15°C
15°C

A hajrában lőtt góllal nyert a címvédő

2021. november 22. 6:02
A Tihanyi FC Henn Márk 85. szerzett találatával verte a Balatonalmádit, az Úrkút 4-0-ra nyert a Várpalota ellen – öt hazai siker mellett két vendég győzelem született a Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 14. fordulójában.

Az őszi idény utolsó előtti fordulóját rendezték a hétvégén a megyei élvonalban.

A listavezető Úrkút magabiztosan verte szombaton a vendég Várpalotát (4-0), s a Zirc is ugyanilyen arányban múlta felül a Devecsert.

A címvédő Tihany lényegesen jobban megizzadt a Balatonalmádi vendéglátójaként, a tóparti derbit végül a félszigetiek nyerték Henn Márk 85. percben szerzett góljának köszönhetően.

Megerősítette harmadik helyét a tabellán a Pét, amely Tar Tamás duplájával fordított Ajkán. A Sümeg kontra Tapolca összecsapáson szintén egy gól döntött: Szabó Levente 78. percben értékesített tizenegyese három pontot ért a TIAC-nak.

Kiütéssel, 8-0-ra nyert a Fűzfő a Herend ellen. A triplázó Jánó Martin mellett Wellesz Péter és Siliga Robin is duplázott.

Vasárnap egyetlen találkozót rendeztek, amelyen a Magyarpolány tükörsima diadalt aratott a Csetény ellen. A Szentantalfa NVSE–Gyulafirátót SE bajnoki elmaradt.

Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság, 14. forduló:

November 20., szombat

Úrkút SK–Várpalotai BSK 4-0 (1-0)
Gólszerzők
: Bencze (36., 71.), Márton (52.), Hardi (87.)

FC Zirc–Devecser SE 4-0 (2-0)
Gólszerzők
: Boromisza (30.), Juhász (41., 82.), Kustán (44.)

Gólszerzők
: Jánó (13., 55., 87.), Wellesz (18., 22.), Siliga (28., 76.), Zágor (33. – büntetőből),