Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Húsz éves a tajpeji kereskedelmi képviselet

2010. július 3. 0:58
A évforduló alkalmából jeles küldöttség érkezett Magyarországra, a delegáció a minap városunkba is ellátogatott.

A évforduló alkalmából jeles küldöttség érkezett Magyarországra: Lii Ming-Shing, a tajvani parlament alelnöke, dr. Lin Yu-Fang, képviselő, a tajvani parlament Tajvani-Magyar Baráti Társaságának elnöke, Liao Wan-Ju képviselő asszony, a baráti társaság tagja, valamint Kao Stanley budapesti nagykövet. Mivel az ázsiai országnak jó kapcsolatai vannak Veszprém megyével - Taoyuan megyével testvérmegyei megállapodás áll fenn, míg a Pannon Egyetem a Kainan Egyetemmel működik együtt – így a delegáció városunkba is ellátogatott.

Magyar részről Lasztovicza Jenő országgyűlési képviselő, a megyei közgyűlés elnöke, Ékes József országgyűlési képviselő, a magyar parlament Magyar-Tajvani Baráti Táraságának elnöke, dr. Zsédenyi Imre megyei főjegyző, Kovács Norbert önkormányzati főtanácsadó, és Somfai Tamás, a megye nemzetközi kapcsolatok referense fogadta a vendégeket illetve tárgyaltak a kapcsolatok erősítésének lehetőségeiről.

A tárgyalást követően Lasztovicza Jenő a sajtónak elmondta, Tajvan gyorsan fejlődő ország, amely lát befektetési lehetőséget Magyarországon, azonban úgy vélik, túl magasak adók. Tárgyaltak a gazdasági kapcsolatok erősítéséről is, amire most nagy hatással lehet, hogy Magyarország és Tajvan megállapodást írt alá a kettős adóztatás megszüntetéséről. A küldöttség tagjait délután egy herendi látogatásra, majd Balatonfüredre és Tihanyba invitálták.

Lii Ming-Shing, a delegáció vezetője kitért az egyetemi cserediák kapcsolatok jelentőségére, és több hasonlóságot is megemlített szülőmegyéje és megyénk között. Arról is beszélt, hogy az ázsiai ország már feloldotta a magyarokkal szembeni vízumkötelezettséget és ezáltal nagy mértékben megnőtt a – elsősorban üzleti ügyben – kiutazó magyarok száma. Szerencsés lenne, vélték, ha Magyarország is eltörölné a vízumkényszert, ez elősegíteni az ázsiai tőke beáramlását és ezzel a gazdaság fejlődését.
 

Tiger Szabolcs
további cikkek
A cápák között befektetőjével nézhettek szembe a veszprémi vállalkozók gazdaság A cápák között befektetőjével nézhettek szembe a veszprémi vállalkozók Hogyan lehet a kudarcból stabil alapot építeni, és miért rejteget komoly veszélyeket a hirtelen jött siker a céges világban? A Veszprémben a Pannon Egyetemen startoló, országos CÉGTUDAT roadshow előadójával, Balogh Petyával beszélgettünk a magyar vállalkozói kedv sajátosságairól. A STRT Holding alapítója és a Cápák között befektetője őszintén beszélt kameránk előtt, hogy miért félnek a hazai cégalapítók a szintlépéstől, milyen szemléletváltásra van szükség a növekedéshez, és mit tanácsol azoknak, akik a céges világban szeretnének valami maradandót alkotni. ma 19:01 Megalakul a VOSZ Gazdaságstratégiai Központ közélet Megalakul a VOSZ Gazdaságstratégiai Központ A Pannon Egyetem és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) 2026. június 29-én, a Gazdaságtudományi Kar diplomaátadó ünnepségén stratégiai jelentőségű együttműködési megállapodást írt alá. A partnerség legfontosabb eredménye a VOSZ Gazdaságstratégiai Központ, vagyis a VOSZ Tanszék létrehozása, amely az egyetemi tudás, a tudományos kutatás és a vállalkozói gyakorlat összekapcsolását szolgálja. ma 10:08 Fejlesztés kontra vízbázisvédelem az Aranyosvölgy ügyében közélet Fejlesztés kontra vízbázisvédelem az Aranyosvölgy ügyében Veszprémben az Aranyosvölgybe tervezett lakópark ügye az elmúlt hetekben nem csupán szakmai kérdéssé, hanem társadalmi próbatétellé vált. Hétfőn a városházán a városvezetés, a szakma és a tiltakozó civileknek tartott fórumot, hogy megkíséreljék előre mozdítani azt a konfliktust, amely kialakult a magántulajdonban lévő terület hasznosítása körül. ma 4:53

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.