Csapatban bajnokok

2023. április 13. 10:03 // Forrás: VEDAC
A nőknél csapatbajnoki aranyat, míg a férfiaknál ezüstérmet ünnepelhetett a rendező Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) a hegyifutó országos bajnokságon.

Szentgálon és környékén bonyolította le a VEDAC – sorozatban harmadik alkalommal – a félmaratoni hegyifutó országos bajnokságot. A tavalyihoz képest némileg módosított pályán, több kemény emelkedővel, 700 méteres szintkülönbséggel tarkított terepen szállt harcba a minél jobb helyezésekért a több száz nevező.

Az összeszokott szervezői stáb minden korosztályra gondolt, így a legkisebbektől a felnőttekig mindenkinek lehetőséget biztosított a versenyzésre. A hazaiak a rendezésen kívül szép számú futót indítottak el az eseményen.

A női csapat magyar bajnoki címet ünnepelhetett, Mérő Dominika, Gergely Petra és Weibl Anissa összeállításban. Előbbi egyéni második helyet szerzett, Gergely Petra a negyedik, Weibl Anissa az ötödik helyen zárt a 21.1 kilométeres távon.

Fotó: VEDACFotó: VEDAC

A férfiaknál a VEDAC együttese csapatban második lett: Kis Áronnal, Odonics Gáborral és Burján Jenővel. Ők egyéniben a 13., 14. és 16. helyeket érték el.

A fiatalabb korosztályokban is több érmes és előkelő helyezés jutott a VEDAC sportolóinak, az U16-os fiúknál Mireider Gergő mindenkit maga mögé utasított, a junior korosztályban pedig Honti Marcell ezüstérmet vehetett át. A hölgyeknél U16-ban Schmidt Orsolya volt a leggyorsabb, a junioroknál Szemán Kitti bronzérmet szerzett.

Meg kell még említenünk a pomáziak klasszisát, Tiricz Irént, aki a felnőtt női mezőnyben második alkalommal nem talált legyőzőre, valamint a 2019-es Kékes hegyifutó ob-győztes Molnár Ákost (VASAS), aki a férfiak félmaratoni távján szerzett bajnoki címet.

Eredmények. Női. Leány, 500: 1. Szigeti Kamilla, 2. Velecz Zoé, 3. Veingartner Zselyke. U10: 1. Sas Noémi, 2. Varga Emma, 3. Horváth Dóra, 4. Veingartner Emma, 5. Gubicza Alexandra. U12: 1. Illés Szonja (Tovafutók SE), 2. Szemán Dorka, 4. Bajai Médea, 6. Kecskés Zoé, 8. Sótonyi Júlia, 9. Mészáros Csenge, 10. Horváth Rebeka, 12. Pál Emma. U14: 1. Varga Szonja, 2. Pál Gréti, 3. Pál Bianka, 4. Szóka Borbála, 6. Kovács Kincső. U16: 1. Schmidt Orsolya. Ifjúsági: 6. Esső Dóra, 8, Németh Dóra. Junior: 3. Szemán Kitti. Felnőtt: 2. Mérő Dominika, 4. Gergely Petra, 5. Weibl Anissa, 10. Leé Diána, 11. Bellér Zsuzsanna.

Férfi. Fiú, 500: 1. Stenger Csongor, 2. Szemán János (VEDAC). U10: 1. Horváth Ákos, 2. Velecz Ármin, 3. Nyiri Bálint, 4. Gyenes Ábel. U12: 1. Tamás Máté, 2. Esső Gergő, 3. György Kristóf, 5. Nyitrai Mátyás, 6. Unger Alex, 7. Putz Barnabás, 8. Szatmári Bálint. U14: 1. Szűcs Huba, 2. Esső Ádám, 4. Németh Dénes, 5. Nagy Zsombor, 6. Kopácsi Ádám. U16: 1. Mireider Gergő, 4. Buzás Csaba Csongor, 5. Németh Pál, 6. Szigeti Máté. Ifjúsági: 7. Blaskó Benedek. Junior: 2. Honti Marcell, 5. Bálint Ádám. Felnőtt: 13. Kis Áron, 14. Odonics Gábor, 16. Burján Jenő.