11°C
11°C

Három érem, két kvóta

2023. március 11. 11:20 // Forrás: VEDAC
Három bajnoki éremnek és két Európa-kupa-kvalifikációnak örülhetett a VEDAC a téli felnőtt és U16-os dobó országos bajnokságon, melyet a veszprémi egyesület bonyolított le a mögöttünk hagyott hétvégén.

A téli felnőtt és U16-os országos bajnokság az első jelentős megmérettetés a 2023-as versenyévadban a dobók számára, így az ország minden szegletéből érkeztek sportolók, és nívós mezőny, közel 150 dobóatléta gyűlt össze.

Rendezőként a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) kalapácsvetésben, diszkoszvetésben és gerelyhajításban hirdetett győztest felnőtt és U16-os korcsoportokban.

Férfi felnőtt diszkoszvetésben két hazai versenyző is dobogóra állhatott: Mozsdényi Dávid utolsó sorozatban elért 53.10 méteres eredményével a második helyet szerezte meg a bajnoki címet nyerő Káplár János mögött. Dávid tanítványa, Strigencz Zalán 52.05 méterrel bronzérmet és Európa-kupa indulási jogot szerzett. Ugyanitt Péringer Márk is bejutott a legjobbak közé és 50.55 méterrel ötödik lett.

Pásztor Bence 71.99 méterrel értékes bronzérmet szerzet - Fotó: VEDACPásztor Bence 71.99 méterrel értékes bronzérmet szerzet - Fotó: VEDAC

A kalapácsvetők mezőnyében kettős szombathelyi siker született, Varga Donát és Rába Dániel mögött Pásztor Bence 71.99 méterrel értékes bronzérmet szerzett. Czeller Gábor szorosan a dobogósok mögött zárt, mindössze 23 centiméterrel dobott kevesebbet, így negyedik helyen zárt. A fiatal Csekő Miklós pedig a hatodik helyet szerezte meg, ami Európa-kupa indulási jogot jelentett számára.

Női kalapácsvetésben a szintén szombathelyi Gyurátz Réka vihette haza a bajnoki aranyat, Csatári Jázmin negyedik (59.60), a fiatal Fertig Fanni egyéni csúccsal (51.19) hatodik lett.

Két VEDAC-os versenyző vehet részt a téli dobó Európa-kupán, melyet a portugáliai Leirában rendeznek. Csekő Miklós és Strigencz Zalán is március 11-én, szombaton lép dobókörbe. A versenyzőket Zentai Tibor, Dobos Máté és Mozsdényi Dávid készítette fel, edzőként Dobos Máté is részt vesz a kontinensviadalon.

Eredmények

Férfi. Diszkoszvetés: 1. Káplár János (NYSC) 53.39, 2. Mozsdényi Dávid 53.10, 3. Strigencz Zalán 52.05, 5. Péringer Márk 50.55. Kalapácsvetés: 1. Varga Dónát (Dobó SE) 74.50, 2. Rába Dániel (Dobó SE) 72.53, 3. Pásztor Bence 71.99, 4. Czeller Gábor 71.76, 6. Csekő Miklós 68.55. Gerelyhajítás: 1. Bényi Dániel (Reménység Vác) 64.27.

U16. Diszkoszvetés: 1. Takács Nimród (FTC) 51.43. Kalapácsvetés: 1. Zimmer Bendegúz (Szombathelyi SI) 55.58. Gerelyhajítás: 1. Magyar Szabolcs (FTC) 53.54.

Női. Diszkoszvetés: 1. Kerekes Dóra (NYSC) 57.42. Kalapácsvetés: 1. Gyurátz Réka (Dobó SE) 66.91, 4. Csatári Jázmin 59.60, 6. Fertig Fanni 51.19. Gerelyhajítás: 1. Makai Anna (UTE) 48.58.

U16. Diszkoszvetés: 1. Keserű Mirabella (Ikarus BSE) 32.57. Kalapácsvetés: 1. Szabados Ráhel (Szombathelyi SI) 57.25. Gerelyhajítás: 1. Vágó Zsófia (Csepeli DAC) 46.88.