14°C
14°C

Országos csúcs a szenioroknál

2023. március 14. 10:31 // Forrás: VEDAC
Hét bajnoki érmet nyertek a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) szenior sportolói a 2023. évi szenior fedett pályás országos atlétikai bajnokságon.

A veszprémi egyesület nem hiányozhatott a veterán atléták országos bajnokságáról, ráadásul a résztvevők mindannyian kitettek magukért, hiszen mind a hét induló dobogós helyezéssel térhetett haza.

A beszámoló élére kívánkozik Gosztolai Mária, aki ezúttal súlylökésben mutatta meg, hogy a kor csak egy szám, és hetven fölött is érdemes sportolni. A 10.57 méteres eredményével nemcsak bajnoki aranyérmet érdemelt ki a W75-ös korosztályban, hanem felülírta az eddigi országos csúcsot. Ráadásul ez a 10.57 méteres produkcióval a legfiatalabbaktól kezdve, az összes induló közül a legjobb volt.

Ugyancsak aranyérmet szerzett a sokszoros szenior országos bajnok, Benes Magdolna súlylökésben 7.27 méterrel.

Kósa Zoltán, Király Kinga és Fonyó Sándor - Fotó: VEDACKósa Zoltán, Király Kinga és Fonyó Sándor - Fotó: VEDAC

A hölgyeknél Király Kinga teljesítményét is dicséret illeti, 200 és 1500 méteren is második helyen végzett.

A férfiaknál Kósa Zoltán 400 méteren volt a leggyorsabb kategóriájában. Fonyó Sándor 3000 méteren szerzett aranyérmet. Bősz Imre pedig 60 méter gáton másodikként ért célba.

Eredmények

Férfi. 400: M55: 1. Kósa Zoltán 58.97. 3000: M40: 1. Fonyó Sándor 10:43.11. 60 méter gát: M60: 2. Bősz Imre 18.10.

Női. 200: W40: 2. Király Kinga 30.94. 1500: W40: 2. Király Kinga 6:03.41. Súlylökés: W65: 1. Benes Magdolna 7.27. W75: 1. Gosztolai Mária 10.57.