11°C
11°C

Tizenöt tihanyi találat Rátóton

2021. november 15. 6:02
Az éllovas Úrkút könnyedén verte a Magyarpolányt, a címvédő Tihany a Gyulafirátótra, a Várpalota pedig a Herendre mért megsemmisítő erejű csapást a Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában.

Véghajrájához közeledik a megyei élvonal őszi idénye. A 13. kör szombati rangadóján a harmadik helyen álló Pét az ugyancsak huszonöt pontos Sümeget fogadta. A duplázó Horváth Benjamin vezetésével a hazaiak mindhárom pontot otthon tartották (2-1).

A listavezető Úrkút gólnélküli első játékrészt követően 3-0-ra verte a vendég Magyarpolányt. A TIAC a végjátékban egyenlített a Fűzfő vendéglátójaként (2-2).

Gálázott a Tihany (archív fotó)Gálázott a Tihany (archív fotó)

Meglehetősen egyértelműek voltak az erőviszonyok a sereghajtó a sereghajtó Gyulafirátót és a címvédő, a mostani kiírásban legkevesebb pontot veszítő Tihany sösszecsapásán. A félszigetiek valóságos erődemonstrációt tartottak, s meg sem álltak tizenöt gólig, miközben a 35. percben emberhátrányba kerülő Rátótnak még a becsületgól sem jött össze (0-15).

A Várpalota 11-0-ra ütötte ki a Herendet, a találkozón Magda Máté öt, Borbély Gábor négy gólt jegyzett. A Devecser és a Szentantalfa roppant izgalmas végjáték után osztozott meg a pontokon (3-3)

Vasárnap két meccset játszottak: a Csetény nem tudta megszorongatni a Zircet (0-4), a Balatonalmádi pedig az Ajka Kristályt múlta felül 1-0-ra.

Vehir.hu megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság, 13. forduló:

November 13., szombat

Úrkút SK–Magyarpolány SE 3-0 (0-0)
Gólszerzők
: Márton (66.), Horváth Á. (74.), Reizinger (85.)

TIAC VSE–Fűzfői AK 2-2 (0-2)
Gólszerzők
: Tóth M. (82.), Pölczmann (88.), ill. Szabó P. (9.), Jánó (12.)

Péti MTE–Sümeg VSE 2-1 (0-1)
Gólszerzők
: Horváth B. (53., 80. – a másodikat büntetőből), ill. Horváth A. (28.)

Gyulafirátót SE–Tihanyi FC 0-15 (0-8)
Gólszerzők
: Horváth B. (8., 13., 15., 81.), Papp (17., 49., 67., 83.), Dévényi (26.), Király (36., 55., 69., 78. – az első kettőt és a negyediket büntetőből), Henn (39.), Barcza (43.)

Devecser SE–Szentantalfa NVSE 3-3 (2-1)
Gólszerzők
: Keller (21.), Venczel (44.), Orsós (89). ill. Molnár B. (37.), Muchychka (90.), Molnár K. (92.)

Várpalotai BSK–Herendi PSK 11-0 (4-0)
Gólszerzők
: Magda (38., 40., 48., 74., 78. – az elsőt büntetőből), Borbély (42., 57., 76., 87.), Nagy D. (45., 84.)