18°C
18°C

Két bajnoki cím a serdülőktől

2021. szeptember 27. 12:14 // Forrás: VEDAC
Két aranyérmet és több egyéni csúcsot hozott a Veszprémi Egyetemi és Diák Atlétikai Club (VEDAC) számára a Győrben megrendezett U16-os atlétikai magyar bajnokság.

A győri Olimpiai Sportpark adott otthont szeptember 18-19-én a 2006-07-es korosztály országos bajnokságának, ahol a VEDAC-ot hat atléta képviselte.

A férfiaknál a térdsérüléssel bajlódó Balogh Attila két számban indult, 800 és 1500 méteren is éppen lemaradt a dobogóról, mindkét számban negyedik lett. Csapattársa Furda Botond egy 14. és egy 12. helyezést könyvelhetett el.

Fertig Fanni nagy fölénnyel nyerte meg a kalapácsvetést - Fotó: VEDAC Fertig Fanni nagy fölénnyel nyerte meg a kalapácsvetést - Fotó: VEDAC

A nőknél Szemán Kata megvédte bajnoki címét 1500 méter akadályon, és ezzel zsinórban harmadszor nyerte meg ezt a számot az országos bajnokságon. Ráadásul 5:06.84 perces ideje új egyéni csúcs, és ezzel több mint 16 másodpercet vert a mögötte másodikként beérkező ajkai futóra, Reicher Dorkára. Ugyanitt Esső Dóra a negyedik, Bognár Emma az ötödik lett. A 800 méteren Szemán Kata az ötödik, Esső Dóra a tizennegyedik, míg Bognár Emma a tizennyolcadik helyen végzett.

Korosztályában kiemelkedett Fertig Fanni, aki nagy fölénnyel nyerte meg a kalapácsvetést, 55.10 méteres eredménnyel.

Eredmények

Férfi. 800: 4. Balogh Attila 2:01.75, 14. Furda Botond 2:10.95. 1500: 4. Balogh Attila 4:20.65, 12. Furda Botond 4:43.03.

Női. 800: 5. Szemán Kata 2:23.66, 14. Esső Dóra 2:31.35, 18. Bognár Emma 2:35.90. 1500: 1. Szemán Kata 5:06.84, 4. Esső Dóra 5:47.04, 5. Bognár Emma 5:50.10. Kalapácsvetés: 1. Fertig Fanni 55.10.