Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Gyereknap a színházban

2010. május 31. 2:21
Színes virágokat dobáltak a kisebbek egymásnak, óriási kirakókon ücsörögve falták a vattacukrot - gyereknap a színházban. Galéria.

Vasárnap tartották a Veszprémi Petőfi Színház gyermeknapját az épület előtti téren. Reggel 10 órai kezdettel Kéri Kitty Kalandra fel! című darabját nézhették meg együtt kicsik és nagyok, majd szabadtéri programokkal folytatódott a móka és kacagás. Ezután díjazták a már előzőleg meghirdetett rajzpályázat legjobbjait.

A színházkertből játszóteret varázsoltak a szervezők. A gyerekek különböző fajátékokat próbálhattak ki, az ügyesebbek pedig dióval lőhettek a csúzlizdában.

A nagyobb gyerekek kipróbálhatták a papírkészítés mesterségét, míg a gyöngyfűzésnél és a gipszfestésnél a kisebbeket is várták. A kreativitásnak persze nem szabhattak határt, ezt bizonyítja a mesevetélkedő is. A szemfüles gyerekek a mesehősöket felkeresve alkothattak különböző technikákkal valamit a jelenlegi és a jövő évad mesés darabjairól, amit a színház dolgozói pontoztak, így a jutalom sem maradt el.

A mosolygó kicsik a szülők segítségével gyurmáztak, hajtogattak és rajzoltak. Ennek a csodavilágnak a részeseivé is válhattak, mivel az arc- és testfestés segítségével bárkiből lehetett szuperhős, állatka, királylány vagy tündérke.

A bátrabbak a rendőrségnek köszönhetően felülhettek a rendőrmotorokra és megszólaltathatták a rendőrautó szirénáját. Sisakkal a fejükön válhattak életmentővé a tűzoltóautón mászva, és persze a mentősöknek köszönhetően közelebbről is megfigyelhették ennek az életmentő kocsinak a felszerelést.

A legnagyobb érdeklődést talán a lufis stand és a vattacukor iránt mutatták, míg fel nem tűnt a nagy sárga medve, aki cukrot osztott mindeniken. Az épület előtti téren a Kőris Zenekar húzta a talp alá valót, táncházzal és zenés játékokkal kedveskedtek a gyerekeknek.

Az eső közeledtével a színház aulájába költöztek a foglalkozások, míg a színpadon Laczkfi János, József Attila-díjas költő olvasott fel gyermekverseiből. Ezután átadta a díjakat a gyermekvers-pályázat legjobbjainak. A színészek is készültek dalokkal, versekkel a kicsiknek, így az eredményhirdetés után ők kerültek az események középpontjába.

A szervezők eközben a ruhatár mellett jelmezekkel vártak mindenkit, hogy belebújhassanak az udvari bolond, a varázsló, vagy például a farkas bőrébe. A vidám programok késő délutánig folytatódtak.

Galéria
Gyereknap a színházban
Janni Anikó
további cikkek
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást! közélet Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást! A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek karácsony alkalmából az MTI-nek. A bíboros azt kérte, legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást, legyünk kedvesek egymással. ma 16:26 Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben kultúra Mága Zoltán betartja ígéretét: Újévi koncertet ad Veszprémben Mága Zoltán Újévi Koncertje Budapesten mára a magyar kulturális élet egyik legnagyobb presztízsű ünnepi eseményévé vált, és 2026-ban ennek a hagyománynak egy új fejezete íródik tovább. Január 10-én Veszprém nem csupán vendégül látja ezt az estét, hanem részévé válik: a koncert országos sorozatának egyik kiemelt állomásaként itt folytatódik az a művészi gondolat, amely közel két évtizede határozza meg az Újévi Koncert szellemiségét. A jelmondat – „Szép vagy, gyönyörű vagy, Magyarország – a hagyomány Veszprémben folytatódik!” – nem díszmondat, hanem pontos állítás arról, mi történik ezen az estén. ma 11:40 Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. tegnap 8:35

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.