Négy érem a korosztályos ob-n

2024. február 5. 15:33 // Forrás: VEDAC
Horváth Botond, a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolója triplázott a hétvégén megrendezett fedett pályás U16-os atlétikai magyar bajnokságon.

A fővárosi BOK-csarnokban rendezték meg az U16-os fedett pályás országos bajnokságot, ahol a VEDAC összesen négy érmet szerzett. Ezek közül hármat Horváth Botond egymaga. Szigeti Csongor tanítványa komoly egyéni csúccsal nyert 60 méteren 7.18-at repesztve. Távolugrásban közel negyven centit vert a másodikra és 6.42 méterrel diadalmaskodott. Ötösugrásban ugyancsak utolérhetetlen volt, több mint másfél méterrel megelőzve a második helyezettet.

Ki kell még emelni Mireider Gergőt, aki 3000 méteren lett bronzérmes, míg 1500 méteren ötödik helyen zárt.

Horváth Botond a dobogó tetején, előtte edzője, Szigeti Csongor - Fotó: VEDACHorváth Botond a dobogó tetején, előtte edzője, Szigeti Csongor - Fotó: VEDAC

Páli Bence tudott még az élmezőnyben zárni, távolugrásban a kilencedik, ötösugrásban a nyolcadik helyet szerezte meg.

Az ob-t megelőző hétvégén a felnőttek között versenyeztek a VEDAC-osok a Budapest régió fedettpályás bajnokságán. A férfiaknál 200 méteren hetedik lett Horváth Botond. 3000 méteren Honti Marcell lett nyolcadik. Magasugrásban Sántik Dávid a harmadik helyet érdemelte ki, de ami ennél is fontosabb, hosszú idő után újra két méter fölé tudott kerülni. Ugyanitt Darida Levente az ötödik, Ticz Ádám a nyolcadik helyezést érte el.

Fedett pályás U16 atlétikai magyar bajnokság – eredmények

Fiú. 60 méter: 1. Horváth Botond 7.18. 1500: 5. Mireider Gergő 4:29.95. 3000: 3. Mireider Gergő 9:42.40, 15. Szerdahelyi Áron 10:48.87. Távolugrás: 1. Horváth Botond 6.42, 9. Páli Bence 5.30, 20. Edvy Benedek 4.78. Ötösugrás: 1. Horváth Botond 20.44, 8. Páli Bence 17.15, 10. Edvy Benedek 16.77. Leány. Távolugrás: 20. Böröcz-Bacher Csenge 4.74.

Budapest régió fedettpályás bajnokság – eredmények

Felnőtt. Férfi. 200: 7. Horváth Botond 23.31, 44. Rácz Gergely Levente 24.80, 68. Tiszttartó Ágoston 27.44. 400: 25. Rácz Gergely Levente 56.42, 26. Till Erik 56.54. 3000: 8. Honti Marcell 8:49.47, 19. Bálint Gergő 9:38.16. Magasugrás: 3. Sántik Dávid 2.04, 5. Darida Levente 1.85, 8. Ticz Ádám 1.80.

Női. 200: 35. Vidics Edina 28.23. 800: 6. Rédling Renáta 2:17.38, 12. Bálint Laura 2:24.85. Távolugrás: 7. Jánosi Tünde 5.33, 20. Böröcz-Bacher Csenge 4.82. Hármasugrás: 16. Jánosi Tünde10.53.