglalkoztatásáról a Belügyminisztérium Fogyatékosságügyi Államtitkársága kedden a Hangvillában. tegnap 13:05

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.