Magyar bajnoki éremdömping

2022. július 15. 10:34 // Forrás: VEDAC
Összesen 11 dobogós helyezést, 3 arany-, 5 ezüst-, 3 bronzérmet és számos értékes helyezést szerzett a VEDAC az U23 és U20 országos bajnokságon.

A Miskolcon megrendezett országos bajnokságon az U20-as korosztálybanszületett a VEDAC három bajnoki címe. Férfi kalapácsvetésben Csekő Miklós magabiztosan győzött (72.99), ugyanitt Eősze Gellért negyedik (24.41)lett.

Női kalapácsvetésben Csatári Jázmin 57.02 méterrel bizonyult a legjobbnak. Nem férhetett kétség Kövér Fanni győzelméhez sem, az 54.61 méteres teljesítmény bajnoki címet ért.

Csatári Jázmin - Fotó: VEDACCsatári Jázmin - Fotó: VEDAC

Két diszkoszvető is ezüstérmet szerzett, Strigencz Zalán az U23-as korosztályban(52.02), Csizmazia Áron az U20-asok között, egyéni csúccsal(49.29)lett második.

U20 női 1500 méterenTóth Eszter második(4:58.81), Arnhoffer Kata negyedik (5:07.04)lett. Tóth Eszter U20 női 5000 méteren egyéni csúccsal (18:13.45) szerezte meg a második ezüstérmét, ugyanitt Szemán Kitti negyedik (19:34.01) lett.

Honti Marcell U20 férfi 5000 méteren szerzett ezüstérmet (15:10.74), Barát Benedek hatodik (17:52.98)lett egyéni csúccsal.

Kövér Fanni - Fotó: VEDACKövér Fanni - Fotó: VEDAC

Péringer Márk U23 férfi diszkoszvetésben(46.66), Gombás Petra – U23 női kalapácsvetésben (51.13) szerzett bronzérmet, Csatári Dominika negyedik (48.95) lett.

U23 férfi súlylökésbenStrigencz Zalán 15.52 méteres egyéni csúccsal szerzett bronzérmet, Péringer Márk 13.97 méterrel ötödik lett.

U23 férfi 800 méterenEdvy András egyéni csúccsal (1:59.40) negyedik, Bálint Laura U23 női 800 méteren ötödik (2:21.43 PB), 400 méteren kilencedik (62.13 PB) lett, mindkét számban egyéni csúccsal. U23 női gerelyhajításban Till Adél ötödik (38.62) lett.

U20 férfi 1500 méterenHonti Marcell negyedik (4:03.96), Barát Benedek a 12. helyen (4:35.97) zárt. Ujhelyi Patrik GáborU20 férfi 110 m gáton ötödik (16.38), 400 m gáton egyéni csúccsal (1:00.97) negyedik lett.

Csekő Miklós - Fotó: VEDACCsekő Miklós - Fotó: VEDAC

U20 férfi magasugrásban Darida Levente negyedik (1.80 PB), Kovács Gábor ötödik (1.80) lett. U20 férfi súlylökésben Csizmazia Áron ötödik (14.69), Eősze Gellért 15. (10.58) lett. U20 férfi gerelyhajításban Vígvári Kende ötödik (51.12) lett.

U20 női 3000 méter akadályon Szemán Kitti negyedik (12:23.69), 800 méteren Arnhoffer Kata nyolcadik (2:27.99) lett.

A budapesti Lantos Mihály Sportközpontban rendezték meg a 127. Országos Atlétikai Magyar Bajnokságot.

Gerelyhajításban első helyen jutott a selejtezőből a fináléba Kövér Fanni, ahol 55.32 méteres szezoncsúcsot dobva az előkelő második pozíciót szerezte meg és lett ezüstérmes. Ugyanitt Máté Fanni a nyolcadik helyen fejezte be a viadalt.

Fekete Júlia 400 méteren szerzett hetedik helyezést. A kétkörös versenyben, 800-on Szemán Kata nyolcadik helyen ért célba, Tóth Eszter egyéni csúccsal a tizedik, Rédlingrenáta a tizenharmadik lett. Szemán Kitti 3000 akadályon döntötte meg eddigi legjobbját, s alig lemaradva a dobogóról negyedik helyezésnek örülhetett.  Kalapácsvetésben Gombás Petra ötödik, Csatári Dominika hetedik helyen végzett.

Honti Marcell két számban indult, 1500 és 5000 méteren is a mezőny egyik legfiatalabb tagja volt. A rövidebb számban a tizedik, a hosszabbikban új egyéni csúccsal a hatodik helyen végzett.Magasugrásban Kovács Gábor 1.90 méterig jutva a tizenegyedik helyezést szerezte meg.Diszkoszvetésben Mozsdényi Dávid szezoncsúcsot elérve zárt negyedikként, mögötte a fiatal Strigencz Zalán ötödik lett. Péringer Márknak sajnos nem sikerült túl jól ez a megméretés, nem tudta kvalifikálni magát a fináléba.

A kalapácsvetőknél három veszprémiért szoríthattunk a döntőben. Pásztor Bence 72 méter fölötti eredményével ötödik lett, Czeller Gábor is megközelítette a 72 métert, míg a feltörekvő Csekő Miklós nyolcadik lett.

Felnőtt OB eredmények

Férfi. 1500: 10. Honti Marcell 3:58.24. 5000: 6. Honti Marcell 15:10.20. Magasugrás: 11. Kovács Gábor 1.90. Diszkoszvetés: 4. Mozsdényi Dávid 52.96, 5. Strigencz Zalán 52.67. Kalapácsvetés: 5. Pásztor Bence 72.07, 6. Czeller Gábor 71.91, 8. Csekő Miklós 66.62.

Női. 400: 7. Fekete Júlia 57.83. 800: 8. Szemán Kata 2:19.92. 1500: 10. Tóth Eszter 4:49.02, 13. Rédling Renáta 4.55.19. 3000 akadály: 4. Szemán Kitti 11:47.87. Kalapácsvetés: 5. Gombás Petra 56.87, 7. Csatári Dominika 50.61. Gerelyhajítás: 2. Kövér Fanni 55.32, 8. Máté Fanni 46.74.