Összetett ezüstérem

2023. október 13. 12:35
A Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) sportolói szép eredményekkel tértek haza az U18, U16 és U14 összetett atlétikai magyar bajnokságról.

Az évad végén egymást érik a különböző erőpróbák. Kecskeméten rendezték meg a három korosztály összetett országos bajnokságát, ahol a VEDAC az U14-es korcsoportban indított versenyzőket.

Az U14-esek négypróbában vetélkedtek attól függően, hogy dobó, ugró, vagy ügyességi számokat választottak.

A fiúknál Szűcs Olivér, Esső Ádám és Dávid Botond is távolugrásban, diszkoszvetésben és súlylökésben, valamint gerelyhajításban mutathatta meg tudását. A legeredményesebb számnak a gerely bizonyult, ahol Esső Ádám mindenkit maga mögé utasítva első lett, Szűcs Olivér az ötödik, Dávid Botond pedig a hatodik helyen zárt. Összesítésben Szűcs Olivér végül a kilencedik, Esső Ádám a tizedik, Dávid Botond a tizenkettedik helyezést szerezte meg.

Molnár Petra és Ilowski Zolna is remekel - Fotó: VEDACMolnár Petra és Ilowski Zolna is remekel - Fotó: VEDAC

A lányoknál négypróba „C”-ben távol- és magasugrás, sípoló rakéta hajítás és 60 méteres gátfutás szerepelt. Takács Bianka összetettben a 28., Perl Dalma pedig a 33. helyen végzett.

A négypróba „B”-ben 60 méter gát, 300 és 800 méteres futás, valamint távolugrásban mérték össze tudását a sportolók. Varga Szonja kiemelkedően jó teljesítményt nyújtott, a 800 méteres futást megnyerte 2:29.29 perccel, távolugrásban pedig a második legjobb volt, 5.05 méterrel, ezzel összetettben szintén a második lett.

A négypróba „C”-ben ugyancsak távolugrásban, súlylökésben és diszkoszvetésben, valamint gerelyhajításban mérték össze erejüket az indulók. Ilowski Zolna összetettben a hatodik helyet érte el, míg Molnár Petra a 19. helyen zárt. Távolugrásban a lányoknak hatodik és hetedik hely jutott, súlylökésben negyedik és hatodik, diszkoszban ötödik és hatodik. Gerelyhajításban Ilowski Zolna volt a legjobb, Molnár Petra pedig a hetedik lett.

Eredmények

U18, U16, U14 összetett ob. Fiú. U14. Négypróba „A”: 9. Szűcs Olivér 1205, 10. Esső Ádám 1170, 12. Dávid Botond 1023. Távolugrás: 10. Szűcs Olivér 3.92, 11. Esső Ádám 3.88, 13. Dávid Botond 3.62. Súlylökés: 9. Szűcs Olivér 9.23, 10. Dávid Botond 8.38, 12. Esső Ádám 7.64. Diszkoszvetés: 6. Szűcs Olivér 24.87, 10. Dávid Botond 20.64, 11. Esső Ádám 19.74. Gerelyhajítás: 1. Esső Ádám 41.84, 5. Szűcs Olivér 32.21, 6. Dávid Botond 30.41. Leány. Négypróba „A”: 28. Takács Bianka 1850, 33. Perl Dalma 1708. Távolugrás: 14. Perl Dalma 4.19, 17. Takács Bianka 4.09. Magasugrás: 14. Perl Dalma 1.25, 16. Takács Bianka 1.22. Sípoló rakéta hajítás: 18. Takács Bianka 36.63, 35. Perl Dalma 24.32. Négypróba „B”: 2. Varga Szonja 2565. Távolugrás: 2. Varga Szonja 5.05. 800: 1. Varga Szonja 2:29.29. Négypróba „C”: 6. Ilowski Zolna 1711, 19. Molnár Petra 1279. Távolugrás: 6. Ilowski Zolna 3.86, 7. Molnár Petra 3.76. Súlylökés: 4. Ilowski Zolna 9.74, 6. Molnár Petra 9.24. Diszkoszvetés: 4. Ilowski Zolna 21.42, 5. Molnár Petra 19.77. Gerelyhajítás: 1. Ilowski Zolna 36.07, 7. Molnár Petra 17.67.