1°C
1°C

U20-as országos csúcsot döntött az SVSE tehetsége

2023. január 30. 18:26 // Forrás: SVSE
A veszprémi Sportolj Velünk SE atlétája, Kubasi János 42 éve fennálló U20-as rekordot döntött meg az elmúlt hétvégén Budapesten rendezett régiós bajnokságon 800 méter síkfutásban.

A vasárnap rendezett budapesti versenyen az SVSE atlétái is eredményesen képviselték magukat. Kubasi János U20-as országos csúcsa (3. hely) mellett Varga Gréta Barbara bajnoki címet szerzett 3000 m síkfutásban 9:26.49-es időeredménnyel.

800 m síkfutásban a dobogó második fokára állhatott Kiss Gergő Xavér (1:49.6), míg Felber Farkas 60 m gátfutásban ért el ezüstérmes helyezést egyéni csúccsal (8.17).

Fotó: SVSEFotó: SVSE

A sprinterek először 60 m-en álltak rajthoz. Besenyődi Petra (8.17, egyéni csúcs), Földesi Léda (8.35, egyéni csúcs), Schofhauser Debóra (8.50, egyéni csúcs) és Kovács Noémi (8.60) is jól szerepelt. A 2009-es születésű Pandur Huba is kitett magáért (7.74).

Ezt követően 200 m-en is rajthoz álltak a versenyzők. Petra (26.59) és Léda (26.92) egyéni csúccsal, Debóra 28.81-el, Huba 25.12-vel végzett. A mezőny tagja volt Orosz Botond is (24.64).

A távfutók közül 800 m síkfutásban Gergő és János mellett Fándly Márk is megmérkőzött a négykörös távon (1:52.02) – egyéni csúcs. A nap zárásaként Furda Botond 400 m-en volt érdekelt, egyéni csúcsot futott (54.71).