Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2023. november 30. András, Andor
Veszprém
1°C
2023. november 30. András, Andor
Veszprém
1°C

A Szeged két góllal kikapott a PSG-től

2023. szeptember 14. 20:52 // Forrás: MTI
A Szeged házigazdaként 31-29-re kikapott Máthé Dominik francia csapatától, a Paris Saint-Germaintől a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, csütörtökön.

A hazaiak egyszer sem vezettek az egész mérkőzésen.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló, A csoport:
OTP Bank-Pick Szeged - Paris Saint-Germain (francia) 29-31 (13-16)
lövések/gólok: 46/29, illetve 45/31
gólok hétméteresből: 7/6, illetve 6/5
kiállítások: 10, illetve 8 perc

A hazaiak keretéből Carlos Molina és Szymon Dzialakiewicz maradt ki, a vendégeknél Yoann Gibelin, Elohim Prandi és Léo Plantin nem játszott. A szezon első BL-meccse és a rangos ellenfél ellenére nagy meglepetésre közelítőleg sem volt telt ház a Pick Arénában, a lelátó harmadik szintje eleve le volt zárva, és lejjebb is akadtak üres helyek.

A Szegedről idén nyáron távozott Kent Robin Tönnesen három góllal kezdett előző csapata ellen, ennek ellenére egy ideig jól tartották magukat a házigazdák. Amikor három találattal ellépett a PSG, Kárpáti Krisztián vezetőedző időt kért. A franciák remekül védekeztek, pontosabban, és ami a legfeltűnőbb volt, kevesebb hibával kézilabdáztak, és bár nem adtak ki magukból mindent, magabiztosan vezettek a szünetben 16-13-ra.

A francia Luka Karabatic (b) és Wallem-Konrad Peleka (j), valamint a szegedi Miguel Soares Martins (b2) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjában, az 1. fordulóban játszott OTP Bank-Pick Szeged - Paris Saint-Germain mérkőzésen a szegedi Pick Arénában 2023. szeptember 14-én. MTI/Ujvári SándorA francia Luka Karabatic (b) és Wallem-Konrad Peleka (j), valamint a szegedi Miguel Soares Martins (b2) a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjában, az 1. fordulóban játszott OTP Bank-Pick Szeged - Paris Saint-Germain mérkőzésen a szegedi Pick Arénában 2023. szeptember 14-én. MTI/Ujvári Sándor

Raúl González, a párizsiak szakvezetője a második félidőben már két és fél perc után időt kért, pedig akkor még nem is sejthette, hogy a Szeged - ellenfele nyitott védekezését kihasználva - egy 4-1-es sorozattal csakhamar felzárkózik mínusz egyre. Máthé Dominik góljaival ismét ellépett a PSG, amely hárommal jobban állt, amikor másfél percre kettős emberelőnybe került, és ebben a rövid időszakban el is döntötte a meccset. A hátralévő időben a Szeged nagy bravúrral - Dean Bombac találataival és gólpasszaival - felzárkózott 29-28-ra, ám David Balaguer gólja fél perccel a vége előtt pontot tett a meccs végére.

A hazaiaknál Mario Sostaric kilenc, Dean Bombac hat, Miguel Martins négy találattal, Mikler Roland öt, Emil Kheri Imsgard három védéssel zárt. A franciáknál Kamil Syprzak és Kent Robin Tönnesen hatszor, Máthé Dominik négyszer talált be, Jannick Greennek kilenc védése volt.

A két csapat tizedik alkalommal találkozott egymással a nemzetközi porondon, egy döntetlen és három szegedi siker mellett hatodszor nyert a PSG.

A világ egyik legjobb csapatával játszottuk, ehhez képest túlságosan sok hibát követtünk el védekezésben és támadásban is. Nagyon jól küzdöttünk, megdicsértem a csapatot, mert ötgólos hátrányban sem estünk szét. Visszajöttünk, de mindez a végén felemésztette az energiánkat, és megérdemelten nyert a vendégcsapat

- mondta a meccs utáni sajtótájékoztatón Kárpáti Krisztián.

A szegediek egy hét múlva a német bajnok THW Kiel vendégei lesznek a BL csoportkörében.

vehir.hu
további cikkek
Súlyos szegedi vereség Zágrábban férfi kézilabda BL Súlyos szegedi vereség Zágrábban A Szeged 30-25-re kikapott a horvát PPD Zagreb otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének kilencedik fordulójában, szerdán. tegnap 20:37 Gigászok csatája: a spanyol bajnokot fogadja a Veszprém Telekom Veszprém Gigászok csatája: a spanyol bajnokot fogadja a Veszprém A Telekom Veszprém ma este (18.45) a spanyol bajnok Barcát látja vendégül a férif kézilabda Bajnokok Ligája csúcsrangadóján. A mérkőzést a Sport1 élőben közvetíti, a vehir helyszíni tudósítással jelentkezik. tegnap 22:46 „Ha a szurkolók velünk vannak, nyolcan lépünk pályára!” „Ha a szurkolók velünk vannak, nyolcan lépünk pályára!” Csúcsrangadóval folytatódik a férfi kézilabda Bajnokok Ligája: a Telekom Veszprém csütörtökön este (18.30) az azonos pontszámmal, de jobb gólkülönbséggel csoportvezető spanyol Barcát látja vendégül az Arénában. 2023. november 28. 21:24 Carlos Ortega: A szezon legnehezebb mérkőzése következik! férfi kézilabda BL Carlos Ortega: A szezon legnehezebb mérkőzése következik! Carlos Ortega, a spanyol Barca vezetőedzője exkluzív interjút adott portálunknak egykori csapata, a házigazda Telekom Veszprém elleni csütörtök esti (18.45) BL-rangadó előtt. Ortega kiemelte, volt játékosa, Momir Ilics remek munkát végez, támadásban jelenleg nincs ellenfele az „Építőknek”. 2023. november 28. 11:50

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.